Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем на бензин

    Здравейте колеги,
    От две години карам Витара - дълга база, 95", 1,6 16V, умерен offroad, закъсвал съм вече в почти всяка точка на Рила. За втори път от предимно каране на пропан-бутан инжекцията се задръства. Първия път ми съдраха кожата за ремонт в един сервиз. Сега се чудя, ако сипя някакъв подобрител в бензина дали ще се оправи? Имате ли идеи по въпроса?
    Благодарско.

  • #2
    За две години-два пъти???Не от газта.По-скоро понагорваш масло и като не работят дюзите-сещай се.Другия вариянт е ако във въпросния сервиз са претупали работата... Дюзи се чистят САМО НА УЛТРАЗВУК!!!Мога да ти предложа:ДУНЕВ-СПОРТ,София,на 4-ти километър.Мисля адреса беше бул.Искърско шосе 2.Там е 12лв на дюза и става за около 2-3 часа.Тествано е.Ако много са ти заминали дюзите(пикаят,с извинение )поне ще ти кажат,че не става...
    Успех
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      За да несе задръстват дюзите толкоз често,трябва винаги да палиш на бензин.Ако забравяш-смени превключватела с автоматичен.Бензиновата помпа не се изключва в режим-газ.Бензина охлажда дюзата.Никога не оставяй резервоара без бензин-1/3 от обема.

      Коментар


      • #4
        По този повод-някои газаджии умишлено изключват бензиновата помпа,за да предотвратят консумацията на бензин,когато колата е на газ(вервай случвало ми се е,а дюзите са идеални-проверено!),но го правят с предупреждение да щракаш от време на време на тунджа.От друга страна,но това е мое мнение,когато помпата не работи-не се износва.Иначе при постоянно каране-200-300км на ден средно си заминава,а на практика ти не караш на банзин.Имаше такава тема,ама така и не се стигна до консенсус.Всеки си има собствено мнение по въпроса.Иначе си прав-трябва да работи от време на време.За това най-добре е паленето,особено на студено,да е на бензин.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          Помпата се изключва само на механичния инжекцион.Там няма друг начин.При всички останали се прекъсват дюзите по подходящ начин.

          Коментар


          • #6
            Да.И след това е възможно да откриеш,че ти чезне бенДзина...по малко,ама изчезва.Тогава изключваш помпата и внимаваш...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              За мен това не е решение.Трябва да се провери дали има дюза която испуска.В такъв случай и на газ тихите обороти се регулират трудно.Когато помпата върти в режим на газ,повдига температурата на горивото в резервоара и е нормално то да се испарява по интензивно.
              Имал сам случаи при които двигателят смуче на високи обороти от излишното но те се отнасят за карбураторите.И за тази болка си има билка.

              Коментар


              • #8
                Благодарности на всички, които се включиха.
                Добавям, че за две години съм навъртял 47000 км. Вечер оставям на бензин, сутрин паля на бензин, но пак се задръстиха. Ще пробвам в Дунев сервиз, сещам се къде е. Предишния път карах колата в някакъв сервиз, улица пряка на Козлодуй, с/у някакво локомотивно депо. Удоволствието ми струваше един цял ден, 80 - 100 лв + "любезното" отношение на майсторите. Не ходете там.

                Коментар


                • #9
                  Re: Проблем на бензин

                  Оооо,там са "капацитети".Просто бяха едни от първите,които вкараха ултра звука в употреба,но така и не се научиха да работят.Там НЕ СЕ ХОДИ!!!
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем на бензин

                    Виждам стара моя тема, ще ви разкажа продължението. Малко след си писахме по-горните постове отидох в Дунев-сервиз. В определения час приемчика ме посрещна любезно, въведе и сложиха колата на стенд. Компресия - висока, не помня точно. Колата обаче работела зле и на газ и на бензин. Не можело толкова бързо да се запушат дюзите, друга била причината. Казвам им: Не бе хора, добре си работи на газ, просто така е направена. Те не, та не. Убиха повече от половин ден в настройки на газта и казаха: Сега е добре на газ, не знаем защо не работи на бензин. Имало някаква джаджа на кофти място, можели да рискуват с демонтажа, но ако станело не знам какво си колата оставала на трупчета в следващите 3 - 4 почивни дни. /Беше пред празник./ Тогава се изпъчих и казах: Сваляте и почиствайте дюзите. Майстора погледна със съжаление тъповатата ми физиономия, поклати глава, стисна зъби и се зае - зер клиента поръчва музиката. Демонтаж, поставяне на някакво капещо уредче и заключение - позапушени са леко. Деня преваляше, поставиха дюзите в УЗ вана за кратко, последва монтаж и о, чудо - колата се оправи. Заключението им беше, че са се запушили толкова скоро, защото не съм сменил бензиновия филтър. ОК, смених го и след около година щастие усетих познатите симптоми - трудно палене на бензин, липса на мощност и прекъсвания в диапазона 1500 - 2500 оборота. Спомена от сервизите още беше топъл в сърцето ми и от първата изпречила се бензиностанция купих някаква добавка за почистване на инжекционни уредби. В началото - ефект никакъв. В един момент в резервоара беше останал около 5 - 6 литра бензин с добавка, аз се прибирах от дълъг път, газта свърши, нямаше бензиностанции наоколо и по неволя изминах 40 км на бензин. И взе, че се оправи.
                    О, щастие, колко си мимолетно.
                    Това лято пак усетих кофти симптомите. Не пали на бензин, прекъсва м/у 1500 и 2500 оборота, общо няма мощност на бензин. Купих една добавка, не и помня името, след нея една, звучаща като STP, после Yacoo, после Лики Моли, пак Yacoo и пак Yacoo.
                    Тъп, но упорит, май съм сбъркал професията.
                    Краен резултат - пали отлично на бензин, възстановена мощност, лека нестабилност на ниски обороти със склоност да гасне чат-пат по светофарите. Никоя добавка конкретно не се отличи с вълшебен ефект. Не зная дали се оправи от добавките или от това, че карам много повече на бензин, но резултата е налице.
                    Опитите продължават, ще ви държа в течение.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем на бензин

                      Не разбрах колко често сипваш бензин, но предполагам знаеш, че любимото ни, но твърде скъпо гориво, си губи свойствата след по-дълъг престой в резервоара. И вместо бензин става на една гнус, по-приличаща на употребяван разредител за боя, нататък е ясно.
                      Иначе дюзите не се спичат чак пък толкова лесно, стига това, което минава през тях да е бензин, а не неизвестно каква мазутно-водна слуз.

                      П.П. Относно помата - досега винаги съм я изключвал, не съм имал проблем. На Витарата я направих да се включва автоматично на всяко палене за 2 минути, въпреки, че карам само на газ, но е само от 2 седмици и 2500км, та нямам реални впечатление дали си струва.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем на бензин

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        Не разбрах колко често сипваш бензин, ........
                        От лятото насам по 30 - 40 литра бензин месечно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем на бензин

                          за мен най-добрата добавка за почистване на инжекцион е FEDEX, червена туба за 50л. бензин, тествана многократно, ефект-отличен, весели празници

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X