Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива и борба с нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

    Ами така е-и аз това пиша.А и братята руснаци масово преминаха на жигулски кутии и твърдят,че са 100 пъти по-добри и като предавателни числа и като надеждност.Освен това за качествата,които притежават са смешно евтини-тук в нашия град се харчат по 45лв.Просто нямам какво повече да кажа по темата-оттук вече всеки сам решава дали да е роб или господар на Нивата си.Аз моята 5 ст.кутия си я държа в мазето и съм взел решение никога и на никой да не я продавам.Просто не искам на никой колега от Форума да му взема парите и да му дам един боклук.Нищо,че е с чисто нов вторичен вал и лагери.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 23-02-10, 12:56.

    Коментар


    • #32
      До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

      Аз моята 5 степена си я ползвам вече 6 години и нямам никакви проблеми.Естествено на къси разтояния и скорост до 100 но предимно на оф разходки и тъка вече около 40хил км. от които 30хил са в гората.Не ми е правила грижи,работи безупречно.От черните пътища ,коловозите ,лашкането напред ,назад ,боксуването,рязкото пускане на съединитела при мен проблемите са други- задни щанги,карета на кардани,полуоски , преден мост , предни главини и съеденител са ми слабите места.

      Коментар


      • #33
        До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

        Да-съгласен съм с теб-тя извън пътя не се троши-просто там 5-та почти не се ползва.Май оплакванията са все от хора,каращи повече километри по асфалт и най вече автомагистрали.Даже тук в Ямбол познавам едни момчета,които карат Нива инкасо-бронирана.Колата върви 100% само по асфалт на дълги разстояния-та те ми казват,че задължително всяка година правят кутия.При тези условия издържала най-много 40-50000км.

        Коментар


        • #34
          До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

          Зависи колко "натискаш" колата.

          Коментар


          • #35
            До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

            Ами то остава и с 5ст.кутия да си и да не си позволиш понякога да я натиснеш и направо незнам.Абе кашкавалена играчка са си тия кутии-няма какво да се лъжем повече.

            Коментар


            • #36
              До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

              Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
              Ами то остава и с 5ст.кутия да си и да не си позволиш понякога да я натиснеш и направо незнам.Абе кашкавалена играчка са си тия кутии-няма какво да се лъжем повече.
              Зависи какво разбираш под "натискане". При Нивата поне по лично чувство максималната разумна скорост е 100км/ч (естествено, че на 5та скорост). Всичко нагоре според мен й идва нанагорно.

              Коментар


              • #37
                До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                Да-така е.То и аз това се опитах да обясня на някои колеги по горе.Просто над 100-110км.ч. усещането в купето не е приятно,независимо дали си с 4 или 5 ст. кутия.

                Коментар


                • #38
                  До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                  на тази планка има три болта като се лашнат 4 почва да изключва или невключва.главите им са за отверка трябва като се стегнат да се законтрят много добре.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                    В инструкцията за експлоатация е записано следното;Не се препоръчва продължително движение на автомобила с над 90км./ч. Вече съм на 136 000км. и винаги над 60км/ч. съм на 5предавка /изключвам катеренето в байр/ Нивата се движи над 80% по асфалт а останалото по здрав черен път. 90% от аварийте по автомобила /какъвто и да е / се дължът на неправилна експлоатация и немарливо отношение на шофьора или монтьора!
                    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                    Коментар


                    • #40
                      До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                      Точно така е.Немогат да работят добре със скорустите.После пишат че скорустната кутия била калпава.На калпав водулаз шнорхела му пречел.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                        Добре де колеги-нека приемем както казвате,че проблема е в експлоатацията-как тогава за толкова години един човек не съм чул да "изреве" от 4 ст.кутия-всички "реват" от 5 степенните.Нима още не сте се поровили из руските форуми и не сте забелязали,че и самите "изобретатели" не са очаровани от тази некадърно добавена 5-та.Да не говорим колко хора познавам,които наслагаха на Ладите си 5 ст. кутии от задноприводни Фиати,само и само да не са с въпросното творение.Едва ли 4 ст.кутии се карат само от кадърни хора,а 5ст. от НЕкадърни-нека не ставаме смешни в изказванията си.Защо кутиите 2101 още преди 15 години бяха на 300000км без даже да ги знаят "къде се намират"?В случая някои колеги ми се струва,че пишат само да подържат темата.Моля колеги прочетете отново заглавието на темата-То е достатъчно красноречиво и смислено написано.Ако можете и знаете стремете се да давате идеи за доработки,които поне малко да стабилизират състоянието на този проблемен възел.От други писания смисъл няма.
                        Последно редактирано от Янко Желязков; 25-02-10, 10:51.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                          Единствената доработка, която може да стабилизира този агрегат е охлаждане за маслото - ако на някой му се занимава. Друга възможна атака срещу проблема е синтетично масло 75W140 с API GL4+5. Внимание:корави цени!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                            Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                            Добре де колеги-нека приемем както казвате,че проблема е в експлоатацията-как тогава за толкова години един човек не съм чул да "изреве" от 4 ст.кутия-всички "реват" от 5 степенните.Нима още не сте се поровили из руските форуми и не сте забелязали,че и самите "изобретатели" не са очаровани от тази некадърно добавена 5-та.Да не говорим колко хора познавам,които наслагаха на Ладите си 5 ст. кутии от задноприводни Фиати,само и само да не са с въпросното творение.Едва ли 4 ст.кутии се карат само от кадърни хора,а 5ст. от НЕкадърни-нека не ставаме смешни в изказванията си.Защо кутиите 2101 още преди 15 години бяха на 300000км без даже да ги знаят "къде се намират"?В случая някои колеги ми се струва,че пишат само да подържат темата.Моля колеги прочетете отново заглавието на темата-То е достатъчно красноречиво и смислено написано.Ако можете и знаете стремете се да давате идеи за доработки,които поне малко да стабилизират състоянието на този проблемен възел.От други писания смисъл няма.
                            Хей тъй - на 4та скорост при 100км/ч оборотите ти се качват толкова много, че нещо не ти се натиска газта повече... При 5-степенната не е така.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                              Няма спор,че при извънградско шофиране на равно с 5ст.кутия мотора е по-разтоварен,ама кажи какво да правим като с тези кутии ремонтите са чести.Аз донякъде съм решил въпроса с липсата на 5-та с поставянето на по-голям диаметър гуми-има разлика.Освен това съм с 3.9 дифове-това е още един плюс на асфалта,на терен НЕ.Разхода днес го засякох от Ямбол до Ст.Загора-100км. долях 11л. газ до напълване-повече от 90-100км.ч. не съм вдигал.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 25-02-10, 19:32.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                                Аз мисля, че проблемите с 5-степенната скоростна кутия при Нивите идват най-вече от лошо смазване. Причините са няколко: некачествени масла, нередовна смяна, недостатъчно количество масло и най-вече - каране на 5-а при ниска скорост. Ако кутията се поддържа и обслужва добре, а 5-а се включва при над 60 км/час, могат да се избегнат доста неприятности.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X