Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една нова Рав4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Още една нова Рав4

    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
    Не знам колко тежи един Гранд, ноРАВа е само 1350кг/бензиновия/ и ето това много му помага на завой по-малко да се стреми да излети по допирателната,а това е доста важно за да можеш да минеш завоя с по висока скорост,освен full time,който РАВа го има.
    Освен ниското си тегло Равчето стъпва доста широко и това го прави стабилно в завой. Обаче "стабилен" в случая означава с 20-30 км/ч по-малко стабилен от едно Рено Гранд Сеник на същия завой и поне с 30-40 км/ч по-малко стабилен от А4, така че всичко е въпрос на гледна точка...

    А що се отнася до фултайм 4х4, объркал си се нещо...
    Току що между Стара и Нова загора се опитах да изтегля едно Пежо 406 което беше паднало от насипа на пътя в канавката.
    Равчето се сука, сука (като ЕмЕлите от джурасик парк 2) и имах 4х4 точно за три опита (по-малко от минута). След това таблото почна да свети мигайки 2WD и трябваше да спрем упражнението, поне за около 1 минута докато муфата се охлади ...
    Едно синьо Х5 пробва същото - неговото 4х4 издържа 3-4 минути.
    Не дочаках резултата, щото вече беше пълно с хора, но май пежото там си и остана...

    Още:
    Днес сутринта в София като карах малкия на детска градина трябваше да паркирам в двора на едно у-ще където снега не беше разринат. Отдолу явно имаше стар плътен и мокър сняг. На входа има наклон около 20 м и 12-15%. Стигнах до средата и се окопах. Не ставаше за връщане назаден защото при окопаването бях се изместил в страни и отивах към едни стърчащи железа... Газ, сукане за да застана под 90о на наклона и тогава излезе. Голяма атракция предизвиках сред група ученици. Единия гледаше захласнато и сигурно си викаше "Егати супер джипа...", истината обаче е, че след няколко такива упражнения нещо скъпо ще е за смяна скоро.

    Иначе е много готин автомобил, но 4х4то му е само за кратка принудителна употреба в непретенциозни ситуации и дава сигурност дотолкова, че да не се налага на жена шофьор (със стандартни шофьорски умения) да иска от непознати мъже да я бутат на 8ми март...

    На мен ми трябваше кола за дълго каране в снежен ден като днешния, когато други ги е страх да тръгнат, а аз трябва да стигна от София до кариерата Х в Тополовград например, и то в рамките на работния ден.
    С джипка не мога да го направя защото трябва да тръгна от предната нощ...
    Доволен съм от избора си и го препоръчвам на всеки, който иска кола за същото или подобно нещо...

    Но след 17 000 км с Рав и няколко активни проби на оф роуд качествата и - смея да твърдя, че има доста места от третокласната и друга пътна мрежа, където не бих влязъл с нея...
    Идеална е за пътя - супер динамика за бързи изпреварвания, стабилна в завои достатъчно за да поддържа 110-120 средна скорост по наша пъвокласна пътна мрежа. 160-170 на наша магистрала с достатъчен комфорт, но не повече от 600-700 км на един път заради шума от двигателя и ходовата част...В града катери бордюри като змей и паркира в преспи от снегорини, без проблеми (то не че в София има много снегорини...) И всичкото това за 7-7,2 л/100 км нафта.

    Така, че определено - това си е кола, а не джип...

    Коментар


    • #32
      До: Още една нова Рав4

      Колега,Vlageo не съм се объркал за full time,но него го няма в 3та генерация,тя е on demand,т.е. при поискване. При втора генерация, за която иде реч задвижването е с междинен диф,който се блокира от виско муфа при разлика в оборотите м/у преден и заден мост.Това му дава някои предимства за които говоря по горе.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #33
        До: Още една нова Рав4

        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
        ...
        Мойте впечатления са общо взето същите.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Още една нова Рав4

          Дайте да се уточним.Ако Рав 4 3та генерация прилича по пътно поведение на автомобил с предно предаване,то сравнението на втората генерация с Гранд Сценик е направо обидно,ако говорим за пътни условия като днешните.За Ауди а4 съм съгласен само ако става дума за quatro,или новото Allroad.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #35
            До: Още една нова Рав4

            ОФФ: Жената чете тая тема и сега иска Гранд къса база.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #36
              До: Още една нова Рав4

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              ОФФ: Жената чете тая тема и сега иска Гранд къса база.
              Митак, ще и намерим, но мисли как да го скъсим...
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #37
                До: Още една нова Рав4

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Митак, ще и намерим, но мисли как да го скъсим...
                повече ролбари ще свършат същата, ако не и по-добра работа...

