Обява

Свий
Няма добавени обяви.

съвет за ъглошлайф

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: съвет за ъглошлайф

    Колега, а проверил ли си SPARKY

    И аз се бях насочил към макита, работа със железа и шлайф ми трябва постоянно. Отивам в магазин за да си купа макита (Всички машинки са ми макита) но продавачите ме разобедиха. Казаха, че макита била мн добра и издържлива, но спарки били още по добри(специално при големите шлайфове) и взех спарки, вече 6 месеца и съм доволен цена около 230 лв.
    Аз работа с този магазин и оттам съм си купил всичкия инструмент, сигурен съм, че неса ме изъгали

    ПОЗДРАВИ

    Коментар


    • #17
      До: съвет за ъглошлайф

      Колеги , аз мисля че Спарки и едно времешния Елтос нямат много общо, относно здравина и качество.Успех.
      0887632135-Краси

      Коментар


      • #18
        До: съвет за ъглошлайф

        Взимаи 9010C.Прадавам и Спарки и Макита,имам и сервиз за тях.Казвам ти го от опит.А това че е 6000 оборота е даже още по добре.Замисли се настолните професионални отрезни машини на колко оборота работят

        Коментар


        • #19
          До: съвет за ъглошлайф

          Много благодаря за мненията. Наистина за БГ мога да кажа само добри думи т.к. ползвам два флекса по 2,2квт които са резали над 20 години всеки бая желязо (единия е с ударен ротор отпреди 10г и пак реже). Но както се вижда са от "старите" което е и добре и зле (защото тежат по 6-7кг). Все пак вероятно ще заложа на по-тежкия Макита 9020, т.к. понякога ми е жал за машинките.

          Коментар


          • #20
            До: съвет за ъглошлайф

            Ти си знаеш.Успех.Само се чудя защо търсиш мнение след като си решил.Казвам ти за последено 9010C е правилният избор

            Коментар


            • #21
              До: съвет за ъглошлайф

              Имам 2 Макити от 4год.До ден днешен не са видели сервиз-само работят.Имам и ъглошлайф български 2,2КВ тогава май се казваха Елтос купуван 92-93год,до 2000год.никакъв проблем,след като даде първия дефект неможе да изкара и 3месеца без ремонт и в момента също е за ремонт и така си стои-няма да го ремонтирам повече,а за новите-нямат нищо общо със старите,купих си на Спарки малък ъглошлайф,и той стои в шкафа разглобен удържайки 1год. и след това два сервиза,така,че вземай Макита.

              Коментар


              • #22
                До: съвет за ъглошлайф

                само Fein това е индустриална серия машини ,верно 500лв ,но е МАШИНА

                Коментар


                • #23
                  До: съвет за ъглошлайф

                  Е то за 500 може да си купи и пневматичен на Факом. Поне няма какво да му се развали - вечен е, ако не режеш бетон с него.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    До: съвет за ъглошлайф

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Е то за 500 може да си купи и пневматичен на Факом. Поне няма какво да му се развали - вечен е, ако не режеш бетон с него.
                    Колега , ако обичаш дай координати на този Факом . Ако е читав , ше си купя 5 !
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      До: съвет за ъглошлайф

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Колега , ако обичаш дай координати на този Факом . Ако е читав , ше си купя 5 !
                      Виж му подписа де?

                      Коментар


                      • #26
                        До: съвет за ъглошлайф

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Колега , ако обичаш дай координати на този Факом . Ако е читав , ше си купя 5 !
                        Ще ти трябва и компресор за тях, с цена няколко пъти по 500.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          До: съвет за ъглошлайф

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Ще ти трябва и компресор за тях, с цена няколко пъти по 500.
                          Имам винтов компресор , който захранва 4 пневматични преси по десетина киловата .... да изпадам ли в още подробности ?
                          Знам много добре за какво говоря .... на месец харча по 3-4 ъглошлайфа от 800 до 1200 Вата. Изпробал съм всичко , що влиза у Бг. Стигнал съм отдавна до извода , че истината е в пневматиката за професионална работа , но до сега ми обявяваха едни цифри ......
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            До: съвет за ъглошлайф

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Е то за 500 може да си купи и пневматичен на Факом. Поне няма какво да му се развали - вечен е, ако не режеш бетон с него.
                            Колега ти сравняваш профессионална техника /факом / с индустриална /Феин/ ,не се сърди , но в режим на работа ,да речем в корабостроителница ,до сега освен феин нищо не се задържа .
                            Без да плюя нито една фирма ,пичове освен тези машини нищо друго не правят ,но го правят
                            Вече не вярвам на много от известни фирми които правят всичко ,от свещ до лаптоп .

                            Коментар


                            • #29
                              До: съвет за ъглошлайф

                              Колеги днеска оглеждах един флекс хитачи 2200вата,какво да ви кажа,изпипан откъм дизайн,и доста удобен,ще го видиме дали ще издържи на работата.Иначе аз имам флекс на спарки още от едно време,до сега е направил 2къщи/дърво,стомана,желязо/ и само веднъж му е правен ремонт/смяна на лагери/,незнам дали сегашните спарки,имат нещо общо с тези от едно време,малкия ми флекс е пак хитачи и няма ядове,вече 3години го имам.Единствения му минус е ,че дръжката е твърда,издирвам такава от бош,и за двата ми флекса,ако някой има да свирка.

                              Коментар


                              • #30
                                До: съвет за ъглошлайф

                                Работя с Fein вече 5 години работи перфектно .Много нещо съм нарязал , по едно време правехме силози в фирмата тогава се доказа.Имам и спарки и факом и бош но не са толкова добри.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X