Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Yamaha XT Пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Yamaha XT Пали трудно




    Когато е студена пали от 15-20 път без значение дали е -10 или+30 като по едно време припука или заработва,загасва и пак ритане поне още 5 пъти всичко тава се прави само със дръпнат смукач и ритане без да и давам газ когата почне да работи ако и дам газ докато не е позагряла малко гасне. Когато загрее пали от първият път. А дакато работи дори и да не е на смукач като минеш зад нея мирише на богата смес като я купих единя маншон на карбуратора беше скъсан смених го и от тогава така мерише значи някои е пипал сместа въпроса е от къде се намаля горивото и дали това е свързано с паленето или има нещо друго. Съмнявам се че и смукача не се дърпа до край хода на жилото е около 1,5см.А и през лятото пали по същият начин

  • #2
    До: Yamaha XT Пали трудно

    щом гасне при подаване на газ, най-вероятно сместа ти е бедна, когато е богата трудно качва оборотите прекъсва и работи глухо.
    ако при топъл двигател е ОК провери си смукача, ако смукача е ОК пробвай с една по-топла свещ. при паленето, преди да почнеш да риташ пробвай да навиеш рязко масура на газта 2-3 пъти, така ускорителната помпа ще впръска гориво. Когато сместа ти е пекалено богата мотра студен пали даже и без смукач проблема е да запали топъл. Смукача не е нищо друго освен един убогатител. ако при подаване на газта ти гасне и когато двиг. е топъл вероятно ти е запушен жигл. за минимума или е прекалено малък.?

    Коментар


    • #3
      До: Yamaha XT Пали трудно

      121 , Xt-то ускорителна помпа няма.

      Коментар


      • #4
        До: Yamaha XT Пали трудно

        Не си писъл откаде си , но съвета ми е отиди да ти погледнат карбуратора , ако не си виждал такова чудо освен на картинка ..... по добре не го пипай , доколкото знам карбуратора на ХТ-то е двоен , и не е желателно да бара всеки навремето исках да го свалям и да си го чистя сам но прочетох малко и набързо се отказах
        а между другото номера с манивелата прилагаш ли го ?

        Коментар


        • #5
          До: Yamaha XT Пали трудно

          Номера с манивелата не съм го чул.
          А карбуратора съм го свалял много пъти и съм го чистил. Гасне приподаване на газ само като е студен и то първите 10-15 секунди
          А може ли да е от свеща

          Коментар


          • #6
            До: Yamaha XT Пали трудно

            Първоначално публикуван от Gradimir Преглед на мнение
            Номера с манивелата не съм го чул.
            А карбуратора съм го свалял много пъти и съм го чистил. Гасне приподаване на газ само като е студен и то първите 10-15 секунди
            А може ли да е от свеща
            проблема ти не е от моета компетенция не искам да приказвам приказки наизуст
            поздрави !!!

            Коментар


            • #7
              До: Yamaha XT Пали трудно

              Провери си филтъра (въздушния)спираш ли му бензина!!!пускаш бензина от кранчето и отвии отдолу на чашката на карба една пропка за да протече!!навии два три пъти газта !!драпни смукача и ритай!!!Кой модел е твойто ХТ !!!като е студен ритни го 4 ,5 пати на декомпресор !!и направи процедурата!!
              Опел Корса В 1,4 82 коня
              Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
              Ямаха ХТ 600Е
              Симсон SR 49 1959 г. :D

              0898234666:D

              Коментар


              • #8
                До: Yamaha XT Пали трудно

                Първоначално публикуван от Gradimir Преглед на мнение


                ...единя маншон на карбуратора беше скъсан смених го и от тогава така мерише...
                Изкарва ли черен дим? Ако изкарва това е сигурен признак за прекалено богата смес. Явно преди си е дърпала въздух през скъсания маншон и за да компенсира стария собственик е увеличил бензина. Като си сменил маншона вече не смуче от там, значи притока на въздух се променя но на бензина - не. Хвърли едно око и на въздушния филтър да не се е зацапал.

                Коментар


                • #9
                  До: Yamaha XT Пали трудно

                  Аз от филтъра тръгнах.А за богатата смес след смяна на маншона и на мен ми се върти из главата. Въпросът е, че не пуши черно обаче мирише. Тъпото е, че не мога да го закарам до някой сервиз, щото не съм го регистрирал, а и не знам откъде се намаля въздуха. Някой ако знае, нека сподели

                  Коментар


                  • #10
                    До: Yamaha XT Пали трудно

                    Е то въздуха и без това си е малко! Бензина трябва да намалиш (или да увеличиш въздуха).
                    Не ти е регистриран мотора и...? Какво ти пречи да го закараш на маистор? Не мисля че в някои сервиз ще те питат за регистрация, застраховка и тн...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Yamaha XT Пали трудно

                      Колеги,според мен сместа си е наред,просто не работи смукача.
                      Отвий свеща,когато ти е студен мотора и изсипи една капачка(от безалкохолно)бензин в цилиндъра и пробваи.После пиши на кое ритане е запалил мотора.
                      Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Yamaha XT Пали трудно

                        Първоначално публикуван от yaha_yamaha Преглед на мнение
                        Колеги,според мен сместа си е наред,просто не работи смукача.
                        Отвий свеща,когато ти е студен мотора и изсипи една капачка(от безалкохолно)бензин в цилиндъра и пробваи.После пиши на кое ритане е запалил мотора.
                        Колегата е прав но може и проблемат да е от друго място мойе да е от звездата. ако баркам моля некои да ме поправи

                        Коментар


                        • #13
                          От: Yamaha XT Пали трудно

                          откарай го при данчо градинара в драгичево.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Yamaha XT Пали трудно

                            Като смених Ангренажната верига и се оправи оказа се че е разтегната и има голям аванс

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X