Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за ъглошлайф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: съвет за ъглошлайф

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    та за машинките от този клас все още не съм намерил "правилните".
    Е пневматични. Нямам идея обаче колко струват малките. Гледам масово се работи с такива, когато например по discovery дадат някоя по-сериозна работилница. Хем са и по-мънички и леки май.

    Но нямам идея колко струват малките, и колко въздух искат. Обаче си бръмчат сериозно.

    Иначе, дори и аз с мойта мижава работа 2 пъти в годината съм скапал 2 такива. Е, едното беше Raider, така че с чиста съвест може да не се брои за машинка изобщо.

    В момента имам едно Black&Decker и се държи подобаващо. Ама аз съм супер любител. Сиурно при теб ще изкара седмица - две.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      До: съвет за ъглошлайф

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Е пневматични. Нямам идея обаче колко струват малките. Гледам масово се работи с такива, когато например по discovery дадат някоя по-сериозна работилница. Хем са и по-мънички и леки май.

      Но нямам идея колко струват малките, и колко въздух искат. Обаче си бръмчат сериозно.

      Иначе, дори и аз с мойта мижава работа 2 пъти в годината съм скапал 2 такива. Е, едното беше Raider, така че с чиста съвест може да не се брои за машинка изобщо.

      В момента имам едно Black&Decker и се държи подобаващо. Ама аз съм супер любител. Сиурно при теб ще изкара седмица - две.
      Един Райдър изкара цял ден ! Блек и Декер - до износване на четките ( около седмица) . Най-много ми издържа Спаркито - около месец . Иначе въздух имам да захраня 10 машинки едновременно. Сега чакам една оферта от Бош за пневматика , ама тръпна за цената.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #48
        До: съвет за ъглошлайф

        Спарки ,супер любител? ,/свежо предание но вериться с трудом. / Чета редовно ,не си любител . Хобби серия машини ,направени да се поправи една порта ,а не да се направи такава .
        а при пневматични машини истина е една ,евтини гълтат въздух залуд

        Коментар


        • #49
          До: съвет за ъглошлайф

          А пък ние в нашата фирма само на МЕТАБО залагаме, с изключение на едни грешни залитания навремето към Бляк&Декер - ъглошлайфчетата от тази марка ( Б&Д ) често след изключване от превключвателя не спираха. Защо ли, като се огледам напоследък и колегите от другите фирми са повечето с МЕТАБО.

          Коментар


          • #50
            До: съвет за ъглошлайф

            Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
            Ръчният инструмент, произведен в България е може би единственото поле, в което можем да се мерим с японци и немци.

            "Макита" е сред петте световни марки, произвеждащи ръчен електроинструмент.

            Затова - смело! СПАРКИ MBA2500PV= 100 лева по-евтин от Макитата, прекрасно обслужване и ремонт във всеки магазин, по-дълъг гаранционен срок, който се спазва!

            Моите работници, когато потрошат накоя дрелка или шлайх Спараки, правят от два един, и не щат нова Макита.
            Така е,и аз съм за Спарки ! Последно си купих най големият къртач на марката,и се използва зверски.Ъглошлайф също ползвам най големият им,мисля 2300 вата,- никви ядове ! използва се всеки ден.

            Коментар


            • #51
              До: съвет за ъглошлайф

              Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
              За ъглощлайфи можем много да си говорим,но на тебе не ти е това силата.А аз от парапети и огради не разбирам,поправям ъглошлайфи Само да вметна че поддържам машините на завода за стоманени тръби в гр.Септември.Те нямат такъв брак на машини като тебе.А работят много,вярвай ми
              Колега,от там,от завода може ли директно да се купуват отпадни парчета тръби? Питам понеже някой ми беше казал навремето че продавали на дребно отделни бройки с нестандартни дължини,които отпадали като брак или нещо такова ?

              Коментар


              • #52
                От: До: съвет за ъглошлайф

                Ние с баща ми имаме елтос предшественика на спарки хубава машина но сега препоръчвам макита или бош

                Коментар


                • #53
                  От: съвет за ъглошлайф

                  Извинявам се колеги,че възобновявам много стара тема,но не намерих отговор на един въпрос и вече имам втори път проблем.
                  За какво става дума сега ще обясня: Защо в четките на ъглошлайфа/само в едната/ поставят вградена пружина.
                  При мен стана следното за втори път четката се износи до степен,че пружината взе да търка в колектора.Първия път до като се усетя какво става/промени се звука/ и ротора сдаде багажа.Преди ден се случи същото и веднага спрях машинката това е две години след като смених ротор и четки.Има само малка околовръстна драскотина върху колектора сега като взема нови четки ще видя дали пак не съм изпуснал ротора.Ъглошлайфа е Спарки.
                  Имали някакъв чалъм да се предвиди кога четките са на крайно износване/преди да се подаде пружината/?

                  Коментар


                  • #54
                    От: съвет за ъглошлайф

                    Идеята е като остане 1/3 от четката ъглошлайфа(флекса) да изключи.Целта е да не се стига до прекомерно износване и свършване на хода,при което започва искрене от което ротора окъсява.Под пружинката трябва да има пластмасов щифт,като се износи четката до там,щифта изскача и подпира в колектора като повдига четката и машината спира.При мен се е случвало много пъти и винаги изключва без щети по колектора.И понеже точно в тоя момент машинката ми трябва,отварям и изхвърлям въпросната пружина,като след това си купувам четки.Имам две спаркита по 850W,единият е с ламелна шайба а другият със тънък диск,всекидневно са в употреба,но никога не ми е драла пружина колектора.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #55
                      От: съвет за ъглошлайф

                      Благодаря за отговора колега.Наистина добре е замислено,но при мен нещо не ще да сработи правилно и имам проблем.Ще прегледам четкодържателите да не би те нещо да не са в ред.

                      Коментар


                      • #56
                        От: съвет за ъглошлайф

                        Ха, май ще благодаря и на двама ви... В неделя вечерта точно по същия начин спря и мойто Спарки и нямах време никакво да го погледна, сега в събота точно от там ще го почна и после докладвам.

                        Коментар


                        • #57
                          От: съвет за ъглошлайф

                          Провери колега и дай информация какво е станало.Дано да е спряло като на колегата Петров,че се отърваш само с четки докато при мен първото спиране ми струваше четки+ротор.Сега като купя четки и ги поставя дано не ми трябва и ротор.

                          Коментар


                          • #58
                            От: съвет за ъглошлайф

                            Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                            Провери колега и дай информация какво е станало.Дано да е спряло като на колегата Петров,че се отърваш само с четки докато при мен първото спиране ми струваше четки+ротор.Сега като купя четки и ги поставя дано не ми трябва и ротор.
                            Ако между някоя двойка ламели имаш нагар и ситни капчици мед ще сменяш И ротор.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #59
                              От: съвет за ъглошлайф

                              От пръв поглед се вижда само нагар без други пръски от метал.Това се вижда от страната на четкодържателя,но не съм много оптимист,че ротора е здрав.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X