                Коментар


                • #38
                  До: Още една нова Рав4

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  Дайте да се уточним.Ако Рав 4 3та генерация прилича по пътно поведение на автомобил с предно предаване,то сравнението на втората генерация с Гранд Сценик е направо обидно,ако говорим за пътни условия като днешните.За Ауди а4 съм съгласен само ако става дума за quatro,или новото Allroad.
                  не съм карал втора генерация Рав и се извинявам ако съм обидил някого...
                  сравнението с гранд сеник е за нормални пътни условия на сух или влажен асфалт и завои и важи за каквото и да е ауди.
                  При условия като вчерашните аз лично не се наемам да тествам границите на никой автомобил - просто не съм такъв майстор...

                  Освен това винаги ще има неща, които не поставят автомобилите на една основа и това (освен уменията на шофьора) са гумите - състава им, налягането, шарката, и до голяма степен размера.
                  Карам тойотата със зимни Бриджстоун Близзак 17" - изобщо не съм доволен от водимостта им - сцеплението иди дойди - става, обаче като кривнеш на сняг и ти става едно хубаво...
                  Сценика го карах с 16" зимни дънлоп (мисля че така беше - беше преди две зими) и лепеше на пътя като звяр. Там гумите са и с по-нисък профил и страничната им стабилност е много по-добра.
                  Верно е, че там където влизам без страх с тойотата, със Сеника не смеех да вляза - но това е повече от страх да не одера дъното или картера, не толкова заради 4х4 качествата на Рав трета генерация...

                  Между другото - сеника фаза 3 няма нищо общо със стария Меган сеник - стабилността му е съвсем друга, учудващо добра за миниван - аз лично много я харесвам тази кола, обаче до 35000 км, после окачването омеква малко и колата почва да дрънчи като щайга за 35000 лева...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Още една нова Рав4

                    [QUOTE=vlageo;1078597]не съм карал втора генерация Рав и се извинявам ако съм обидил някого...
                    Не съм се обидил аз,Рава щеше да се обиди ако можеше.
                    По въпроса за гумите моите са 16ки на 215 Бриджстоун Дуелер.Наскоро им видях датата на производство и се стреснах:2600 т.е 2000година.Купих с тях джипката от Австрия,вероятно с тях е купена през далечната 2001г,защото беше само на 80000 км със сервизна книжка.Имат особена шарка с по-дълбоки грайфери на крайните редове.Не съм имал проблеми с теглителните им способности,но при едно спускане от Леденика забелязах особеното им нежелание да завиват по надолнище и то без употреба на спирачка/разбира се на сняг/.
                    Твоите сигурно са доста по широки и това понякога помага, понякога пречи
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 10-03-10, 19:48. Причина: добавяне на снимка
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #40
                      До: Още една нова Рав4

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      ОФФ: Жената чете тая тема и сега иска Гранд къса база.
                      Жените често си ги скъсяват сами,но обикновено само с по една броня.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #41
                        До: Още една нова Рав4

                        [QUOTE=genadi.tsvetkov;1078956]
                        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                        не съм карал втора генерация Рав и се извинявам ако съм обидил някого...
                        Не съм се обидил аз,Рава щеше да се обиди ако можеше.
                        По въпроса за гумите моите са 16ки на 215 Бриджстоун Дуелер.Наскоро им видях датата на производство и се стреснах:2600 т.е 2000година.Купих с тях джипката от Австрия,вероятно с тях е купена през далечната 2001г,защото беше само на 80000 км със сервизна книжка.Имат особена шарка с по-дълбоки грайфери на крайните редове.Не съм имал проблеми с теглителните им способности,но при едно спускане от Леденика забелязах особеното им нежелание да завиват по надолнище и то без употреба на спирачка/разбира се на сняг/.
                        Твоите сигурно са доста по широки и това понякога помага, понякога пречи
                        Размера ти е добър за зимата,но гумите са много стари(загубили са голяма част от качествата си) и не можеш да разчиташ на тях зимата.А,ако каналите в края са по-дълбоки-респективно в средата са по-плитки значи,че са карани пренапомпани-спазвай указаното от производителя налягане-много е важно.Аз си добавям една-две десети от атмосферата отгоре,но не повече...
                        В началото на тази зима обух магарето със зимна Йокохама-досега не съм имал толкова добра гума за утъпкан сняг и лед,от което най-много ме е страх!Води се "studless",което ще рече,че няма нужда от шипове-сведущи хора от форума ме светнаха какво означава...инак една седмица хора с английска филология не можаха да преведат тази дума...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Още една нова Рав4

                          [QUOTE=mbenz;1080111][QUOTE=genadi.tsvetkov;1078956] А,ако каналите в края са по-дълбоки-респективно в средата са по-плитки значи,че са карани пренапомпани-спазвай указаното от производителя налягане-много е важно.

                          Така са си фабрично,виждал съм и други такива модели,разликата в дълочината на канала е 4-5мм ,а грайфера е на едно ниво.А че са загубили качества си напълно прав,даже се чудя как не спадат.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X