Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 машина за свръхтежки условия на база УАЗ +снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Много познато - прилича на Вранглеровския за 2.5, само захващането е друго.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      цтрува ми се че венци си знае работата. Относно двигатела....много е прав....ниама друг маи. ( със негояите изискваниа )
      И наи важно както тои каза...." да върви в калта "
      друг няма
      Успех Венци, мисля че ще направиш много хубава машина.
      CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
      http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
      http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

      Коментар


      • #18
        според мен това че е с редуктори не пречи да има блокаж
        поради причината че редуктора се намира точно преди колелото
        единствено проблема идва от там че самия диф е по малък като размер и по слаб като конструкция по точно като елементи
        от там и блкажите става по трудно изпълними но не невъзможни
        защото бащами ми е казвал че е виждал такава уазка аз лично не съм виждал така че говоря ториточно и може да бъркам някъде

        Коментар


        • #19
          Какво е по-слабо? Щото е по-малко?)
          Размерът на редукторите, или там броят колела е приблизителен показател за предавателното им число, а не за прехвърляната мощност
          Нищо не е по-слабо. Част от редукцията на оборотите става в тях, останалата част в колесните редуктори, това е всичко. Като страничен ефект предавателното отношение на целия мост е по-голямо, демек става по-бавен и по-силен. А освен това и полуоските са разтоварени, на тях се стоварва само въртящият момент. А дърпането и блъскането от колелото го отнася вторичният вал на колесния редуктор, т.нар. гъбка.

          Коментар


          • #20
            Обяснението на Стефан е съвършено точно!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              да за това си съвършено прав но ако диф предназначен за редуктор го сложиш на мост без редуктори ще ми кажеш ли че ще бъде еднакво стабилен и здрав както нормален диф
              аз това имах предвид пак казвам че не съм имал щастието да видя и пипна такъв диф така че може и да не съм прав но поне по схемите които съм гледал в нета саъ на това мнение

              Коментар


              • #22
                Е как да го сложиш, той не става по присъединителните размери. Освен ако не направиш нов мост.

                Коментар


                • #23
                  Диференциала за редукторните мостове е по-здрав от този за обикновените мостове независимо от факта, че е по-малък като размер. Просто предавателното му число е по-малко. Броят на зъбите му е 27 за разлика от 40+ на нормалния и размера на всеки един от тях е по-голям - респективно по-здрав от този на обикновения диференциал. Ако сложите този диференциал на обикновените мостове (чисто теоретично) той няма да се счупи но и колата няма да върви, с това предавателно отношение ще можете да я карате само на включена раздатка...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #24
                    Обаче па как ще ревеееее ...))))))))) Сигурно и ендуристите ще се разбягат))

                    Коментар


                    • #25
                      да именно това беше идеята и просто на равно да кажем ще се успе и без раздатка но след известно разтояние ще има блокаж
                      точно поради по големия въртящ момент който придават и по голямото натоварване на което са подложени
                      тъй като именно броя на зъбите е мноо важен ще кажа че в гаража на баща ми имаше цяла партида газки с по малко на брой зъби изпокапаха още на 50 хил километра причини много но това е мноо писане тъй като имаше тестове и така
                      от там са ми асоцияцйте за тези редуктори

                      Коментар


                      • #26
                        относно съвета на CJ

                        ''Moiat savet e parvoto ne6to koeto da napravite po nego e da izxvarlite ruskata zaraza ot ko6a na avtomobila i da slojite niakoi xubav dizel.
                        po tozi na4i 6te si spestite dosta glavobolia'' -CJ мойте уважения,но от така наречената от теб "руска зараза" по-подходящ двигател няма.Това е доказано и проверено.По този въпрос Венци Петров е дал достатъчно инфо във форума.
                        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                        Коментар


                        • #27
                          Здравейте!

                          Първо, да изразя възхищението си от форума -- чета го с огромен интерес и удоволствие.

                          По темата:
                          Наистина, няма съвършенство на тоя свят, поне при двигателите (дизеловите). Ако е мощен, няма да е лек, ако е мощен и лек, ще е с турбо, ако не е с турбо, няма да е мощен, а може и да не е и лек.
                          Все пак, има някои двигатели, които се доближават до критериите, поставени от В. Димитров. По някои параметри ги надхвърлят, по други не ги достигат.

                          Например двигателите на VM Motori (ония, дето са правили дизела 2.5 за Чероки http://www.vmmotori.it/ ) и по-специално R 531 OHV --

                          Engine R 531 OHV
                          Displacement 3125 cc
                          Cylinders 5 in line
                          Valves 10
                          Injection Common rail CP1
                          Max power 110 kW/3800 rpm
                          Torque 380 Nm/2000 rpm
                          Weight 250 kg
                          Emissions EURO 3

                          Въртящ момент - бол при 2000 оборота, обаче -- 250 кила ! плюс електронно регулиране на EGR клапата. Нищо не пишат за турбо. Големият въртящ момент не компенсира ли повишеното тегло? Имат и други мотори, с 4 клапи на цилиндър, които са по-близо до изискванията по тегло (най-лекият е 115 кг) и мощност и въртящ момент ..... ама са с турбо и електронно регулиране на ГНП ! това е то -- няма съвършенство ! Освен това, предполагам, че цената е несъизмерима с УМЗ в полза на последния.

                          Аз, като лаик и абсолютен новак в тази област (офроуда), имам наивен въпрос -- а откъде влиза вода и кал в маслото ? Турбото нали се маже от маслото на двигателя? Ако колата има шнорхел и филтри, това не пречи ли на тия субстанции да стигнат до важните възли? Да не влиза вода през отвора за щеката за нивото на маслото ? Впрочем, чувал съм за Ксара hdi, която при влизане в дълбока локва засмукала вода и моторът дал фира (то това малко на градска легенда ми върви, но така чух).

                          още един наивен въпрос -- карбураторът за УАЗ-ката предвиден ли е да работи при големи наклони и отклонения от хоризонталното положение на колата ?
                          поздрави,

                          П.

                          Коментар


                          • #28
                            изобщо не е градска легенда,получава се хидрошок от напълването на цилиндрите с вода.виждал съм в сервиз пасат пострадал от това.беше счупил биела.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #29
                              Нищо не знаете, миналото лято едни плевенски отворковци счупиха G-500 и то зорлем....Ама като не ме слушат...Нищо де, имат пари да си го купят и да се правят на велики с него, сега ще се бръкнат да го оправят.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от quadra
                                Нищо не знаете, миналото лято едни плевенски отворковци счупиха G-500 и то зорлем....Ама като не ме слушат...Нищо де, имат пари да си го купят и да се правят на велики с него, сега ще се бръкнат да го оправят.
                                Хм ние не спим,я разкажи по-по-по подробно
                                B+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X