Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитурата на главата май се сдуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Гарнитурата на главата май се сдуха

    Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
    Ама в никакъв случай Viktor Renz, дадох 80 лева за тая пущина и ефекта нулев.Поне 10 мнения имам по тая тема търси и си купи гарнитура от КЛИНГИРИТ или си направи в Горна Оряховица. На предната гарнитура ти като я монтира ти писах същото ама я беше вече сложил. Мойта задържа с гарнитура БГА 35 лева струваше. Ама беше КЛИНГИРИТ, Viktor Renz - е от промазан кашон с графитна смазка и ако изкара 500 км е рекорд за Фероза.
    Никога на каквато и да е кола няма да купя Виктор Рейнц-първата беше такава .Ще си правя .Иначе съм наполовина болярин(по баща) ,от Великотърновско ,ама нямам време да ходя до Горна.И Накамото не си купувайте(втората).Иначе днес дадох блокчето и главата за шлайф,клапаните им отказах(искат 100 кинта)-ще си ги мина аз с паста за 2 лева и дрелката.Не бързам ,лека хигиена с бензонафта,малко боичка.Иначе колектора е вече заварен...абе процеса напредва.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #77
      От: Гарнитурата на главата май се сдуха

      Майтап, мойта първата беше НАКАМОТО, а втората ВИКТОР РЕЙНЦ.

      Коментар


      • #78
        От: Гарнитурата на главата май се сдуха

        Първоначално публикуван от yzynov Преглед на мнение
        Майтап, мойта първата беше НАКАМОТО, а втората ВИКТОР РЕЙНЦ.
        Чух за някакъв армиран клингирит и не знам дали от него да правя,но като отида при майсторите ще го обсъдим.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #79
          От: Гарнитурата на главата май се сдуха

          Такааа....шлайфа мина-главата е крива само 0.07,блока има по-високи участъци между 2-ри и 3-ти и 3-4 цилиндри.Между другото там беше пуснала гарнитурата.Болтове нови не се предлагат и не взех.Гарнитура сложих на Payen.Съединител Valeo.Гумички Nacamoto.Пасвах клапаните и ги регулирах.Дорник за зацепването на съединителя ми направи стругаря за 2 лв и зацепването към лагера стана лесно.Мойта опашка е 12 мм и който му трябва да свирка,ще му го пратя по Еконт.Последва сглобяване ,наливане на течности и въртене докато загасне лампата на маслото и след това палене.Може да си внушавам, но саунда на мотора се промени...стана по-тих и по-пъргав.Всъщност това може да е единствено от пипането на клапаните и реглажа.Последва оглед за течове и хоп-сълзене на масло от капака върху клапаните...ами така е- нова гарнитура.Последва притягане подред и теча спря.Съединителя си промени мястото на отделяне и се наложи да се регулира от обтягането на жилото.Педала чувствително омекна и динамиката се подобри.Няма шумове и вибрации.Остава да не се пипа вече това Дайхатсу Гарнитуроза по-този повод.Поздрави и благодарности са съпричастието и подкрепата.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #80
            От: Гарнитурата на главата май се сдуха

            Дано се окаже блока, каквото е скромното ми мнение. Дето се вика "милион безаварийни".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Гарнитурата на главата май се сдуха

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Дано се окаже блока, каквото е скромното ми мнение. Дето се вика "милион безаварийни".
              Силно се надявам да е така,но тъй като е в природата на човека да намира отговор на явленията и процесите,ми е чудно пуркоа се е изкривил тоя блок.Логично е да се криви глава-тя най-лесно се обезводнява(просто е по-нависоко),защо деформацията се случва между 3-4 цилиндър-тука може да се предполага отдалеченост от водната помпа ,съответно охладен антифриз.Сега не съм сложил термостата и температурата едвам стига до първата черта.Поръчах 78-80 за южните страни(моя беше 84).Обем на антифриза е 5,5 л. по Мануал-а и ми се вижда малко.Някакви версии имат с повече течност-не може ли да се увеличи обема,респ.капацитета на охлаждане.Пусни някое ''скромно'' мнение върху плахите ми опити да мисля.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #82
                От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                Пожелавам ти, да ти свършат патилата!
                Е как да увеличиш обема на охл. система...Разширителния съд няма значение... Освен по-голям радиатор. Южен термостат-добре, ама няма ли да ти е хладно зимата. Пък и като загрява по-малко, ще ти качи разхода... На мен Ситроена ми е с южен и му трябва половин час, за да стигне 60 градуса, Хич не е за зимата с това парно. И повече от 80 не качва, а е дизел. Знам ли...
                Ама и ти си си прав, че се пазиш отдалече.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #83
                  От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Пожелавам ти, да ти свършат патилата!
                  Е как да увеличиш обема на охл. система...Разширителния съд няма значение... Освен по-голям радиатор. Южен термостат-добре, ама няма ли да ти е хладно зимата. Пък и като загрява по-малко, ще ти качи разхода... На мен Ситроена ми е с южен и му трябва половин час, за да стигне 60 градуса, Хич не е за зимата с това парно. И повече от 80 не качва, а е дизел. Знам ли...
                  Ама и ти си си прав, че се пазиш отдалече.
                  Аз ако знам от кво пълнея ще спра да го ям.Пък може да съм се вторачил в неправилната посока.Но ми омръзна това упражнение по 3 пъти в годината.Добре че не давам пари на майстор..то и без него сегашния излезе 400 лева.Иначе за парното ще разчитам и на фотосоларния ефект(нали ми е черна Гарнитурозата).
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Пожелавам ти, да ти свършат патилата!
                    Е как да увеличиш обема на охл. система...Разширителния съд няма значение... Освен по-голям радиатор. Южен термостат-добре, ама няма ли да ти е хладно зимата. Пък и като загрява по-малко, ще ти качи разхода... На мен Ситроена ми е с южен и му трябва половин час, за да стигне 60 градуса, Хич не е за зимата с това парно. И повече от 80 не качва, а е дизел. Знам ли...
                    Ама и ти си си прав, че се пазиш отдалече.
                    Иде реч за 4-5 градуса разлина. Ако някой не ти каже, хич няма и да усетиш разлика в парното. И не, за 5 градуса разлика няма да качи разхода.

