Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капандури/ Покривни прозорци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Капандури/ Покривни прозорци

    Някой има ли опит с капандури за мансарди?
    Лятото ми предстои смяна на три такива и сега събирам всякаква информация за такива прозорци.
    В нета и по магазините като гледам най-много внимание се обръща на Velux и Roto, може би най-доброто на пазара, поне така си мисля....
    Имаше още една марка, мисля че беше Fakro - за нея обаче почти никой, нищо...
    Незнам някои български фирми дали имат такова производство... ?

    Основното за което се сещам при капандурите е да имат максимално ниска топлопропускливост и материала и покритието от които са направани поради излагането на преки климатични влияния - слънце, вода, студ...
    Ако има колеги с опит ще съм благодарен за някой и друг съвет..

  • #2
    Re: Капандури/ Покривни прозорци

    Много малко посещаван тоя семеен форум... колеги....
    Никой ли не живее на тавански етаж.....и не е слагал капандури??
    Или пък някой професионално зает...

    Коментар


    • #3
      Re: Капандури/ Покривни прозорци

      за съжаление и аз мога само да потвърдя това което си написал по-горе.
      един път ми се наложи да търся и попаднах на Велукс.
      Можеби има и други, но аз лично бих заложил на сигурното. това което мога да ти препоръчам е да не купуваш само капандурата, ами ако може и те дза ти я монтират. Уж не е сложен монтажа, но съм виждал гнусен теч покрай рамката на капандурата. Сещаш се че при този вариант нихт гаранционе ...
      Така че помисли и по този въпрос. Дано да съм ти бил поне малко от помощ

      Коментар


      • #4
        Re: Капандури/ Покривни прозорци

        Аз по принцип съм се спрял 100% на техен монтаж....
        А и за сега всичко клони към Велукс....
        На мен притесненията са ми повече около стъклопакета и пропускливостта му на топлината през зимата.... Всъщност и това е основната причина да сменя сегашните, просто няма стопляне. Дори се замисях и да ги затворя напълно и да оставя само една, но не ми се лишава от светлината, която пускат и от перфектната вентилация през лятото...

        Коментар


        • #5
          Re: Капандури/ Покривни прозорци

          ако самотоплината е проблема - възможно е решение с Ка стъкло
          мисля че имаше и един по-скъп вариант даже но не помня как се казваше точно.

          Ка-то пропуска топлината и я задържа

          Коментар


          • #6
            velux

            Само велукс. Останалото е компромис и загуба на време и нерви. Имам опит с 2 капандури- едната дървена, а другата с алуминиева дограма, със залепено стъкло отгоре в/у дограмата. И двете са трагедия. Така, че не му мисли. Скъп но май единствен масов вариант. Поне за сега
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              Re: Капандури/ Покривни прозорци

              Преди около 3 години монтирах 2 "капандури" производство на Velux. До този момент са ОК. Монтажа им следваше ремонт на покрива и самата процедура е пределно проста. Важно е да се спазят размерите на отвора за прозореца и рзбира се майсторите ги объркаха. За първи път видях упътване за монтаж в което няма написана нито една дума! Всеки етап е показан само с картинки. Имам сканирана една страница с различните модели покривни прозорци на Velux. Ако искаш ми прати майла си на ЛС за да ти я пратя. В магазина също трябва да имат каталог. Обърни внимание на отварянето-оста може да бъде в горния край (GPL) или в средата на прозореца (GZL,GGL). Избирай в зависимост от височината на помещението и ръста на най-ниския от семейството. Ако оста е в средата няма да можеш да сложиш мрежа против комари-аз не помислих за това,когато ги купувах. Обърни внимание на това,че има различни модели за покриви с керемиди и други покрития!
              Обема между стъклата е запълнен с аргон,но колко време ще остане там, не мога да кажа. Стъклата са енергоспестяващи (К-стълко или нискоемисионно). Стъклопакетите са (или поне бяха) два вида-54 е с обикновено 4мм стъкло, а 59 е със закалено 4мм стъкло.
              В заключение-доста скъпи,но вършат добра работа.
              Надявам се да съм бил полезен.
              Успех.
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #8
                Re: Капандури/ Покривни прозорци

                Повечето дистрибутори на Велукс дават до 5г. гаранция... прозорците са уникални и като качество и като лукс, другите са Нортоп-тел.:02/9624421/0886 300 616/-Росен Гоцев, на много по ниски цени, но не си струва... а за Велукс питайте- имам разни познания иначе телефона в офиса им е 02/955 99 30 VELUX, там също могат да ви отговорят сравнително компетентно на въпросите.. но не са много учтиви
                sigpic

                Коментар


                • #9
                  Re: Капандури/ Покривни прозорци

                  Сдобих се вече с целия каталог на Велукс. Благодаря много на всички за мненията.
                  Ето това за нискоемисионното стъкло ме интересуваше, някой който го е ползвал да сподели опита. Че от сегашните как ми се губи топлината не е за разправяне, като си легна на дивана точно отгореми е капандурата и направо имаш чувството, че все едно е отворена така духа.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Капандури/ Покривни прозорци

                    Определено разликата в стъклата си оказва влияние, а иначе на Велукс, ти ще видиш в каталога, има едно нещо, което повечето хора не забелязват или мислят за напълно излишно, но това е едно малко въздухоотворче, което можеш да държиш отворено дори и когато вали и пак да ти влиза въздух във помещетието без да тече вода от там,същото спомага и за премахването на конденза.., с две думи много полезно, в каталозите им всичко е описано подробно та и картинки има много,все пак ако имаш въпроси....
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Капандури/ Покривни прозорци

                      От каде каталог? Дали има по-подробен PDF от брошурата на сайта? Аз също трябва да слагам капандури и като гледам Велукс ще е...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Капандури/ Покривни прозорци

                        Най-добре попитай Жоро ХР 600, той си сложи такива и мисля си остана доволен от продукта, но не и от "майстора", иначе склада на Велукс се намира в Мировяне, имат и център за обучение и консултации в Бъкстон, но за съжаление прекъснах всякакви връзки с доставчици и монтажисти, мога да ти дам няколко телефона за контакти, но никаква гаранция за хората, с които ще се свържеш
                        sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          До: Капандури/ Покривни прозорци

                          Познато звучи, добър продукт, но калпава дистрибуция...
                          Аз ще променям доста, а монтаж бих си направил сам, стига мога да ползвам гаранция наистина.
                          Може да мина 1 обучение за по-сигурно

                          Коментар


                          • #14
                            До: Капандури/ Покривни прозорци

                            Да можеш да минеш обучение, стига да имаш познат дистрибутор/представител, в противен случай ти трябва да се регистрираш като такъв.
                            sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              До: Капандури/ Покривни прозорци

                              Първоначално публикуван от Di Преглед на мнение
                              Да можеш да минеш обучение, стига да имаш познат дистрибутор/представител, в противен случай ти трябва да се регистрираш като такъв.

                              Аз да съм дистрибутор/май не познавам/? На капандури? Яка идея, зависи от условията им всъщност...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X