Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с дизел 2.5ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с дизел 2.5ТДИ

    Сменях бутало с биела на колата (сам), след воден удар и от тогава
    има следния проблем-няма мощност и свети чека(преди това също ).Двигатела работи мн добре(на место )-няма шумове, тракания и работи равномерно, като си подържа обороти, след като запали не пуши. Ходих на на диагностика, имаше някакви грешки, изтриха ми ги, освен грешката за ГНП-то(тя не искаше да се трие). В последствие след центроване на помпата(не беше добре центровката), грешки не показваше повече, но колата продължи да няма мощност.Правих и диагностика на дюзите , всички бяха добре освен една на 2ри цилиндър, тя пропикваше и не фърляше нафта добре.Това което ме притеснява, че тя е с някакъф датчик към нея(не съм мн на ясно, но излиза кабел от нея и е с по-сложна механика)."Майстора" ми каза, че едва ли е от нея, но се замислям.Та въпроса ми е за какво е тази дюза и дали не идва проблема от нея? Също така и някакво оплътнение на ГНП-то е заминало, защото като я изгася изтича нафта от нея, но като е запалена- не.За нея един "майстор" ми каза, че едва ли е от нея, но друг ми каза, че може да е от нея и по-добре да съм я дал да я оправи. Та така не случих нещо на майстори, а и за добър ден ми искат суми .....Та какво ще кажете по въпроса-дюзата?, помпата? или нещо друго.
    Всяко мнение ще ми е от полза, тъй че давайте всякакви съвети!
    пс: Колата е АУДИ 100 2.5ТДИ АЕЛ.

  • #2
    До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

    За вървенето провери вакумите на турбото.
    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
    АСК Ален Мак

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

      Ако при диагностика не излизат грешки а колата не върви, значи че трябва да се бутне капачката на помпата. Обаче светенето на чек-а означва, че има грешки. Отиди на диагностика и разбери какви са грешките и след това можем да гадаем вече
      Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

        Еми явно пак ще хода на диагностика, ако ми препоръчате и някой от София.А иначе човека ме увери, че няма грешки повече и всичко е изтрито и нагласено

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

          Тая дюза служи за да се контролира аванса на впръскването но ако датчика и,не работи ще записва грешка в компа и ще минава в авариен режим(аванса ще се управлява по други параметри,но не може да се контролира),та пак няма да върви хубаво,ама и ще ти мига свети лампа за грешка.
          Щом няма други грешки в компа,може да се провери налягането на турбината,както и вакумите управляващи Wastegate-a и EGR-a.
          Капака на помпата се мести,за да се настройва цикловата порция и наистина има значение за вървенето и за пушенето,но щом не си разглобявал ГНП-то,то няма как да се е променило.
          И по принцип не е много правилно да се сменя по едно бутало,ама едва ли е от това...За качеството на извършеният ремонт(и за евентуални други проблеми),може да се съди по компресията на цилиндрите.Хубаво е да се премери(даже удобно е било,да се направи при проверката на дюзите,когато са били свалени).
          Иначе течовете от помпата,са по-вероятни при работещ мотор,че тогава налягането на горивото в нея е по-високо,а уплътненията се сменяват.

          Майстори за настройка на тая помпа с тоя мотор има много и самата процедура не е сложна.Моя майстор е бивш монтьор от Юнитрейд и ми е сменял и центровал ГНП,на моето Ауди 1,9 TDI(1Z).

          Мога и да те насоча към една морга само за Ауди в Нови Искър,където мисля че ще намериш и дюзата и помпата.Момчето се казва Емил и телефона му е 0898658294.(дано да не ти се налага да стигаш до смяна на части,а проблема да се окаже елементарен)
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

            http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=3389
            Колега отдавна съм в този форум(на ауди) търси в този линк координати на Мишо.Много го хвалят в София, също така и Сумиста.Има им някъде координатите или хора които ги познават.Ако беше от моя край веднага щях да препоръчам тукашни ама не си.
            Дано да съм помогнал.
            П.п. правилна диагностика му е майката
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

              Какво стана с колата?
              Симптомите дето описваш може да са от поне 5-6 неща
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

                Както ме посъветва колегата по горе, отидох при така наречения "сумиста" и се оказва, че дебитомера си е отишъл. Също така даде грешка при диагностиката и на умната дюза, но като и премерихме съпротивлението - 97 ома(не е прецакана), тъй че остава дебитомера само....

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

                  Колега на този двг върви чип. Ще разбереш след това колко спъната ти е била колата.
                  "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

                    Така явно не е от дебитомера. Сложих друг и разлика нямаше, още повече ми казаха че това придърпване във високи обороти неможе да е от него (недостиг на гориво най-вероятно).Слагах две различни умни дюзи - разлика пак никаква (грешката се оказа, че е от това че съм палил колата без включена дюза). Гледам помпата, като изгася колата изкапва от някъде за момент. Дали не е проблема в нея?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

                      Искам да ти кажа нещо.Дизела е много прост двигател ,но има нещо което трябва да се направи.Всичсо по него да е наред ,НО проблеми не се откриват с чат само ,защото се се тръгва подред по двигателя докато се отстрани проблема.Моят съвет е ако може откъдето си да те пъсъветват за специалист на дизели и да отидеш в сервиза му.Иначе ще буташ тук там и само ядове .А относно ланд сондата при почти всички двигатели и дават 100 000 км пробег ,след което започва грешките да се трупат от нея.Успех от мен

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

                        На тия горива тука ... Незкарва 100 000 км.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с дизел 2.5ТДИ

                          Прав си

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X