Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

    Сложих ксенони и аз в крайна сметка. Определено свети доста по силно и осветява стабилно, но не свети на далече, предполагах, че няма да има никаква промяна във светенето (регулираните фабрични крушки), но след като слажих ксенона, явно светлоотразителите са се размърдали и сега десния фар свети по- ниско от левия и нямам осветление в далечината. От къде да го регулирам? И отделно няколко пъти пуснах дългите и установих, че и на тях трябва да им сложа или ксенон или някакви доста бяло слветещи крушки, защото смесването ксенон (5000к) със фабричните дълги светлини, не е никак приятно.
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #62
      До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
      Сложих ксенони и аз в крайна сметка. Определено свети доста по силно и осветява стабилно, но не свети на далече, предполагах, че няма да има никаква промяна във светенето (регулираните фабрични крушки), но след като слажих ксенона, явно светлоотразителите са се размърдали и сега десния фар свети по- ниско от левия и нямам осветление в далечината. От къде да го регулирам? И отделно няколко пъти пуснах дългите и установих, че и на тях трябва да им сложа или ксенон или някакви доста бяло слветещи крушки, защото смесването ксенон (5000к) със фабричните дълги светлини, не е никак приятно.
      Откачи буксата на десния фар.
      От копчето за регулиране изравни двата фара.
      Закачи буксата и ги вдигни и двата.
      Това е само теория,но не пречи да опиташ.
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

      Коментар


      • #63
        До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

        Буксата на кое, на крушката за късите ли? Как да ги изравня от копчето? Аз си играх ръчно с въртелката отстрани на фара, но тя върти прожектора само наляво и надясно, май няма ръчно нагоре и надолу...
        R 727cc BB KIT
        ZJ V8
        WK2 V6

        Коментар


        • #64
          До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
          Сложих ксенони и аз в крайна сметка. Определено свети доста по силно и осветява стабилно, но не свети на далече, предполагах, че няма да има никаква промяна във светенето (регулираните фабрични крушки), но след като слажих ксенона, явно светлоотразителите са се размърдали и сега десния фар свети по- ниско от левия и нямам осветление в далечината. От къде да го регулирам? И отделно няколко пъти пуснах дългите и установих, че и на тях трябва да им сложа или ксенон или някакви доста бяло слветещи крушки, защото смесването ксенон (5000к) със фабричните дълги светлини, не е никак приятно.
          Трябвало е да сложиш 4300к. Така поне има шанс да намерих синьо боядисана халогенка, дето горе-долу да го докара. За 5000К не съм сигурен.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

            Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
            Буксата на кое, на крушката за късите ли? Как да ги изравня от копчето? Аз си играх ръчно с въртелката отстрани на фара, но тя върти прожектора само наляво и надясно, май няма ръчно нагоре и надолу...
            Буксата на ел. моторчето за регулиране на фаровете.
            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

            Коментар


            • #66
              До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

              Ще го пробвам това, мерси. Понеже видях, че в някои теми казват, че крушките за WJ са HB4(9006), а в някои HB3(9005) и се зачудих кои са в действителност и дали има значение за разтоянието на светлината напред, тъй като аз взех HB3 и си влезнаха и си се законтриха както трябва, както и буксата на крушката и до колкото разгледах тук там няма разлика между 2-те http://www.blindinghid.com/bulbs.gif но може и да има разлика в разпръскването на светлина напред, според зависи къде е центъра на светлина на крушката при светлоотразителя...
              R 727cc BB KIT
              ZJ V8
              WK2 V6

              Коментар


              • #67
                От: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                Здравейте
                Да поизтупам малко темата от праха. Сноши за пореден път се убедих че фаровете на WJя не ме кефят как светят , ама никак.
                Та питането ми е към днешна дата някой да е постигнал добра осветеност със тези фарове и как !
                Поздрави!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #68
                  От: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                  с това.

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  Здравейте
                  Да поизтупам малко темата от праха. Сноши за пореден път се убедих че фаровете на WJя не ме кефят как светят , ама никак.
                  Та питането ми е към днешна дата някой да е постигнал добра осветеност със тези фарове и как !
                  Поздрави!
                  GRAND CHEROKEE 4.7
                  Добромир Добрев
                  O898633718

                  Коментар


                  • #69
                    От: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                    Взимаш крушка на силвания с увеличено осветяване и си ти!
                    Mercedes-Benz GL 500

                    Коментар


                    • #70
                      От: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                      Мислех си за такива лупи, но реших, че вероятноста да окепазя фаровете(нещо да се откачи вътре и да почне да дрънка, да се разхеметизират и да се мокрят, да остана без нивелиране и т.н.) е голяма и преди година сложих 80W крушки. Леко "прогледнах" от тогава.

                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #71
                        От: До: Крушки за късите светлини на Гранд 2001 3.1

                        Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                        Сложих ксенони и аз в крайна сметка. Определено свети доста по силно и осветява стабилно
                        С тази кола караш ли по пътищата.
                        Хеон на такава височина е много опасен за всички останали (да не говоря незаконен),
                        както и да се регулира заради височината много заслепява.
                        Пробвай по тъмно (особено когато вали) качи се в една кола и застани пред джипа и карай- напред и назад да видиш какво се случва с хората пред джипа.

                        Не е до заяждане, опасно е когато срещу теб се движи кола с китайски хеон, а ако и на високо колкото джип.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xenon.jpg
Прегледи:1
Размер:35.6 КБ
ID:5767823

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X