Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтирах Webasto-то

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Монтирах Webasto-то

    Първоначално публикуван от nedos Преглед на мнение
    Тези наистина ли са представители за България???
    Занеси им този файл за да видят как е трябвало да монтират печката без да ти трошат колата.

    В официалния сервизен DVD диск на WEBASTO има схеми на монтаж на печките в доста марки и модели. Така че са пълни глупости това, че "самата фирма Вебасто не могат да осигурят електрическата схема на климатроника и начина и му на свързване с компютъра на печката"
    Знам го тоя .pdf, и в Рея го имат, но той е за 2.7 CRD, те са монтирали доста печки на WJ 2.7 CRD.

    Оказва се, че при 3.1 ТД има някои дребни, но важни разлики, особено в циркулацията на антифриза и колкото и да е чудно - в управлението на климатроника преди и след 2002 г. Преди 2002 г. управлението е друго, дори буксите са леко различни, и точните схеми ги нямат дори и във Вебасто Германия - аз лично им писах няколко мейла - отговора беше, че трябва да изискам информация от Daimler Chrysler. И на тях писах, ама ме отсвириха с довода, че не са хомологирали монтаж на печка при 3.1 ТД поради краткото време на производство на модела - и ме пратиха при Вебасто. Омагьосан кръг или параграф 22 - както искаш го наречи. Абе цяла година се тормозя с тая печка, дори се свързах с разни дилъри и сервизи на Вебасто в Германия, и те не можаха да ми помогнат. Питах и в германския Jeep форум, всички с 3.1 ТД са с печки Хидроник на Ебершпехер - нито един нямаше с Вебасто.

    Миналата година дори правихме проби в Рея - при начина на свързване от пидиефа за 2.7 CRD печката палеше, след 20 секунди гаснеше и записваше грешка. Като се изтрие грешката - пак палене, гаснене и грешка. Освен това при 3.1 ТД няма достатъчно място за монтаж между турбото и разширителния съд.

    Така че - наложи се при Рея да се появи някой, който да се жертва, за да може да се види как аджеба функционира тоя климатроник преди 2002 г. и как се управлява отвън. И добре че е бил тоя германец с Grand Cherokee V8 от 2000 г.(казал че дори и да строшат климатроника, иска да има печка). Пробвали са софтуер от различни производители, накрая системата е зацепила с управление тип PSA (Пежо/Ситроен). Сега с дистанционното си местя клапите дори

    Такива ми ти работи.
    Последно редактирано от Carburettor; 17-02-10, 23:14.
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

    Коментар


    • #17
      До: Монтирах Webasto-то

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Ако е дизел (май така беше), търси начин да му сложиш нормалния си филтър. Тоя пуска повече боклуци, а и вместо да си дърпа въздуха от подходящо място, дърпа го при двигателя, топъл.

      ПП: Поздравление за придобивката де.
      това реално няма значение колега , след филтъра така или иначе потокът минава през турбото и излиза с около 100гр температура... Та дали ще дърпа топъл или студен въздух е все едно Само защо турски филтър наистина се ползва ...
      rides:
      :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
      :arrow:2005 Yamaha YZ250
      :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
      The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

      Коментар


      • #18
        До: Монтирах Webasto-то

        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
        Знам го тоя .pdf, и в Рея го имат, но той е за 2.7 CRD, те са монтирали доста печки на WJ 2.7 CRD.

        Оказва се, че при 3.1 ТД има някои дребни, но важни разлики, особено в циркулацията на антифриза и колкото и да е чудно - в управлението на климатроника преди и след 2002 г. Преди 2002 г. управлението е друго, дори буксите са леко различни, и точните схеми ги нямат дори и във Вебасто Германия - аз лично им писах няколко мейла - отговора беше, че трябва да изискам информация от Daimler Chrysler. И на тях писах, ама ме отсвириха с довода, че не са хомологирали монтаж на печка при 3.1 ТД поради краткото време на производство на модела - и ме пратиха при Вебасто. Омагьосан кръг или параграф 22 - както искаш го наречи. Абе цяла година се тормозя с тая печка, дори се свързах с разни дилъри и сервизи на Вебасто в Германия, и те не можаха да ми помогнат. Питах и в германския Jeep форум, всички с 3.1 ТД са с печки Хидроник на Ебершпехер - нито един нямаше с Вебасто.

