Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2 въпроса (мигачи)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: 2 въпроса (мигачи)

    Изчакай 15 мин , ще отида да чуя моя откъде цъка релето.

    Коментар


    • #32
      Re: 2 въпроса (мигачи)

      намерих релето зад бушоните. сега ко да му бая? като го махнах алармата спре да мига . май не е от него? кръстосването не се получава успешно, доста комбинации са, но само централното задействах успешно, пък инак поне светлиите си работят... сега мисля да отворя ключето, струва ми се с механичен проблем...

      Коментар


      • #33
        Re: 2 въпроса (мигачи)

        като гледам схемата вече съвсем си мисля при мен да е боста изменено, че то и бая изолир банд има. май трябва тема за подновяване на окабеляването за диско. искам и да сменя за фаровете отделни канали, с реле за всеки. не съм много навътре де, но има нужда от реноваця. калпавите кабели освен че са опасни, гарантират слаби фарове...

        Коментар


        • #34
          Re: 2 въпроса (мигачи)

          Много е вероятно да има проблем в ключа за аварийните. Моят някога е разглобяван /явно е имало проблем/. погледнах го, защото нямаше индикация на таблото при включени мигачи, понякога имаше......... абе "случйно явление". оказа се реле на мигачите-намира се под кормилния прът /40 лева български при леви/.
          Щто се занимаваш с глупости и не отидеш при Юли-Жицата, или не си доволен от ремонта на стартера.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #35
            Re: 2 въпроса (мигачи)

            доволен съм, може и да ида ако скоро нищо по-добро не направя.

            релето го издирих, но без него алармата и тя не мига, а с него си мига.

            като да е ключето, но може и да е нещо кабел... много странно ми е...

            Коментар


            • #36
              Re: 2 въпроса (мигачи)

              одисеята продължава.

              зех реле и го смених. то те се оказаха 2 релетата, 1-то за алармата, другото за мигачите. и нищо ... върнах до и взех ключето, 160 лв ...
              НЕ. върнах го и него...

              обаче, пробвах новото ключе с моето реле. та може да са били фира и ключето и релето. пък и пробвах с реле 2-ра ръка. 100% работещо. след 2-рата проба ми беше неудобно да ги карам да пробвам още и още, а и ми писна да правя 1 голяма разходка до колата.

              остава да разплета всички кабели и да търся прекъснато...

              Коментар


              • #37
                Re: 2 въпроса (мигачи)

                хмм, оказа се много смешно. алармаджията или някой друг вездесъщ жичкаджия е разменил местата на повечето бушони. та днес като почнах 1 по 1 да проверявам без да гледам описанието се оказа, че имам участник познал точните килограми. та 1 бушонче е пакостника. но май предстори преоправяне на жиците...

                Коментар


                • #38
                  До: 2 въпроса (мигачи)

                  От къде намерихте ново реле за мигачите? Аз се скъсах да търся из Благоевград и няма и няма. Става дума за Дискавъри 1.

                  Коментар


                  • #39
                    До: 2 въпроса (мигачи)

                    Първоначално публикуван от Scorpion_BV Преглед на мнение
                    От къде намерихте ново реле за мигачите? Аз се скъсах да търся из Благоевград и няма и няма. Става дума за Дискавъри 1.
                    Трейдкар-40лв - електронно /с чип/ и гори.
                    Дарукар ~100лв ориганално /електромагнитно/
                    Насов има моето старо реле, което смених, защото нямаше индикация на таблото.

                    Виж бушона!!!!!!!!!!! Ако е здрав, го почисти или смени. По този начин скатах 100 лв, защото мислех, че пак е заминало.
                    Успех!
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #40
                      До: 2 въпроса (мигачи)

                      И при мен проблема е в индикацията. Иначе самите мигачи си работят но лампата на таблото мига когато си иска. Ако го подчуквам релето проработи за малко и пак спре. Сега съм помолил един човек да провери в Гърция за това реле. Ако ли не май ще се наложи да поръчваме малко части от Англия, че го взехме Диското с доста забележки но за малко пари и сега ги отстраняваме а тука нищо не може човек да намери за тези машини. Всичко с поръчки и чакане и срокове по един месец. Та ако се прави поръчка от Англия ще си поръчаме и релето. Сега по проблем дойде с ремонтния комплект за секторната кутия защото тече там където влиза пръта на волана и текът и маркучите от масления филтър към радиатора за охлаждане на маслото. Утре ще ги носим да ги правят тука едни местни майстори да видим какво ще направят. Ама ремонтния комплект трябва чак до 10-ти да се чака а ни трябва спешно, че тече много а трябва да се кара по гората машината. Ако имате идея от къде може да се вземе най-бързо ще съм ви благодарен. Става дума за Диско 94-та 2.5ТД късичко

                      Коментар


                      • #41
                        До: 2 въпроса (мигачи)

                        То дългичко няма. Виж Цецо(c-gul) имаше ремонтно комлектче за кутията. Ако не го е дал на някой де...

                        Коментар


                        • #42
                          До: 2 въпроса (мигачи)

                          Първоначално публикуван от Scorpion_BV Преглед на мнение
                          ................................. Ама ремонтния комплект трябва чак до 10-ти да се чака а ни трябва спешно, че тече много а трябва да се кара по гората машината. Ако имате идея от къде може да се вземе най-бързо ще съм ви благодарен. Става дума за Диско 94-та 2.5ТД късичко
                          Ми да ти продам моя. Купих такъв к-т / за кормилната кутия/, със съдействието на вездесъщия Лазар, но направих ремонта без него и сега ми хартиса. До Ботевград - от днес за утре. Цена - като от сайта. Само да го намеря къде съм го бутнал. 0889/310360 Цецо.
                          ПС Лазаре, сега видях, че си ме препоръчал. Бе ти не спиш ли по някое време на денонощието?
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X