Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

    Значи днес както си карах и вътре в купето ми замириса на феродо спрях слезнах и усетих миризмата от предните накладки задържат ,но защо?джантите бяха топли течноста ми е на средата в казанчето abs-a ,като запаля 2-3 сек изгасва но като натисна рязко спирачки остава да светва и като рестартирам двигателя угасва си нормално дисковете са изядени и четирите около 2 мм по работната им площ? Дайте идея

  • #2
    До: Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

    Аз бих повдигнал цялата джипка и бих проверил дали задържат колелата при изгасен двигател. Обаче трябва да се изпусне и вакуума, който се задържа и след изгасяване известно време. Ако се въртят свободно, значи няма механично задържане (ти не каза дали само предните задържат или и задните). След това ще запаля и ще проверя пак - ако задържат, тогава вече ще е по системите помпа/усилвател/АБС

    Коментар


    • #3
      До: Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Аз бих повдигнал цялата джипка и бих проверил дали задържат колелата при изгасен двигател. Обаче трябва да се изпусне и вакуума, който се задържа и след изгасяване известно време. Ако се въртят свободно, значи няма механично задържане (ти не каза дали само предните задържат или и задните). След това ще запаля и ще проверя пак - ако задържат, тогава вече ще е по системите помпа/усилвател/АБС
      самo предните
      Последно редактирано от sandetoludiq; 20-02-10, 17:24.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

        Първоначално публикуван от sandetoludiq Преглед на мнение
        Значи днес както си карах и вътре в купето ми замириса на феродо спрях слезнах и усетих миризмата от предните накладки задържат ,но защо?джантите бяха топли течноста ми е на средата в казанчето abs-a ,като запаля 2-3 сек изгасва но като натисна рязко спирачки остава да светва и като рестартирам двигателя угасва си нормално дисковете са изядени и четирите около 2 мм по работната им площ? Дайте идея
        Колега погледни накладките, защото ако са много износени, като натиснеш рязко изкарваш буталото в края на работния диапазон и затова може да задържа цилиндъра, а лампата светва и изключва ABS-a точно при слно износени накладки.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

          Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
          Колега погледни накладките, защото ако са много износени, като натиснеш рязко изкарваш буталото в края на работния диапазон и затова може да задържа цилиндъра, а лампата светва и изключва ABS-a точно при слно износени накладки.
          Да добавя.
          И спирачната течност щом е намаляла значи са износени накладките,дефакто си за смяна на феродо.
          [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

          Коментар


          • #6
            До: Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

            Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
            Да добавя.
            И спирачната течност щом е намаляла значи са износени накладките,дефакто си за смяна на феродо.
            благодаря за компетентния отговор

            Коментар


            • #7
              До: Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

              колеги проблема се реши:клеясали водачи на накладките

              Коментар


              • #8
                До: Проблем спирачки Паджеро Спорт 2.8тdi A/Т

                Първоначално публикуван от sandetoludiq Преглед на мнение
                колеги проблема се реши:клеясали водачи на накладките
                Браво, но толкова ли е трудно :
                1 - разглоби
                2 - виж
                3 - пиши за проблем
                Иначе си напрягаме гънките ( на мозъка ) от клавиатурата, а трябва да си ги пазим за наистина сериозни неща!Карай и пей колега!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X