        Миналата година дори правихме проби в Рея - при начина на свързване от пидиефа за 2.7 CRD печката палеше, след 20 секунди гаснеше и записваше грешка. Като се изтрие грешката - пак палене, гаснене и грешка. Освен това при 3.1 ТД няма достатъчно място за монтаж между турбото и разширителния съд.

        Така че - наложи се при Рея да се появи някой, който да се жертва, за да може да се види как аджеба функционира тоя климатроник преди 2002 г. и как се управлява отвън. И добре че е бил тоя германец с Grand Cherokee V8 от 2000 г.(казал че дори и да строшат климатроника, иска да има печка). Пробвали са софтуер от различни производители, накрая системата е зацепила с управление тип PSA (Пежо/Ситроен). Сега с дистанционното си местя клапите дори

        Такива ми ти работи.
        Е, това е друго вече
        Радвам се че е станала системата.
        GRAND CHEROKEE 4.7
        Добромир Добрев
        O898633718

        Коментар


        • #19
          До: Монтирах Webasto-то

          Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
          това реално няма значение колега , след филтъра така или иначе потокът минава през турбото и излиза с около 100гр температура... Та дали ще дърпа топъл или студен въздух е все едно Само защо турски филтър наистина се ползва ...
          Обясни тогава разликата в работата на дизела при 0 градуса външна температура, и при 40 градуса. И без да излизаш с номера с по-студената нафта, щото при мен има вътрешна рециркулация и си я държи стоплена на 30 градуса, а разликата в работата все така си я има. Цялата температурна разлика във входящия въздух директно се прехвърля в изходящия, каквото и да правиш. А и температурата на изходящия от турбото въздух далеч не е 100 градуса, няма какво да го стопли толкова бързо при тоя дебит, освен това винаги след изгасване мога да пипна с ръка дори входящата тръба на интеркулера, която ако е напечена до 100 градуса просто няма да може да се пипне дори и за кратко. Утре ще мерна с инфрачервен термометър температурата на входящия маркуч на турбото, и ще се разбере точно каква температура е. Според мен не повече от 60-70 е дори лятото в жегите.

          Конкретно с тоя филтър ще диша по-лесно, но ще вкарва повече боклуци по двигателя и ще го износи по-бързо. Няма как иначе. пропускливостта на един филтър, пък бил той и марсиански, зависи от 2 неща - работната му повърхност и големината на дупките из филтърния му елемент. Спортния е с по-малка повърхност от оригиналния, от там следва че е с по-голями дупки, съответно пропуска по-едри частици.
          Последно редактирано от sparkybg; 18-02-10, 00:30.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            До: Монтирах Webasto-то

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Спортния е с по-малка повърхност от оригиналния, от там следва че е с по-голями дупки, съответно пропуска по-едри частици.
            Абе конкретно тоя турски или какъвто е там филтър (който е сложен там временно, до намиране на по-добро решение) има доста по-голяма разгъната площ от стандартния. Само повърхността на външния конус е поне 1,5 пъти по-голяма от тази на оригиналната правоъгълна пита.А вътре има и втори вътрешен конус.

