Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една нова Рав4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Още една нова Рав4

    Giorgio,не плаши човека!!!! Все пак не е си е купил Москвич,а Тойота.Защо ние които караме РАВ да не не сме наясно и каква е тази страшна истина за Рав-овете?Започва да ми заприличва на приказките за световната конспирация.
    Точно този модел РАВ за който говорим-2000г взема две първи места при употребяваните автомобили в класацията на хемския ТUV,a eдва ли можем да обвиним немците в пристрастия към Тойота!!!!!
    Колега Vlageo на моя РАВ подгряването на огледалата се включва заедно с това на задното стъкло, провери да не е така и при теб.
    Колега Стоимен карай си джипката с кеф и не чакай апокалипсис,все пак никой не е оревал форума с оплаквания отРав,за разлика от други марки/няма да цитирам,че ще стане война/.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #17
      До: Още една нова Рав4

      Първоначално публикуван от dragogbg Преглед на мнение
      Здравейте на всички избрали тежката, но приятна съдба на 4x4 автомобилите.Ами аз от доста време се каня да си купя Рав 4 2.2 D-CAT модел след 2006год. дълга база...Това което ме раздвоява е Suzuki Grand Vitara от същия клас.Дайте съвет коя машина е по-добрия избор?
      Твоята дилема я имах и аз, преди да взема равката. При мен обаче решението дойде от самосебеси, защото имах пари до 2003г максимум. Гранд Витарата до 2003г. има само един дизелов двигател може би на пежо, а аз така и не намерих такава да се продава. Бензинова не ми вършеше работа защото исках да има голям багажник и малък разход в пари (мислех да я газифицирам). При по-новите витари багажника е с около 25-30 см по дълбок и проблема с газта вече не е толкова голям.
      Бих ги сравнявал повече като 4х4 екстри, като имам в предвид че равката няма бавни, няма блокажи, ако витарата ги има и имам парите я отнасям като циганин телефонен кабел.
      Не знам нищо за витарата след 2003г. и затова не съм конкретен в отговора си.
      Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

      Коментар


      • #18
        До: Още една нова Рав4

        Мерси на всички, които дадоха мнение.Искам само да попитам ако някой знае от каде мога да си взема стоманени джанти за рафа че скоро идва време за летни гуми.

        Коментар


        • #19
          До: Още една нова Рав4

          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
          Колега Vlageo на моя РАВ подгряването на огледалата се включва заедно с това на задното стъкло, провери да не е така и при теб.
          Така се оказа. Не би ми хрумнало...
          Благодаря!

          Коментар


          • #20
            До: Още една нова Рав4

            Другото - иди, дойди. Ама тия 2 щанги отзад направо ми бъркаха в очите, и според мен са си откровено недоразумение.

            Иначе и такова съм карал, дори това беше първото 4х4, което карах. И ми хареса, но просто не е джип, а джиповидна кола.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Още една нова Рав4

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              просто не е джип, а джиповидна кола.
              Напълно съм съгласен. На мен такава ми трябваше, затова я взех...

              Коментар


              • #22
                До: Още една нова Рав4

                Не мога да заменя РАВа за нито един истински джип за движение по пътища, при условия като днешните!Днес в Северозападна България беше кошмар:редуваха се първо асфалт и лед, а по-късно сняг и лед през цялото време с виелица. Е не можах да видя някой да може да поддържа моето темпо!!!
                Карал съм 10години инкасово Чероки,сега карам инкасова Нива,имал съм собствена Нива и Киа Спортидж,е като РАВа стабилен на сняг и лед не съм виждал!!!!
                Естествено,че в гората има много по-добри,но той не е замислен за там!Затова замислям покупка на по хард автомобил за в гората, но с РАВа не се разделям .
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • #23
                  До: Още една нова Рав4

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  Не мога да заменя РАВа за нито един истински джип за движение по пътища, при условия като днешните!Днес в Северозападна България беше кошмар:редуваха се първо асфалт и лед, а по-късно сняг и лед през цялото време с виелица. Е не можах да видя някой да може да поддържа моето темпо!!!...
                  Опитайте с Гранд Чероки, Дискавъри... и почти всички марки и модели, които са с междинен диф. и разбира се, с подходящи гуми.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Още една нова Рав4

