Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива и борба с нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

    Просто разсъждавам.За да има стъргане,трябва да има аксиално изместване и нещо въртящо се да опира в нещо невъртящо се или въртящо се с различна скорост.При радиален луфт може да има вой,но не и стъргане.Не претендирам ,че разсъжденията ми са правилни.Още едно разсъждение.При четвърта,първичния вал директно се зацепва към вторичния,т.е. блоковата ос не е натоварена и заради наклонените зъби,няма и аксиално натоварване.Че и там може нещо да има.Кутията съм я отварял доста отдавна и не помня кое как е ограничено аксиално.Както казах просто разсъждения.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

      Да мисля си да монтирам старата ос понеже днеска като сложих кутията и слязох в канала и шумът се чуваше от предната част някъде от към камбаната може и лагера да е боклук като ги поръчах бяха цял комплект и този си личеше че е седял доста имаше леко ръжда само се чудя дали да сложа старата ос с нов лагер или да оставя стария иначе като въртя кутията на ръка не се чува да ромоли

      Коментар


      • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

        Щом не го чуваш при въртене на ръка,най-вероятно ще излезе от лагера.Провери и разпадащият се(двуредов аксиялно-радиялен) лагер на блоковата ос,при измиване с бензин трябва съчмите трябва да са лъскави а гривните по повърхностите където вървят съчмите е допустимо да са леко матирани.Матирани съчми,със язви или язви по повърхнините където се търкалят се заменят с нов качествен лагер.Лагера на първичният вал,измий го и разгледай внимателно,ако съчмите са матирали е сигурен признак за ментак,провери го с въртене,трябва да чуваш леко съскане ако е наред.Ако дрънчи,задържа или затяга-местото му е в кофата.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

          Изчезването на шума след натискане на съединителя го има и при мен.Когато сменях съединителя, смених и лагера на скоростната кутия от към него защото шумеше много.Шумът намаля доста,но продължи да го има.По съчмите и черупките на стария лагер имаше язви.Вероятно има и други повредени лагери назад в скоростната кутия но тогава не ми се разглобяваше повече.Освен това шумене нямам други оплаквания от скоростната кутия.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X