Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитурата на главата май се сдуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

    [QUOTE=Иван Горчев;1464817]Не смяташ останалите гарнитури и семеринги по двигателя - за колекторите, капак на клапаните, картер. Оказаха се инфантилно скъпи. За това писах общата цена от 180 лева.[/QUOTE
    Смукателния колектор-силикон(На виктор рейнц-черен),капак на клапани -9 лв,картера и той е със силикон,семеринги на колянов вал-5 и15 лв съответно,силикона е 15 или общо 45-50 лева...какви са тия 180 лв.Сегментите са на 115 лв(не съм ги сменял ),гарнитура глава от 28 до 45(зависи от кашона от който е направена).Шлайф глава-20 лв,шлайф блок 40,за клапаните ми искаха 100 лева-излезе ми 2,50(колкото струва шлайф пастата) и запрятяне на ръкавите.Иначе се дават пари за антифриз,масло и филтър.На мен ми легна към 350-400,ама аз смених и феродовия диск.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
      Дрогари, ПРОБЛЕМ!!!
      Започнах ремонта на шасито!
      За съжаление повредих тръбопрпвпда на бензина! Реших да го източа за да ремонтирам и тръбопровода. Развих щуцера от рейката на инжекцията, запалих колата на газ и започнах да наливам в тубички. При напълването на туба 1.5л се налагаше да гася мотора за да я сменя без да оливам бензин в коша. Примерно на дсетото палене започнаха странно да падат оборотите. На края мотора отказа да запали на газ. Реших, че газта е свършила. Доизточих резервоара давайки контакт през няколко секунди за да може помпата да работи.
      Дойде приятел, дръпна ме до бензинджийницата да заредя, за да има колата гориво за предвижване.
      След зареждането мотора запали и работи нормално 500 метра, точно колкото да се върна до работилницата си.
      Забелязах капане на антифриз, не много интензивно, но видимо. Примерно по капка на 5 сек. Веднага се наврях под мотора за да видя от къде е. Много странно теча се виждаше из под испускателния колектор. Тогава погледнах нивото на антифриза. Оказа се, че е малко. Забелязах, че изпарителя за газта е обледенен. Долях течност с идеята, че нещата ще се оправят, но уви! Изпарителя си остана обледенен.
      Изводите, които си направих са, че гарнитурата ми се е сдухала! Ще направя още малко тестове, да не би изпарителя да ми прави някой фокус, но теча из под колектора няма от какво да е друго.
      Помагайте!
      След толкова дискусии може ли да се направи обобщение
      1. Гарнитура - по-хубава/по-лоша, по-скъпа/по ефтина и т.н.
      2. Гумички на клапаните ------------------------
      3. Комплект сегменти --------------------
      4. Комплект бутала и сегменти ------------


      10. Мотор втора ръка -------------------
      Колега,преди да влизаш във филмите,първо обезвъздуши хубаво системата и виж добре всички съединения за течове,че може да се отцежда от друго място.

      Коментар


      • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

        Ще ми се и на мен да е така мамка му!
        А белия пушък от какво ще е?
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
          Ще ми се и на мен да е така мамка му!
          А белия пушък от какво ще е?
          Белия пушек при тебе е като белия пушек при мене-гарнитура.Иначе като е студена всяка газова кола пуши и после се оправя,но пушека е малко а не колкото цялата кола облак.Поне при мен беше така.Погледни в компенсаторното казанче излизат ли жабуринки.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

            Бял пушек няма от какво друго, освен от антифриз в цилиндрите. Ама това лесно ще установиш като отвиеш свещите, Не помня със сигурност, но май побеляваха.

            Лошото е че и ламбда сондата може да е заминала. И тя побелява от антифриза. Ама за това ще мислиш най-накрая, като решиш останалите проблеми. Отвори главата, и то ще си покаже. Изобщо - процедирай като колегата. Провери всичко, шлайфай каквото е нужно, виж си там цилиндри, бутала, сегменти, гумички и прочие.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

              Май не
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                Белия пушек може да е и от гумичките на клапаните. Но би трябвало и да мирише този бял пушек на масло.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Бял пушек няма от какво друго, освен от антифриз в цилиндрите. Ама това лесно ще установиш като отвиеш свещите, Не помня със сигурност, но май побеляваха.

                  Лошото е че и ламбда сондата може да е заминала. И тя побелява от антифриза. Ама за това ще мислиш най-накрая, като решиш останалите проблеми. Отвори главата, и то ще си покаже. Изобщо - процедирай като колегата. Провери всичко, шлайфай каквото е нужно, виж си там цилиндри, бутала, сегменти, гумички и прочие.
                  Освен че свещите побеляват,ами и целия цилиндър и бутало са като чисто нови-без нагар и измити.Иначе другите бутала имаха по един мм нагар от масло/заради гумичките/.А пушека от масло е по-различен и не е бял.Бял пушек има и при нафтови бараки/когато пикаят дюзите или центровката е объркана/ ,но той лесно се помирисва.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X