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Опитайте с Гранд Чероки, Дискавъри... и почти всички марки и модели, които са с междинен диф. и разбира се, с подходящи гуми.
                    Джорджо, RAV-а си е кола. С независимо отпред и отзад. Правен си е за в пътя, пък бил той и заснежен и прочие. Нищо от изброените от теб не може да го бие като поведение на пътя. Просто концепцията е тотално друга. Обаче всичко това приключва в малко по-екстремни ситуации.

                    Карал съм точно тая модификация, и то точно в обстановка, каквато е днешната в София. Действително е много приятен за каране, но в пътя. Извън него не бих му се доверявал твърде много.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Още една нова Рав4

                      Хех... Спарки, явно не си карал Гранд... Както и да е, с какво една лека кола е по-добра от Гранда, освен с разхода на гориво? (имам предвид истинските варианти, с големи бензинови двигатели)
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Още една нова Рав4

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Хех... Спарки, явно не си карал Гранд... Както и да е, с какво една лека кола е по-добра от Гранда, освен с разхода на гориво? (имам предвид истинските варианти, с големи бензинови двигатели)
                        С поведението си на пътя. Стабилност, едно-друго. Никой джип не е по-добър от кола в това отношение, още повече пък с цели мостове. А RAV-а си е кола.

                        Ако трябва да избирам между RAV и Grand, бих избрал Grand-а, разбира се. Но по съвсем други съображения. Знаеш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Още една нова Рав4

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Опитайте с Гранд Чероки, Дискавъри... и почти всички марки и модели, които са с междинен диф. и разбира се, с подходящи гуми.
                          Какво повече ще имам на пътя с един Гранд,освен двойния разход на гориво,малко повече комфорт и пак един непрежалим джип.
                          Предпочитам да си взема за втори един прежалим от рода на Вранглер YJ,пък тогава да експериментирам в калта.
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #28
                            До: Още една нова Рав4

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            С поведението си на пътя. Стабилност, едно-друго. Никой джип не е по-добър от кола в това отношение, още повече пък с цели мостове. А RAV-а си е кола.

                            Ако трябва да избирам между RAV и Grand, бих избрал Grand-а, разбира се. Но по съвсем други съображения. Знаеш.
                            Те тука е тънката разлика: Гранда е по-нисък от Рав4, но не само заради това е стабилен и поддържа спокойно 180 км/час, дори на мокър път (нали говорим за асфалт, но български, с дупки по магистралите). Ако говорим за сняг и лед, там пък изобщо няма база за сравнение. За ускорението е съвсем друга тема, но нали става дума за поддържане на темпо... т.е. движение с максимална скорост по пътищата, при различни природни условия, от слънчево и сухо, през проливен дъжд (барабар с огромните локви), та до снежна виелица и поледица.

                            П.П. Спарки, ще си позволя да те перефразирам: Гранда е джип, който по поведение на пътя, не само прилича, но и надминава изискванията, за много от леките автомобили...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Още една нова Рав4

                              Не знам колко тежи един Гранд, ноРАВа е само 1350кг/бензиновия/ и ето това много му помага на завой по-малко да се стреми да излети по допирателната,а това е доста важно за да можеш да минеш завоя с по висока скорост,освен full time,който РАВа го има.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • #30
                                До: Още една нова Рав4

                                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                                Не знам колко тежи един Гранд, ноРАВа е само 1350кг/бензиновия/ и ето това много му помага на завой по-малко да се стреми да излети по допирателната,а това е доста важно за да можеш да минеш завоя с по висока скорост,освен full time,който РАВа го има.
                                ТВа с теглото има двояко значение-като е леко возилото центробежната сила е по-малка на завой,но и сцеплението е по-ниско,така че доводът е никакъв!
                                Инак не съм фен нито на Рав-ката,нито на Гранд-а!
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X