Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    А километри от тогава?
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      10 000

      Коментар


      • #18
        Нещо ни мъ кефи тъй... Не е добре... Ако продължи да се разтяга така (линейна характеристика) ще се наложи смяна до една година...
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #19
          Е ква година? По метода на Митко максимално допустимото е 20 мм, в кутията на Кинекса е 50. Два и половина пъти повече.
          Още едни за утрепване.

          Коментар


          • #20
            Според мен веригата е менте. Не може за толкова време ако е имало масло в кутията да се разтегне толкова... според мен...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              Грешката е моя, изпуснал съм една нула...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                Защо не предположихте че метода на Митко се отнася за друга раздатка. В моита раздатка има оптегач. Не знам в другите как е.
                Не ми се смята 3см повече по въпросния метод на какво разтегляне по дължина се равнява но ми се струва че е повече от 1см. Старата която беше разтеглена беше по дълга със сантиметър(там някъде) по дължина и прескачаше при много голямо натоварване.
                На опаковката си пишеше ала-бала всичко както трябва произведено в Канада. Знам ли може и менте да е. За сега не е прескочила и един зъб ама ако прескочи ще я сменям.

                Коментар


                • #23
                  проблема на разтягането не е, че става по-дълга и увисва, а че "избягва" размера на стъпката и не ляга плътно на зъбните колела... тогава вместо на 10 зъба /примерно/, тя стъпва добре само на 5-6 и затова прескача под товар...

                  не предлагат ли някакви усилени вериги за офроуд?
                  или хамериканците направо сменят раздатката с друг модел за офф?
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                    не предлагат ли някакви усилени вериги за офроуд?
                    или хамериканците направо сменят раздатката с друг модел за офф?
                    Не.
                    Американците правят раздатките за офроуд.
                    Веригата е бушон. Ако сложиш усилен бушон какво става. Изгаря инсталацията. По принцип ако въртиш четири гуми на асвалт натоварването на веригата е много по голямо от колкото ако караш офроуд. При зверски офроуд вече има удари и горят други бушони.
                    Разбира се има и усилени раздатки но колко са усилени и защо се слагат не знам. Ако се смени един агрегат по трансмисията с усилен трябва да се смени и всичко по веригата защото напрежението ще избие някъде другаде.
                    Знам само че 247 може да понесе много по голямо натоварване от 242 която се слага на Хамър Н2.
                    Последно редактирано от kinex; 15-02-07, 15:14.

                    Коментар


                    • #25
                      някой се е правил на състезател с твойта джипка... едва ли е карана офроуд въобще /преди да я купиш/...
                      иначе за проба не е проблем да се включи 4х4 бавни на асфалт - но някои тарикати ги ползват за по-рязък старт при светофарните гонки... знам един такъв "умник", но със Самурай...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        някой се е правил на състезател с твойта джипка... едва ли е карана офроуд въобще /преди да я купиш/...
                        иначе за проба не е проблем да се включи 4х4 бавни на асфалт - но някои тарикати ги ползват за по-рязък старт при светофарните гонки... знам един такъв "умник", но със Самурай...
                        Това го остави за тея със свирепите двигатели от 1.0 и 1.3, които имат колосален въртящ момент... На един скромен американски осмак не му трябва това, защото след 100 метра вече ще е над 100км/ч - за какви бавни говорим
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

                          въртящият момент "помага" за още по-бързо скапване на раздатката при стрийтрейсинг изпълнения...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

                            30 метра въртя гуми

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

                              Я вижте тук от Форд какво ще слагат на новия Транзит. Нещо да ви напомня? http://trucks.autoreview.ru/archive/2006/08/transit/
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Проблеми с раздатка NP247 на Гранд Чероки

                                Малко инфо ако мога да споделя с вас...

                                не знам точно за какво се ползва колата, но замислял ли си се да сложиш 242 раздатка? Позволява 2wd както и всички останали 4wd опции... можеш да си я караш спокойно на асфалт и да офф-роуд.

                                Проблема на 242 както някои са чували е, че има варианти които са с алумийеви кошуси и на офф-роуд могат да претърпят "леки" конструктивни изменения, но има и такива които са с по твърд материал така че не е проблем.

                                Аз съм замислил да сложа на моя ZJ 242 щото си го карам предимно по улицата и да му скъся дифа от 3.73 на 3.90 или 4.10.

                                П.П. Твоята раздатка не ли 249 вместо 247???? Аз такова инфо имам!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X