            Освен това лови прашинките не с размера на порите си, а поради факта, че те полепват по специалното масло, с което е напоен. Естествено, така е на теория, но доста хора карат с подобни филтри и не съм чул за проблеми. Дори при нас в Алфа форума има доста хора с 2-литрови Твин Спаркове, които споделиха, че след монтирането на спортни филтри дроселовите им клапи се замърсявали значително по-малко, отколкото при стандартните филтри на колата.
            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #21
              До: Монтирах Webasto-то

              Ако е с квадратен - възможно. От моя оригинален обаче площта е твърдо по-малка, а и съм попадал на образци омазани фабрично с някакво рядко масло, дето не съхне.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Монтирах Webasto-то

                Ще взема и аз да сложа един хубав K&N спортен с кутия, пък дано да е за добро, пък печката незнам до колко ще ми допадне...
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #23
                  До: Монтирах Webasto-то

                  Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                  И така....................................

                  Ето и снимки:


                  ................................................
                  П.П. Според мен обаче въздушния филтър трябва да бъде защитен от боклуци - казаха ми, че имало някакви кутии за такива филтри, освен това било желателно да му се осигури по-хладен въздух. Някакви идеи?
                  За подобен род филтри се ползват ето такива допълнителни прегради, чиято роля е да отдели зоната на засмукване на въздух към филтъра, от тази на двигателя.



                  Разгледай какво са дали за тези филтри в сайта за 1999-2004 Grand Cherokees
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Монтирах Webasto-то

                    Честито колега, те за това си мечтая от малък
                    Имам Вебасто от Опел Вектра Б но само самата печка и никаква електроника. Имам някакви идеи за монтаж но все не остава време...
                    Поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      До: Монтирах Webasto-то

                      Малко подобрения по системата - оформихме алуминиева кутия, която предпазва филтъра от жега и прахоляк, сложихме читав филтър K&N (за мотори над 4 литра).

                      Сега вече нещата ми харесват. Между другото, с K&N филтъра Жипчо върви осезаемо по-добре и ускорява доста по-пъргавко. Но е скъп, мамка му и филтър








                      Освен това Webasto-то е програмирано така, че едно натискане на бутон пуска парното на отопление и включва циркулационната помпа за 10 минути - и температурата на атнифриза пада от 92 (при гасенето) до около 76-78 градуса още на 8-мата минута. Така вече дори и жегите колата може да се гаси почти веднага (то днес си беше направо горещо).
                      ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                      Volvo XC90 D5 Executive '12
                      Volvo XC60 D5 Summum '11
                      Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                      Коментар


                      • #26
                        До: Монтирах Webasto-то

                        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                        Малко подобрения по системата - оформихме алуминиева кутия, която предпазва филтъра от жега и прахоляк, сложихме читав филтър K&N (за мотори над 4 литра).

                        Сега вече нещата ми харесват. Между другото, с K&N филтъра Жипчо върви осезаемо по-добре и ускорява доста по-пъргавко. Но е скъп, мамка му и филтър








                        Освен това Webasto-то е програмирано така, че едно натискане на бутон пуска парното на отопление и включва циркулационната помпа за 10 минути - и температурата на атнифриза пада от 92 (при гасенето) до около 76-78 градуса още на 8-мата минута. Така вече дори и жегите колата може да се гаси почти веднага (то днес си беше направо горещо).
                        Вярно?... върви по добре,ще ме караш да си купя им аз! А дали има с формата на оригиналния?
                        grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Монтирах Webasto-то

                          Първоначално публикуван от robi Преглед на мнение
                          Вярно?... върви по добре,ще ме караш да си купя им аз! А дали има с формата на оригиналния?
                          Почти сигурно има и риплейсмънт, който да сложиш в оригиналната кутия. Не си струва да се занимаваш с конуси, аз просто нямах избор.

