Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan и CR-V 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terracan и CR-V 2

    Сигурно е едно от малкото сравнения които не се е случило до коментирате, затова ето ме и мен. Дано не съм прекалено досаден с поредното подобно питане, но седя аз и се чудя и се мая и си сменям мнението на всеки 10 мин. като девствена госпожица преди абитуриентската.

    По същество - харесал съм си тези 2 хубавици. По принцип имам Хонда и натам ме влече, но почти нямам впечатления от втората серия на модела, пък и ми е малко по-скъп. Никаква информация и за автоматиците, какъвто съм си харесал.

    Няма да излизам много от пътя, нито съм запален офроудър, искам да се държи добре на сняг и на хлъзгаво най-вече на пътя колкото да ида на ски. Ако минава през плитка кал и софииски дупки, също е добре. Търся сигурност и малко разходи.

    Видях че, имат съществена разлика във числото на въртящия момент, което доста ме учуди - 333 за дизела на Хюндая, и 192 за бензиновата Хонда. Нямал съм дизел досега и незнам какво би значело. Доколкото би се почувствало това, като се има предвид че и 2те са по 150 кс но хондата е с около 700 кг по лека (1500 кг)!?!

    Чувал съм че Теракана е желязна машина, в този форум също четох доста за това. Знам че за повечето той е по истинския всъдеход, но каквото кажете все ще ми е от полза.

    Благодаря.
    Последно редактирано от Zmeio; 21-02-10, 23:09.

  • #2
    До: Terracan и CR-V 2

    Първоначално публикуван от Zmeio
    Видях че, имат съществена разлика във числото на въртящия момент, което доста ме учуди - 333 за дизела на Хюндая, и 192 за бензиновата Хонда. Нямал съм дизел досега и незнам какво би значело. Доколкото би се почувствало това, като се има предвид че и 2те са по 150 кс но хондата е с около 700 кг по лека (1500 кг)!?!
    Дизелът традиционно има по-голям въртящ момент при еднаква кубатура с бензина. Например дизеловото CRV 2 е 340 Nm, повече отколкото на Теракана. Щом не си карал дизел нека ти обясня за разликите с бензина, понеже имам опит с бензиново CRV 1 и дизелово CRV 3. До 60 км/ч бензинът се развърта по-лесно и пъргаво. Това като цяло води до по-приятно поведение за градско. Доускорението 60-100 км/ч или 80-120 км/ч при дизела е чувствително по-добро. Накратко ако ще караш предимно градско бензинът е по-добре като динамика и по-зле като разход. Ако ще въртиш извънградско, дизелът е за предпочитано - изпреварва като мечта, особено дизеловото CRV 3. Ускорява като пич даже и на шеста. Най-солидният недостатък за дизела е зимата на кратко градско каране. Много по-бавно вдига температура от бензина, който се нуждае от само 3-4 минути. Дизелът отнема поне 10 минути и то ако тръгнеш да караш още на втората минута. За дистанции до 10 км от студен двигател, подозирам, че дизелът може да харчи повече от бензина зимата.

    Като цялостно устройство CRV 2 е много по-близко до CRV 3, отколкото до 1, въпреки, че визуално е почти като първата генерация. Та разбирай по-солени части. Предното окачване е Макферсон, задното пак триточково, но коренно различно от първата генерация. В сервизите на Хонда твърдят, че втора и трета генерация са с по-здраво окачване от първа, но според мен това е вярно само що се касае до задното окачване. Предното на CRV 1 е доста здраво. Иначе бензиновият I-VTEC е бетон стига да са му сменяли от време на време маслото. Газицирането на I-VTEC е ужас по принцип. Не че не може, но ликвидиращ предимствата на интелигентното газоразпределение и стапяш изпускателните клапани.

    За Теракан нямам никакви впечатление. Сравняваш две твърде различни машини. Едното е като автобус, другото като уголемен хечбек. Едното е за всекидневна употреба - пъргаво и повратливо. Другото е по-добро за някакъв офроуд. За целите, които си описал ЦРВ е по-добро. Ако ще правиш сериозен офроуд, нито едно от двете не е подходящо - трябва да се ориентираш към нещо съвсем различно.
    Vitara 2.0 V6
    Honda CRV (Gen 1)
    Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
    ВАЗ 2131

    Коментар


    • #3
      До: Terracan и CR-V 2

      Доста подробен и компетентен отговор, за което благодаря.
      Мисля че ми даде добра насока. Ще помисля още седмица, а дотогава ако някой се изкаже пак, ще се радвам.

