Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за ъглошлайф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • съвет за ъглошлайф

    търся си мощен флекс и се двоумя между МАКИТА GA9010C http://tomika.bg/index.php/detail/view/194 . Но ме притеснява:
    -обороти 6000, а не 6600
    -много лек за 2квт - само 3,4кг
    -не го открих в сайта на макита- Япония
    Втория и по-евтин вариант GA9020 http://tomika.bg/index.php/detail/view/65 . 2,2kw, 6600об, 4.7кг.
    Помагайте със съвети или отзиви.

  • #2
    До: съвет за ъглошлайф

    Първоначално публикуван от Tr1p1o Преглед на мнение
    търся си мощен флекс и се двоумя между МАКИТА GA9010C http://tomika.bg/index.php/detail/view/194 . Но ме притеснява:
    -обороти 6000, а не 6600
    -много лек за 2квт - само 3,4кг
    -не го открих в сайта на макита- Япония
    Втория и по-евтин вариант GA9020 http://tomika.bg/index.php/detail/view/65 . 2,2kw, 6600об, 4.7кг.
    Помагайте със съвети или отзиви.
    Макита без да се двоумиш
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: съвет за ъглошлайф

      Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
      Макита без да се двоумиш
      Ръчният инструмент, произведен в България е може би единственото поле, в което можем да се мерим с японци и немци.

      "Макита" е сред петте световни марки, произвеждащи ръчен електроинструмент.

      Затова - смело! СПАРКИ MBA2500PV= 100 лева по-евтин от Макитата, прекрасно обслужване и ремонт във всеки магазин, по-дълъг гаранционен срок, който се спазва!

      Моите работници, когато потрошат накоя дрелка или шлайх Спараки, правят от два един, и не щат нова Макита.

      Коментар


      • #4
        До: съвет за ъглошлайф

        В последно време в ел. инструментите на Спарки се влагат китайски части. То от китайски до китайски има разлика, но да си на ясно. Даже и по външният вид им личи. Към момента препоръчвам Макита. И двата ще ти вършат работа. Пък и по всяко време от представителството на Макита в България правят атрактивни промоции.
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


        • #5
          До: съвет за ъглошлайф

          Имам Спарки и ако трябва да купувам нов бих взел пак същата марка. Ползвам го за рязане на метал,като цинкуляр и лятото за шлайфане на мозайка. Четките се намират в почти всеки сервиз а лагерите във всеки магазин за лагери.Ползвам го повече от 5 години- работя с него почти всеки ден.
          За сравнение; Имам перфоратор Hitachi и за смяна само на четките задължително пътувам до сервиза в София.
          Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

          Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

          Коментар


          • #6
            До: съвет за ъглошлайф

            Взимай едната от двете,няма да сбъркаш,японското си е японско
            Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

            Коментар


            • #7
              До: съвет за ъглошлайф

              Лично аз препоръчвам Бош

              Коментар


              • #8
                До: съвет за ъглошлайф

                Колегите по-горе са те насочили правилно. За Бош - хммм... някога правеха добри инструменти, но сега, явно са изнесли производствата си в Китай...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #9
                  До: съвет за ъглошлайф

                  Може би не съм си задал ясно въпроса.И двете машинки са Макита, но първата ми се вижда подозрително лека за 2 квт и оборотите са 6000 вместо 6600. Това ме кара да предполагам, че като по-лека ще дърпа повече ръката отвреме навреме, а по-ниските обороти ще забавят резането.

                  Коментар


                  • #10
                    До: съвет за ъглошлайф

                    Първоначално публикуван от Tr1p1o Преглед на мнение
                    Може би не съм си задал ясно въпроса.И двете машинки са Макита, но първата ми се вижда подозрително лека за 2 квт и оборотите са 6000 вместо 6600. Това ме кара да предполагам, че като по-лека ще дърпа повече ръката отвреме навреме, а по-ниските обороти ще забавят резането.
                    При продължително рязане, ще се изморяваш по малко. По малко ток харчи, и не мисля че тия 600 оборота ще се усещат толкова. То май и за това е със 110 лв. по скъпа.
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #11
                      До: съвет за ъглошлайф

                      Който и да си вземеш , няма да сгрешиш, защото Макита са професионални уреди.Ако не те бъркат парите - купувай,макар че аз също бих си купил нещо по евтино - друга марка.
                      Разликата в оборотите не е чак толкова голяма и сигурно няма да се усети при рязане,мощността е същата така че не се притеснявай. Теглото ще го усетиш при по продължителна работа. За да е по-лек единия модел вероятно е олекотен откъм някои части като зъбни колелета или лагери. Обикновенно по-лекото е по-модерно , но това не означава по-добър ъглошлайф. Най-добре става ясно при повече работа , но ти го купуваш сега - сериозна дилема.
                      Аз не съм работил с тези модели , но бих заложил на по-тежкия.Все пак е добре да попиташ продавача в какво се състои точно разликата при двата модела. Сервиза е също важно нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        До: съвет за ъглошлайф

                        Земай sparky и нямаш грижа за нищо.Сервизи има и неса така скъпи.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                        Коментар


                        • #13
                          До: съвет за ъглошлайф

                          Колега,взимай Макитата.Българските не са,като от едно време.

                          Коментар


                          • #14
                            До: съвет за ъглошлайф

                            Първоначално публикуван от asen_dp Преглед на мнение
                            Колега,взимай Макитата.Българските не са,като от едно време.
                            Човекът уточни,че иска да избере м/у 2 макити
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • #15
                              До: съвет за ъглошлайф

                              Колеги фенове на Спарки, имам чувството, че Спарки вече не са, това, което бяха, струва ми се, че им куцат сериозно лагерите и охлаждането, което си е основен проблем при професионалното използване на подобни инструменти... Колкото до Макитата - високата и цена и можеби по-трудната и подръжка се компенсират с високото качество на частите и лагерите и продъжителната работа без ремонти, плаши ме, само ниската цена на новите серии, дано не се крият там изненади...
                              Колкото до килограмите ти би трябвало да си прециниш кой модел би ти бил по-удобен в зависимост от условията, начина и дисковете с които работиш най-често - и лекият и тежкият имат своите предимства, въпреки, че 3,4кг. май са малко за голям шлайф, освен ако не режеш само с 2мм. широки шайби...
                              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                              SXS-Restorations 0886513079
                              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X