Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Explorer 4.0 207k.s 2001 Запитване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Explorer 4.0 207k.s 2001 Запитване

    Здравейте колеги! Значи на автомобила му е правен основен ремонт и центровка , всичко е сменено.Но възникна порблем ... автомобила се пали и работи като часовник , но като поработи 15-20 мин. и гасне.И като се свалят и 6-те свещи вс. са мокри.Някой може ли да ми каже на какво се дължи това ...
    三菱帕杰羅
    Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

  • #2
    До: Ford Explorer 4.0 207k.s 2001 Запитване

    За момента мога да отговоря най-общо - от всичко, свързано с електриката по запалителната система. Ако ти светва CHECK ENGINE трябва да се прочете. На първо четене е по-добре да се проверят първо самите свещи, кабели и бобина. Според мен повредата не е конкретна за този автомобил, а за всички бензинови. С друг автомобил съм имал подобен проблем - бобината се беше прецакала и като загрее, искрата отслабва и не може да възпламенява сместа. При студен двигател палеше. Най-важно е да се сетиш освен ремонта по ДВГ дали сте сменяли или ремонтирали нещо по ел. системата. Без подробности ще е трудно да се локализира проблема. Ако си сменял свещите пробвай със старите. Този автомобил(поне моя) е много капризен.
    Сега и нещо по-сериозно - МАФ сензора трабва да се провери дали е замърсен (Добре е да се свали внимателно и да се прегледа с увеличително стъкло или микроскоп)и ако е, да се почисти с препарат иначе дава грешна информация и може да се дави. Може и де не работи правилно-изгорял. В никакакъв случай да не се търка с ръка или други предмети. Провери и помпата дали прави достатъчно налягане, че някой път, като загрее не достига налягането и бензина "пикае" в цилиндрите и пак се дави.
    За друго не се сещам на този етап.

    Успех с търсенето на повредата.
    Приятели не се печелят - губят се завинаги.
    УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Времето е ценно, само ако не бързаш.
    0889623098

    Коментар


    • #3
      До: Ford Explorer 4.0 207k.s 2001 Запитване

      До тук добре ... все пак ако знаете някой който се разправя с американски машини , да ме опътите към него , телефонче туй/унуй
      三菱帕杰羅
      Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

      Коментар


      • #4
        До: Ford Explorer 4.0 207k.s 2001 Запитване

        В тази тема е показано нагледно как е прецакан МАФ-а
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%E2%E0%ED%E5
        Успех.
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X