                          А за вървенето - определено има малка разлика, най-вече преди 2000 оборота, когато почва да надува турбото. Просто между 1500 и 2000 оборота двигателя има повече ряз и се развърна по-пъргаво. То си е логично де - тогава двигателя работи в почти атмосферен режим. Не знам как е при вас, но при мен най-осезаемата турбо-тяга идва при малко над 2500, а не при 2000, където дават максимума на въртящия момент.
                          Последно редактирано от Carburettor; 21-02-10, 21:58.
                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • #28
                            От: Монтирах Webasto-то

                            Това е което намерих за MB E класа.
                            Прикачени файлове
                            GRAND CHEROKEE 4.7
                            Добромир Добрев
                            O898633718

                            Коментар


                            • #29
                              От: Монтирах Webasto-то

                              Да се намеся и аз (не се сдържам да не се похваля) Намерих си Webasto в една фирма за части втора употреба (150 лева). Беше една камара кабели и маркучи. С един приятел намерихме схемата и след един ден гадаене и разучаване я навързахме. На другия ден след пробвахме да я стартираме и тя взе че запали. (модела е Webasto dbw 46...има я на мерцедеси от 1980-та година) След още малко навързване на маркучи и вода се получи това:

                              http://vbox7.com/play:4be9410694

                              Още не сме я монтирали, та имам един въпрос към колегите с подобни печки: От къде вземате гориво? Печката ще се монтира на VW Kaddy дизел. Смятаме да я вържем на излишното гориво което връща в резервоара, но не знам дали е правилно. Споделете къде са свързани вашите. Благодаря.

                              П.С Нямам заглушител (ауспух) или както там се води. Някой ако има излишен от някоя развалена и иска да се раздели с него црещу заплащане - да се обади
                              Последно редактирано от hgeorgiev; 22-10-11, 20:05.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Монтирах Webasto-то

                                И мен ме тресе същия проблем, а именно този със захранването. Ще опиша как я захраних и какъв е проблема. Монтирах печката миналата година. Двигателя е 2.8 CRD. Първо и аз се надявах на обратното гориво, но ударих греда. Сондата в резервоара на обратното гориво е много високо и помпата на печката успява да засмуче само ако резервоара е пълен до капачката. Падне ли с десет литра засмуква вмирисан на нафта въздух След това прекъснах и отклоних горивото след филтъра. Там друга греда. Подкачващата помпа на печката не издържа на налягането което създава подкачващата помпа в резервоара. Щом запаля джипа и теква като кранче. Мерих налягането и излезе твърде високо 5-7 бара. Нормално е това клапанче да не остиска. Реших че ми трябва редуктор на налягане. Купих един регулируем редуктор от ebay за карбуратор. И о чудо нещата заспаха. Да ама за кратко. Съвсем скоро и тоя регулатор се предаде. Пръсна мембраната. Явно не е предвиден за налягания на входа 5-7 бара. На финала реших, че ще се лиша от възможността печката да работи едновременно с двигателя и забодох един бензинов клапан управляван чрез две релета от веригата +15 на джипа и от веригата по която се подава командата за палене на печката. Едното реле елиминира другото. Така се спасявам от проблема че бензиновия клапан е нормално затворен, а на мен ми трябва нормнално отворен. Така докато не работи подкачващата помпа налягането преди дозатора е нула, а щом заработи подкачващата помпа клапана преди дозатора се затваря и се предпазва дозатора на печката. До сега този клапан не се е предал, но е адски некомфортно да гасиш печката преди да палиш двигателя и да не може да продължава да работи заедно с него. Още от сега да кажа че варианта с удължаване на сондата в резервоара съм го зачертал. Много работа ще си отворя ако трябва да свалям резервоара. Вече успях да поръчам и получа резервна мембрана за ebay-ския редуктор, но не смея да го включа. Умувам върху варианта преди него да включа някакъв илиенски редуктор за налягане за инжекционна система, защото повечето от тях остискват на 6-7 бара. Проблема е че не знам колко е минимума който могат да осигурят на изхода. Съмнявам се да могат да осигурят 0.6-0.8 бара колкото се оказа максималното работно налягане на ebay-ския регулатор. Ако някой се сеща някакъв друг вариант ще бъда благодарен ако го сподели. Споменах вече че не ми се сваля резервоар и искам да допълня че също толкова не ми се занимава с монтиране на допълнителен резервоар в кръга на обратната нафта. Не за друго а няма никакво място.
                                Последно редактирано от elbgt; 22-10-11, 21:21.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X