Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Тая работа с епоксидния грунд,трябва да я пробвам,грунд има,полиуретанови уплътнители също,само време трябва.
    Пробвай. Боядисай с грунд някаква ламарина (все ще имаш из гаража), и после с това отгоре.

    Не съм виждал такава яка адхезия на два коренно различни материала до сега. Така и не можах да го махна. Все едно е монолитен детайл. Ако и към грунда се хваща така ще е направо върхът, щото и самия грунд да се напука след време, това гуменото отгоре ще си държи безгрижно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: До: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

      Здравейте
      Полиуретановото лепило за което сте писали ще ми свърши ли работа за охладителната система . На някой места където се свързват маркуч с метална тръбичка или маркуч с пластмасов елемент се отделят капки когато колата изстива . Ако сложа от този силикон дали ще спре отделянето на охлаждаща течност ? Ако да от къде да си го купя и как да го сложа ? Благодаря за отговорите .

      Коментар


      • #18
        От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

        Полиуретана не е силикон, само по опаковката си приличат.Иначе това е доста здраво лепило и не е за препоръчване да го ползваш за детайли, дето все пак трябва да може да се разглобяват... ползвай за тая цел високотемпературните силикони за уплътняване-например Dirko HT.

        Коментар


        • #19
          От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

          Аз пък си мисля, че конструкторите в завода щяха да ползват силикон по тези места ако трябваше да се ползва. По-добре потърси читави скоби за водни съединения а ако има възможност добави по още една (при достатъчна дължина на щуцера).

          П.П. Колкото и еретично да звучи за съвременна охладителна система, може да мазнеш щуцерите с високотемпературна водоустойчива смазка (грес) и да стегнеш маркуча с нова скоба.
          Последно редактирано от коко келеша; 28-03-16, 09:20.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

            Ето снимки на проблемната връзка
            http://ivma.snimka.bg/automobiles/oh...04012.36773276
            http://ivma.snimka.bg/automobiles/oh...04012.36773277 .
            По-тъмното е пластмасово а маркучите си личат кои са . Капките охлаждаща течност се отделят от долната страна . Посъветваха ме да сложа полиуретанов силикон там където маркуча влиза в пластмасата . Като залепне капките ще спрат . Аз трябва да избера най-подходящият силикон .

            Коментар


            • #21
              От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

              Ако не е разглобяемо, тогава може да го залепиш с поиуретаново лепило.

              Коментар


              • #22
                От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                Ефектът обаче ще е съмнителен.
                Това като се развали се сменя с ново.
                Не искам да отчайвам колегата, да пробва, ама накрая ще разбере къде е истината.

                А и течове се спират отвътре, а не отвън.
                Отделно от това-нищо не залепва към ПВЦ. Ако детайла от снимките е от такова-направо да забрави за идеята за лепене.
                Аз така хвърлих единия двигател на Франко, от лепене на радиаторно казанче...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                  Aз го виждам побългарено с медни щуцери с цветна заварка и читави скоби за водни съединения.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                    ако мястото позволява да я навиеш, може да пробваш със самовулканизираща се лепенка...... като навиеш няколко пласта добре, става като нов маркуч
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #25
                      От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ефектът обаче ще е съмнителен.
                      Това като се развали се сменя с ново.
                      Не искам да отчайвам колегата, да пробва, ама накрая ще разбере къде е истината.

                      А и течове се спират отвътре, а не отвън.
                      Отделно от това-нищо не залепва към ПВЦ. Ако детайла от снимките е от такова-направо да забрави за идеята за лепене.
                      Аз така хвърлих единия двигател на Франко, от лепене на радиаторно казанче...
                      Коле, за PVC-то си се объркАл нещо. Много неща се пелят за него - не е от неляпящите се пластмаси (полиетилен, полипропилен и от сорта), макар че и за тях има специални химии, но обикновено скъпи, вредни и труднонамираеми.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                        Уплътнителя за заварки хваща перфектно в/у епоксиден грунд, то и това му е начина на употреба. Само без продукти на Боди че от Боди 999 по-голям боклук няма.
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • #27
                          От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                          Полиуретанов уплътнител за фуги в строителството - за уплътняване на заварки и закърпване на подови покрития се е утепАло!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sikaflexpro-uplatnitelna-masa-za-fugi.jpg
Прегледи:2
Размер:45.5 КБ
ID:5710804
                          Последно редактирано от коко келеша; 14-04-16, 07:55.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                            Здравейте*
                            Искам да отбележа че съединението на снимката се загрява доста . Двигателя е близо а и охлаждащата течност е загрята 70-90 градуса .От къде да купя това което ми препоръчвате и има ли някаква специална начин за употребата му ? Вече теча стана по-голям и непременно трябва да направя нещо . Благодаря за отговорите .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                              Да дам допълнителна информация . Колата е произведена 1987 . Струва ми се че маркуча може да се извади но после какво да му сложа и да го вкарам пак ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Полиуретаново лепило за автостъкла. Какво да очаквам?

                                Да попитам тук знаещите. Трябва ми пу лепило с бял цвят? Има някакъв избор по магазините, но не знам на кой модел и марка да заложа. Моля за съвет!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X