      Коментар


      • #4
        До: Terracan и CR-V 2

        Виж тая статия за Теракан, може да ти е интересна:
        http://spisanie.mobile.bg/djipove/noviiat-vladetel.html
        Vitara 2.0 V6
        Honda CRV (Gen 1)
        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
        ВАЗ 2131

        Коментар


        • #5
          До: Terracan и CR-V 2

          CR-V победи в тази своеобразна битка. Остава малко да се позанимавам да я пооправя, и да й се израдвам тогава Благодаря за съветите.

          Коментар


          • #6
            До: Terracan и CR-V 2

            за градско и асфалт не ти трябва Теракан - по-добре Санта фе... Втората серия е доста луксозна и с още по-пъргав мотор.
            От Теракана има смисъл, ако поне от време на време излизаш от пътя. Там е много по-добре от ЦРВ-то...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Terracan и CR-V 2

              Не че нещо, ама свърши вече. Купих кола, както казах по-горе.
              Някой ако е виждал оригинални стоманени джанти из автоморгите да сфирка

              Коментар


              • #8
                До: Terracan и CR-V 2

                Честито за придобивката:качи снимки на красавицата,да я видим.
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #9
                  До: Terracan и CR-V 2

                  Първоначално публикуван от Zmeio Преглед на мнение
                  Не че нещо, ама свърши вече. Купих кола, както казах по-горе.
                  Някой ако е виждал оригинални стоманени джанти из автоморгите да сфирка
                  Преди 2 месеца видях в София на разклона "Околовръстно шосе" и "Суходолско шосе" с/у ветеринарната лечебница такива джанти.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Terracan и CR-V 2

                    Не съм сигурен къде е ветеринарната лечебница, но днес бях в една морга/гумаджийница на това кръстовище и имаше само една джанта и то за старото ЦРВ. Както и да е. Сигурно ще взема алуминиеви от старото, дано му отиват. Иначе засега, от първото ми качване на висока кола, съм много доволен, съвсем друго си е и ми е много кеф. Харча на гориво и малко дребни проблеми все още ме притесняват, но ако закъсам много - ще питам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Terracan и CR-V 2

                      Първоначално публикуван от Zmeio Преглед на мнение
                      Не съм сигурен къде е ветеринарната лечебница, но днес бях в една морга/гумаджийница на това кръстовище и имаше само една джанта и то за старото ЦРВ. Както и да е. Сигурно ще взема алуминиеви от старото, дано му отиват. Иначе засега, от първото ми качване на висока кола, съм много доволен, съвсем друго си е и ми е много кеф. Харча на гориво и малко дребни проблеми все още ме притесняват, но ако закъсам много - ще питам.
                      Кажи колко харчи и какви проблеми те притесняват.
                      Качи някоя снимка.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        До: Terracan и CR-V 2

                        При първото засичане извънградско харчи 8/100 бензин (2.0, 150 кс е двигателя). Което не е ненормално. Не смея да сметна обаче градското, защото доста се разкарвах из сервизи и не е типичното градско каране за да го приема за истинското. Като го засека ще пиша пак и в темата за разхода. Снимки за съжаление още не съм направил, чак и на мене ми е странно.
                        А проблемите са, засега кривите джанти и недобре работеща ръчна. Да не казвам че почти не хваща ама ръчната определено иска стягане, а в сервиза в който ходя не намериха откъде последния път. Та някой ако има ноухал да каже.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Terracan и CR-V 2

                          8 литра на 100 си е супер, под това няма да паднеш. Ей тук е описана процедурата за ръчната. Не виждам нищо сложно. И сам можеш да си я оправиш:



                          Ако не можеш да се оправиш с английския и имаш въпроси, пиши. Това е от сървиз манюела за ЦРВ първа генерация.
                          Vitara 2.0 V6
                          Honda CRV (Gen 1)
                          Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                          ВАЗ 2131

                          Коментар


                          • #14
                            До: Terracan и CR-V 2

                            Да, приятелю, благодаря. Ама има една подробност. Моето е с ръчна горе на таблото до волана. Иначе кутията му явно се пада някъде там. Намерих вече менюал на руски който е доста подробен, някой ако има нужда - да сфирка!
                            По другия въпрос, колко градски разход да очаквам? при теб колко е?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Terracan и CR-V 2

                              Първоначално публикуван от Zmeio
                              По другия въпрос, колко градски разход да очаквам? при теб колко е?
                              Бях останал с впечатлението, че си с първа генерация, а ти си с втора. Да ти кажа, градско съм засичал само веднъж и то не много надеждно. Излезе 13-14, лятно време, но с много кратки дистанции, средно 3 км. Градко е много относително. Зимата в задръстванията, на кратки дистанции, можеш и на 16-17 да отидеш. По спецификации Хонда дават 11 литра градско. Вероятно там някъде ще е при тебе.
                              Vitara 2.0 V6
                              Honda CRV (Gen 1)
                              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                              ВАЗ 2131

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X