Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 машина за свръхтежки условия на база УАЗ +снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Паджеровод
    Интересно! Как работи на 24V? Сигурно нормално е вързан на триъгълник за 12V и вие чрез превключване в звезда вадите 24?
    И за 12 и за 24 волтова система свързването му е еднакво. И в двата случая генератора на празно без товар дава около 29 волта. Както повечето генератори между впрочем. Всъщност това е и една от причините генераторите да не могат да работят (не трябва) без акумулатор. С реле регулатора се регулира тока на възбуждащата намотка така че върху акумулатора да се получи търсеното напрежение от 13.8 или респективно 27.8 волта...

    Първоначално публикуван от go go go
    85 АЧ не е ли малко, ще може ли да храни лебедката

    принципно това ли е най - мощния възможен
    Да това е най-мощния за този тип двигатели, на инжекционния го има и във вариант 105А. Стандартния алтернатор за УАЗ е 55А, усиления е 65А. Всъщност малките алтернатори са често срещани сред сериозните машини. Тойота-та ни например (FJ70) - най-здравата възможна е с алтернатор 55А. В тези машини няма нищо излишно като електроника или електрически консуматори и респективно не им трябват по-големи алтернатори.

    А по същество няма още измислен генератор, който да може за захрани лебедка (когато става въпрос за 12000lb лебедка) и да е приложим на практика. Все пак двигателя на моята лебедка е 4.5KW - такъв алтернатор ще е доста обемист а дори и да го сложа електрическа лебедка която да може да работи дълго време и да става за 4х4 няма. Затова и стремежа към свърх-големи алтернатори всъщност не помага на практика с нищо реално - много по-важно е например да има два акумулатора според мен. Между 85А генератор и 140 да кажем единствената разлика е разликата във времето на зареждане на акумулаторите които при мен са два и ако не са ми стигнали да се извадя имам проблем...а същевременно разликата в теглото е очебийна и много неприятна... А при мен за всеки излишен килограм се държи сметка особено, когато той виси върху двигателя... С последното отговарям и на Стефан защо не съм избрал камионски генератор...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #62
      Аха. Ама аз още не бях попитал бе брато, ти отде знаеш кво щях да кажа, а?)))))))))))
      Как да няма свръхгенератори, баш за УАЗа има. Всякви радиостанции за командирите на батальони и за батальонното разузнаване например. Май и за химиците. То, май това е единственото за което става щатната УАЗовска КОМ. Опашката и (изходния вал де) стърчи назад, цялата кутия стърчи над пода в кабината, там и връзват голямото динамо. Бая е голямо, като малък бойлер примерно. Ама какво и колко - и да съм знаел - никъв спомен ...((( Но няколко киловата трябва да дава.

      Коментар


      • #63
        наистина алтернатора неможе да захранва лебедката, но е важно времето, за което възстановява напрежението, това е причината с по - слабия алтернатор да има два акомулатора.

        разликата между малкия и големия алтернатор е около килограм, а втори акомулатор тежи поне 10
        drive alive

        Коментар


        • #64
          Принципно си прав. Не е килограм точно разликата повече е, но разбира се втория акумулатор си е 18 кг. което е много повече. Но! втория както и между впрочем първия акумулатор при мен са на задната ос и освен че вършат работа като акумулатори си тежат на точното място за балансировката на автомобила. Това от една страна, от друга наличнието на два акумулатора позволява появата на принципно нови възможности и допълнителна осигуреност - само като пример ще посоча че двата акумулатора при мен ще могат да се използват и за полеви електрожен - нещо което рядко се налага да ползваш но като потрябва е много полезно. А другия проблем с разликата в теглото е че по големия алтернатор виси не къде да е а на окачването на двигателя което пък довежда до редица други трудно решими механични проблеми...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #65
            Без да ви притеснявам дали не може
            да приемете още един УАЗ, за леко
            възтановяване

            Коментар


            • #66
              Благодаря за оценката
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #67
                да, втория акомулатор е дилема, пред която е изправен всеки, който тунингова нещо за каране из гората. от една страна е добре, от друга не

                ще сложиш ли модул, който да отдели двата акомулатора по функции, така че ако лебедката изсмуче единия другия, да продължи да работи зада може колата да се движи

                разкажи малко повече за полевия електрожен, от каде, колко, кога и тн. от отдавна търся такъв уред, който наистина да работи
                drive alive

                Коментар


                • #68
                  Всичко работи. За малко става и с кабелите за палене, ако не са съвсем хилави. Единствената особеност е че трябва да го откачиш от колата за да не завариш сегментите, и че трябва всъщност да умееш да заваряваш, иначе само ще издухаш акумулатора.

                  Да, а пък термитните свещи, те и Молив на Лебедев, не просто режат, ами направо издухват метала. Подозирам че тая която пробвах е някво диверсионно средство против железопътни релси. Как с това чудо може да се заварява аз поне нямам идея, безусловно нищо общо с мойте умения. Или е за под водата, ... Над моите възможности във всеки случай(((

                  Коментар


                  • #69
                    ще сложиш ли модул, който да отдели двата акомулатора по функции, така че ако лебедката изсмуче единия другия, да продължи да работи зада може колата да се движи Question
                    Почти три месеца мислих как да стане така, че хем системата да си остане на 12В, хем лебедката ми да е на 24В (на което много държа), хем всичкото това да е управляемо и надеждно и освен това втория акумулатор да може да се ползва като основен. Всичко това, без да се местят и презакачат акумулаторите. Имам решение скоро ще го реализирам и разбира се ще постни снимки. Специално за лебедката няма как да направя така, че да не се използват и двата акумулатора, защото тя е на 24В. Но и там падането на акумулаторите не ме притеснява, защото употребата на лебедката предполага и моето наблюдение все пак. Основния проблем с падането на акумулатора са забравени консуматори и там подобни за през нощта например, които на сутринта поднасят неприятна изненада. За тази цел и ми служи втория акумулатор.

                    Полевия електрожен е много прост. Два акумулатора свързани последователно, много яки проводници, електроженна дръжка и маса и готово. Със заряда на два акумулатора може да се изразходват няколко електрода, което е повече от достатъчно за случаите, в които се предвижда използването му...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #70
                      за прехвърлянето от 12/24волта за лебедката може да се ползва стартерното реле на ифа в50,което има точно тази функция да зарежда два акумулатора на 12в. а при палене обръща на 24в. за стартера.

                      Коментар


                      • #71
                        м да и някои по стари мерцдеси имат такова "реле" тея със конските муцини които са с 12V инсталация и генератор и 24V стартер и съответно 2 акумулатора. Много ме е яд че не си го смъкнах и си замина с волгата

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X