                    Дизеловия ситроен въобще няма място за сравнение с фероза. Като двигатели пък - съвсем хич.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                      Не мога да споря, Спарки. Просто изказвам предположения...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        ...защо деформацията се случва между 3-4 цилиндър...
                        Последователността на палене 1-3-4-2 довежда до последователно палене от двете страни на стената между 3 и 4 цилиндър. Това е най вероятната причина за по-голямнто натоварване на тази стена. Няма друга подобна стена.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                          Първоначално публикуван от bobyper Преглед на мнение
                          ...1-3-4-2 довежда до последователно палене от двете страни на стената между 3 и 4 цилиндър...
                          ...както и между първи и втори - ето ти я другата подобна стена.

                          А причината просто е че тоя двигател за времето си е прилично изцеден като параметри, включая и като топлинно натоварване. Сложи в "цЕлата схема" незнайните километри и експлоатация от предишния собственик, към което добави и преклонната възраст на возилата ни (мойта е на 21 години), и отговора иде сам.

                          А има и друго - когато всичко по охладителната система е в ред, тоя двигател няма склонност към прегряване, каквото и да го правиш. Появи ли се такъв проблем обаче, и не се ли отстрани навреме, това вече значи допълнително топлинно натоварване на двигателя, а като имаме в предвид че той и без това е поизцеден, и че целия е алуминиев, ето още една предпоставка за проблем.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...както и между първи и втори ...
                            ха, сигурно съм спал сабале къде 10:15 като съм писал :-)

                            Коментар


                            • #89
                              От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                              Цялата работа е май че на япончетата всичко им е малко-и алуминия пестят,и антифриза пестят... пък направили едни високи обороти и едни утежнени режими на работа.Но като се задумам май ще праскам допълнителен вентилатор/както бях направил с Нивата/,ама да оставя ли перката с виското или да дублирам.Иначе поръчах южен термостат на 78-80 градуса.Като се замисля и в радиатора може да има гняс събрана,и виското да издиша вече макар прибора на таблото да не е минавал средата никога и той да показва небивалици.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Гарнитурата на главата май се сдуха

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Цялата работа е май че на япончетата всичко им е малко-и алуминия пестят,и антифриза пестят... пък направили едни високи обороти и едни утежнени режими на работа.Но като се задумам май ще праскам допълнителен вентилатор/както бях направил с Нивата/,ама да оставя ли перката с виското или да дублирам.Иначе поръчах южен термостат на 78-80 градуса.Като се замисля и в радиатора може да има гняс събрана,и виското да издиша вече макар прибора на таблото да не е минавал средата никога и той да показва небивалици.
                                Щом стрелката не минава средата, хич нищо и не пипай. Електровентилатор не може да даде това, което виското, а слагането на такъв пред радиатора не е сигурно дали ще пречи или помага.

                                Направи една хубава промивка на охледителната система (2-3 пъти пълнене и празнене с вода, с междувременно палане, загряване и изстиване) и после сипи хубав розов антифриз.
                                Важно е антифриза да е хубав, и да се сменя на толкова време, колкото сочи спецификацията. Тогава и няма гнус и корозия в системата, а всичко работи както трябва, стига да е механично изправно.

                                Само за информация - последния път като гледах, антифриза си ми беше бистър, а вече май стана на 3-4 години. Важно е да е бистър и да няма боклуци. Това значи добра работа на системата.

                                ПП: Нищо му няма на двигателя. Просто всяко нещо си има проектен ресурс. Никой не е мислил ферозата да оцелява при зверска експлоатация, 300-400000км и 20 години. Руските нивови двигатели, дето уж не се трошат (щото нямат сила да се строшат), няма да издържат и половината от това без ремонт.

                                ППП: И оборотите не са високи. Съвсем са си нормални за бензинов двигател с тая кубатура.
                                Последно редактирано от sparkybg; 22-02-11, 12:05.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X