Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за ъглошлайф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: съвет за ъглошлайф

    Работя с ъглошлайфи от 5 години във фирма прозвеждаща парапети и огради. Рекорда за изгорени машини е мой- 27бр. до 1400 вата и 3 бр. до 2400. Марките Бош, Фейн, Крез, Спарки, Скил и др. са не лоши за хоби цели, но след ремонт се чупят постоянно. Опита ме е докарал дотам да си купувам машини с голяма /3год./ гаранция, да ги ползвам максимално и периодично да ги нося за ремонт. Ако имам възможност бих преминал изцяло на въздухарки при производството и ел. за монтаж. Извода е ясен.

    Коментар


    • #32
      До: съвет за ъглошлайф

      Че ти за 5000лв си изгорил машини.Ако си в моя сервиз ти да си изгорял

      Коментар


      • #33
        До: съвет за ъглошлайф

        Интересно... И как така си изгорил 30 машини и какво толкова си рязал с тях? Ти толкова печалба не си изкарал, сигурно. Много ларж ти е шефа, да не сте роднини нещо? Ние на резервоарите ползвахме само Метабо. Шлайфовете не се спираха по цял ден и изкарваха повече от година с по 2-3 смени на четки и тук-там някой скъсан захранващ кабел. Разбиеха ли лагер, директно се бракуваха. Но това си беше наистина зверска експлоатация без никакво жалене.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          До: съвет за ъглошлайф

          Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
          Че ти за 5000лв си изгорил машини.Ако си в моя сервиз ти да си изгорял
          А ако изгаряйки машини за 5000 е изкарал 50000?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: съвет за ъглошлайф

            Няма вариант да изгориш 30 ъглошлайфа при ползване по предназначение. Нашите обекти бяха за по няколко десетки милиона евро и никой нямаше да мрънка за прецакан ъглошлайф, но въпреки това не се прецакваха. А се тормозеха наистина зверски. Там 8 мм е тънка ламарина... та не виждам какво му е по-тежкото да режеш винкелчета и П-профили.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              До: съвет за ъглошлайф

              Винкели и профили се режат с отрезна, с флексове само търкам и полирам и не им се глезя. Можем да си направим състезанийце по вид работа и качество за време.

              Коментар


              • #37
                До: съвет за ъглошлайф

                Значи първо Скил няма място в тази класациа която си изредил,защото още от завода тази марка е позиционирана като хоби серия.И шлайфовете ги гориш не защото те са калпави а ти като шлаифаш много бързаш,натискаш ги повече,оборотите падат и ротора гори.Ако машините са ви зачислени и вие си поемате ремонтите ще се научите и да ги пазите.

                Коментар


                • #38
                  До: съвет за ъглошлайф

                  Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                  Работя с Fein вече 5 години работи перфектно .Много нещо съм нарязал , по едно време правехме силози в фирмата тогава се доказа.Имам и спарки и факом и бош но не са толкова добри.
                  Я направи една снимка на Факома , дето го имаш, че май не се сещам да съм продавал на частни лица. Досега само две фирми са си позволили лукса да работят с пневматичен факом от 1100 Евро. А този дето го имам , го давам за 500лв. щото така ми дадоха годишния бонус франсетата - в стока, и аз искам да си осребря бонуса бързо, а не след 1 година.
                  Ето линк към машината.
                  http://www.pro.facom.com/CatalogueGe...AG-CAT-05.aspx
                  Последно редактирано от maystor; 04-03-10, 14:56.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #39
                    До: съвет за ъглошлайф

                    Колега,това колко въздух иска,и по шумна ли е от нормален ъглошлайф?

                    Коментар


                    • #40
                      До: съвет за ъглошлайф

                      Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
                      Значи първо Скил няма място в тази класациа която си изредил,защото още от завода тази марка е позиционирана като хоби серия.И шлайфовете ги гориш не защото те са калпави а ти като шлаифаш много бързаш,натискаш ги повече,оборотите падат и ротора гори.Ако машините са ви зачислени и вие си поемате ремонтите ще се научите и да ги пазите.
                      Бързам, но не натискам, защото inox /неръждавейка/ не понася висока температура, а и ламелите и фибъра се замазват. Профи са само въздухарките, поради факта, че в тях не циркулират всякакви механични частици. Машините са си мои, но всички са в гаранция, която изтичайки ги праща в казана.

                      Коментар


                      • #41
                        До: съвет за ъглошлайф

                        Извинявам се марката е Метабо и е електрически .Незнам защо съм се объркал , може би искам да имам такъв

                        Коментар


                        • #42
                          До: съвет за ъглошлайф

                          За ъглощлайфи можем много да си говорим,но на тебе не ти е това силата.А аз от парапети и огради не разбирам,поправям ъглошлайфи Само да вметна че поддържам машините на завода за стоманени тръби в гр.Септември.Те нямат такъв брак на машини като тебе.А работят много,вярвай ми

                          Коментар


                          • #43
                            До: съвет за ъглошлайф

                            Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
                            За ъглощлайфи можем много да си говорим,но на тебе не ти е това силата.А аз от парапети и огради не разбирам,поправям ъглошлайфи Само да вметна че поддържам машините на завода за стоманени тръби в гр.Септември.Те нямат такъв брак на машини като тебе.А работят много,вярвай ми
                            Колега , този завод не отиде ли в небитието още по времето на Иван Костов ?!
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #44
                              До: съвет за ъглошлайф

                              Исках да кажа завода за спирално заварени тръби (КЗУ-ЗЛМК),които за радост все още работят.Прав си,грешката е моя.Те ползват Спарки М1200 и МВА 2500 а от скоро и Макита GA9020.Нямат голям брак на машини.Най-големият проблем е когато ползват агрегат и им падне напрежението.Тогава наистина машината гори.Но при пад на напрежението няма марка машина която да издържи.

                              Коментар


                              • #45
                                До: съвет за ъглошлайф

                                Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
                                Исках да кажа завода за спирално заварени тръби (КЗУ-ЗЛМК),които за радост все още работят.Прав си,грешката е моя.Те ползват Спарки М1200 и МВА 2500 а от скоро и Макита GA9020.Нямат голям брак на машини.Най-големият проблем е когато ползват агрегат и им падне напрежението.Тогава наистина машината гори.Но при пад на напрежението няма марка машина която да издържи.
                                С този пост вече съм съгласен . Още повече , че имам стаж 7 години в КЗУ-то по "онова" време , а и командировки в ЗЛМК-то .
                                Това беше офтопик.
                                Сега , проблема с машините от 1800W нагоре е никакъв . За работилница , както и за заводски условия работа вършат и Спарки и Хитачи , и Бош ... и каквото се сети човек . Проблема е в по- малките машинки - между 800 и 1200W , работещи с диск ф115 и 125 мм. , в режим на шмиргелене. Затова вярвам на колегата дето е изгорил 30. Както вече споменах , при мен горят 3-4 месечно . А не може шмиргелистите да работят 8 часа на ден с големите . Тежки са и хората ще останат без ръце , пък не сме за 1 ден все пак .... та за машинките от този клас все още не съм намерил "правилните".
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X