Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заключих! Нищо подобно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заключих! Нищо подобно.

    Споделям днешната случка, която истински ме отрезви.
    Тъщата (не е смешно) си затвори без да иска входната врата, която е с едностранна брава (отвън е топка) и ключа остава отвътре. Вратата е блиндирана и топката е несиметрично поставена спрямо дръжката вътре.
    Естествено-ключар.
    Дойде един юнак посуети се, извади един такъм...и отвори вратата.
    Такъма бе прост. Стяга с профила на патрона. С един шестограм натяга уреда към патрона и с леко движение го строши през средата. С една отверка оключи вратата.
    10 секунди и бе вътре.
    Чувал бях, но сега видях и останах като гръмнат.
    Оказва се, че всеки един изминал ден е благословен късмет, че никой не е искал да ни "идва" на гости.
    Сега се ослушвам за патрон за бравата на входната врата, който поне да затрудни професионалиста.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    До: Заключих! Нищо подобно.

    Е твоя ключар пак е бил груб.
    Позната се заключи, извикахме ключар, за 5-10мин спокойна работа младежа отвори вратата, без дори да нарани патрона или бравата.
    То като с алармаджиите...зависи от коя страна на барикадата стоят

    А за читави ключалки единствено за Gerda чувам суперлативи.

    Но пак опираме до принципа, че който има желание, намира и начин
    Per aspera ad astra.

    Коментар


    • #3
      До: Заключих! Нищо подобно.

      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
      Сега се ослушвам за патрон за бравата на входната врата, който поне да затрудни професионалиста.
      Няма такъв... Абсолютно всяка брава се отваря и без ключ от специалист, даже може и да я заключи пак
      Хвалят много някакви брави "Герда", но мисля, че и при тях е само въпрос на повечко време при отварянето.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        До: Заключих! Нищо подобно.

        Тануцо ме е изпреварил А какво ще кажете за традиционния им лаф: "Може ли да не гледате ? Бихте ли се отдалечили ?"
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          До: Заключих! Нищо подобно.

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          .......Сега се ослушвам за патрон за бравата на входната врата, който поне да затрудни професионалиста.
          Само касова ключалка, ама от истинските, не тия симетричните. Професоналиста само ще го забави, но е препятствие за дрогите и мангалите. Абе, да не те нарочват, че .... Иначе тия обикновените патрони аз ги "отварям" с обикновен водопроводен ключ. Малко е грозна гледката, ама е ефикасно ако си на зор....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Заключих! Нищо подобно.

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Само касова ключалка, ама от истинските, не тия симетричните......
            Комшията рзказваше как си загубили ключа от сейфа и повикали ключар. Момчето си тръгнало след 5 мин. с част от механизма, който давал някакви ядове, да го поправи. Касата останала отворена до другия ден.

            За мен най добрата ключалка е инфра червено дистанционно от кола и две моторчета за централно заключване. Лесно им се слагат резета и акумулатор.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              До: Заключих! Нищо подобно.

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение

              За мен най добрата ключалка е инфра червено дистанционно от кола и две моторчета за централно заключване. Лесно им се слагат резета и акумулатор.
              И също толкова лесно се отварят Върши работа, докато не те нарочат за "домашно посещение"
              Колко коли с какви ли не аларми и защити изчезват всеки ден

              Аз съм си решил проблема по най простия начин... Ценности нямам, а парите си ги държа на сигурно място ( в кръчмата )
              Където Бирата, Там и Аз...

              Коментар


              • #8
                До: Заключих! Нищо подобно.

                То от сейф до сейф-море разлика... Тия дето ги продават по железариите са да си криеш разни работи от жената и децата, не да спрат айдуци.....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Заключих! Нищо подобно.

                  То заключването обикновенно е комплекс от мерки не само патрон. Патрон който стърчи навън се чупи за секунди с тръбен ключ правил съм го поне пет пъти на вратата ми на двора като се скапе патронника от дъждовете и ключа заяде на някъде.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Заключих! Нищо подобно.

                    Патрон на блиндирана врата е като на свинче звънче.
                    Горе са написали: за що-годе някаква сигурност - касова брава. И да е без топка отвън!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Заключих! Нищо подобно.

                      СОТ или просто аларма
                      Усложнява доста нещата, защото трябва и алармаджия да има
                      Грандоман WJ 3.1 QD

                      Коментар


                      • #12
                        До: Заключих! Нищо подобно.

                        Всяко заключващо съоръжение, което е стандартно и е купено от магазин може да бъде преодоляно. Ако сам си сглобиш нещо ще откажеш дори и "професионалисти" от бранша, защото не знаят още какво си им подготвил.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Заключих! Нищо подобно.

                          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                          И също толкова лесно се отварят Върши работа, докато не те нарочат за "домашно посещение"
                          Колко коли с какви ли не аларми и защити изчезват всеки ден

                          Аз съм си решил проблема по най простия начин... Ценности нямам, а парите си ги държа на сигурно място ( в кръчмата )
                          Интересно твърдение.

                          Как ще отвориш самоделно направена електрическа брава с IR ключ, който пъхаш в дупка, където е "очето", дето го чете? Не могат да прихванат IR сигнала, щото пъхаш ключа в дупка. Не могат да го скапят, щото няма достъп нито до електроника, нито до механика, отвън. Единствения начин да ти направят мръсно е да ти скапят "очето", но и те няма да влязат.

                          Ключалките на колите и алармите им са тривиална работа за човек, който разбира, най-малкото защото се произвеждат в хиляди бройки. А ако много са се мерякледисали, ще дойдат да я вдигнат с паяк, и пак ще я гепят. А къщата ти с паяк не могат да вдигнат.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Заключих! Нищо подобно.

                            Намерих нещо прилично, "Абблой протект". Изглежда като обикновен патрон, но : двоен стоманен цилиндър против раздуване, някякви дискчета които се нареждат от ключа, без пружинки, титанова вложка в тясната (долната) част, въртящо се чело и заоблена и полирана стоманена глава. Ключа изглежда като касов, но с много малък диаметър (колкото сламка за коктейли).
                            Естествено питах за Герда, да много надеждна, супер-прецизна, голям секрет и сигурност (може би най-големия) и супер-скъпа.

                            Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 16-02-10, 10:03.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              До: Заключих! Нищо подобно.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ....самоделно направена електрическа брава с IR ключ, който пъхаш в дупка, където е "очето", дето го чете? ...
                              Това става и по още 100 различни начина подобни на тоя. Основна е идеята за липса на досег до заключващия механизъм. Скачащия код също е решение, а фотоапарат за 50лв монтиран на мястото на шпионката в комплект със сензор на натиск, прави модела много атрактивен.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X