Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли желаещи за парашутни скокове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Има ли желаещи за парашутни скокове?

    Няма как с един скок да те пуснат да скачаш сам. Като разучиш, сподели.

    Коментар


    • #62
      От: Има ли желаещи за парашутни скокове?

      Инфо от събота. Подарих на жената скок тандем. Скача се от 3500 метра, цената е 350 лв. през уикенда и 330 през седмицата. Ако искате видео заснемане още 120 лв.

      За самостоятелен скок курса е 2400 лв. и са 7скока, като първите се скача с двама инструктури да те държат за да не почнеш да се въртиш из въздуха. Все пак за да отвориш парашута трябва да си падаш стабилно с корема надолу.

      Жената скочи в Ихтиман, а за инструкторите мога да кажа, че бяха много готини и с много добро отношение. След скока сложиха 3 снимки на страницата им във фейсбук. Не знам дали имам право да пиша името на фирмата, моля модераторите да го изтрият ако преценят ама жената скочи с http://skydivesofia.com/
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • #63
        От: Има ли желаещи за парашутни скокове?

        Мнение на ssaattyyrr( Все пак за да отвориш парашута трябва да си падаш стабилно с корема надолу).Колега никъде няма да те пуснат първите 10-15 скока да си отваряш сам парашута.Парашута е закачен на десантното въже в самолета, и след напускане на самолета въжето изтегля парашута и той се отваря.При пълен или частичен отказ на парашута си има правила за действие който си ги научил на курса,а при загуба на съзнание от удар или друго има уред които се самозадейства след определено време или височина.Минал съм курс 6 мес. когато бях на държавна служба и нещата са малко по различни от цивилното скачане ,но основните неща са едни и същи.

        Коментар


        • #64
          От: Има ли желаещи за парашутни скокове?

          Снайпер прав си обаче тук говорим за съвсем различна методика на обучение. Скачал съм по начина по който описваш ти (от 900 метра с принудително отваряне на парашута), но в момента обучението се провежда по друга методика. Още на първия скок скачаш от доста по високо 4000 метра и повече, като с теб скачат и двама инструктури, които те държат и ти помагат да не започнеш неконтролируемо въртене.
          Зачетох се малко и пускам тук цитат от сайта на фирмата:

          AFF е съкращение от английското Accelerated Free Fall (ускорено свободно падане) и е най-бързият метод за обучение на професионални квалифицирани парашутисти. Също така е най-лесният начин за усвояване на техниката на свободното падане. В рамките на 40-50 секунди свободно падане, инструкторът подава на ученика сигнали с ръце за отработване на правилната стойка и изчистване на техниката при свободното падане. Скоковете се извършват от височина над 4000 м. Курсът на обучение включва 7 нива (7 скока), всичките с висококвалифицирани инструктори, лицензирани от USPA /Американската парашутна асоциация/. Първите 3 нива са с двама инструктори, останалите 4 - с един инструктор. В програмата е включено и 6 часово теоретично обучение и видео филмиране на всички учебни скокове. Всеки преминал успешно курса AFF придобива право да получи лиценз А по стандартите на USPA, който дава право за самостоятелни парашутни скокове навсякъде по света

          Такъв тип обучение съм виждал и по телевизията, още на първия скок те пускат сам, но са с тебе във въздуха има инструктор, който те държи да не се угелпиш нещо.
          "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X