Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механика или електроника?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Механика или електроника?

    А още по-хубаво се лекува, като вместо да се пищи възторжено след рекламните списания, във форумите се пише че фирмите делают и сейлат буклук. И не се поддаква на уродите - сейлърчета. Най-малкото, защото собствените пари трябва да са по-важни от техните.

    Коментар


    • #17
      До: Механика или електроника?

      Тегава работа... Горублянските джамбази имат един лаф: "Лице п.че продава..." Та юзерите първо гледат фацата, пък после плачат и се тръшкат, че вторник и петък карат, а през другото време са в сервиза... Изпадат в еуфория от факта, че имат найсе еърбега, които ще ги запазят също като живи, но не гледат, че половината окачване е от алуминий, включително и магарето на предния мост.... Както и, че рейката е хваната за същото това магаре с 2 смешни болта и изскубва резбите от нема нищо...
      Последно редактирано от kuzdov; 15-02-10, 00:35.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        До: Механика или електроника?

        А еърбега им изкарва очилата през тила, предпазните колани отделят таза от гръбнака, колата иска повече пари за части отколкото за бензин, не може да се движи по метеоусловията вече 30% от дните в годината, в градовете не се движи изобщо. Задръствания. Важното е че радиото свети синьо, мокетите са "кат нови брато, перфектно! и е сто и двесте кониа!!"
        Само че вместо да кажат на фирмата "Момчета, правите буклук, трябва ми кола, не диван с цветно радио", продължават метросексуално и толерантно да подпискват "Перфектно!"
        Е кво, бизнеса на "Фламинго" също има право да дебелее. Черни кубинки и черен маникюр. Сега има хубави хапчета - циците растат бързо.
        За много перфектност, гейчета! Хем и валентин ли, какво беше скоро))
        Дай да не си разтуряме приказката с тия глупости.

        Коментар


        • #19
          До: Механика или електроника?

          Хайде пак се метнахме да отричаме прогреса. Какво и е на електронната газ, че не мога да се сетя? Всички тия електроники са с цел удобство и екология. Ако го нямаше тоя прогрес, на този брои коли, с технологии от преди половин век, нямаше да може да се диша вече.
          Как механиката ще е по лесна за ремонтиране. Я питай някой електрончик. Това, че ние сме по в час с механиката и можем да мааме с чука и знаем как се връзва с тел не прави колата по лесна за ремонтиране. За един електрончик е много по лесно да си смени чипа или програмата му в които и да е модул отколкото да си смени вторичния вал на скоростната кутия.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #20
            До: Механика или електроника?

            За това и говорехме. Кой какво може - не може да поправя. Сега ми е смешно, и не всеки път си вадя ръката от джоба за да тръгне желязото. Едно време това не го можех, понеже не го знаех.

            Коментар


            • #21
              До: Механика или електроника?

              Всичко друго как да е, ама електронната газ е самостоятелна точка на пълен отказ. Спирачката пък съвсем.

              Да беше само една кола, отнесла се на пълна мощност и без спирачки - добре. Ама станаха няколко. Като добавиш и автоматик в цялата работа, става беля.

              За екологията не ми се отваря дума, но едно е сигурно - drive-by-wire никак не допринася. Има много частичен смисъл при дизелите.

              Коментар


              • #22
                До: Механика или електроника?

                Дросела е изпълнителен механизъм. Когато блокира отворен колата се гаси от компа, а не излита като ракета. И забележи. Обикновено на електрония дросел му блокира МЕХАНИЧНАТА, а не електронната част. Разглобявал съм два. Когато на автомата набъкан с електроника му набиеш спирачката, той спира горивото на инжекторите ако не подаваш и газ едновременно, но сигнала за подаване на газ се взима от педала, а не от дросела, дросела има потенциометри само със следяща функция, казват на компа, дали нещото слуша и изпълнява.
                А сега да питам аз, за какво им е на съвремените дизели дросел, някой знае ли?
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #23
                  До: Механика или електроника?

                  Повредата в газта при Тойотата е механичен.Наблюдава се износване на механизма при автомобили с много голям пробег (стотици хиляди мили).
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Механика или електроника?

                    Да оставим педалите на Тойота, там е друга бира. Няма как да го напиша във форума обаче.....
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Механика или електроника?

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Да оставим педалите на Тойота, там е друга бира. Няма как да го напиша във форума обаче.....
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Механика или електроника?

                        Или рекламен? Върви да се наспиш, а? А то испанската водка понякога е кисела.
                        Очаквам да помръдне и някой модератор. Няма да стрелям, само ще се смея.
                        Очаквам извиненията ви, господа! Или ще получите презрението ми. Това не е скъпо, това е завинаги.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Механика или електроника?

                          Е де, изрично съм споменал бензинов с дросела. Но както и да е.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Механика или електроника?

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            А сега да питам аз, за какво им е на съвремените дизели дросел, някой знае ли?
                            Не съм сигурен за какво им е,но съм го виждал в двигатели на VAG,помпа-дюза.Там се задейства като се гаси мотора.
                            А наскоро гледах едни ръководства за дизелови двигатели на Mercedes(завъртя ми се главата от датчици и една дузина допълнителни изпълнителни механизми) и там обясняваха,как при тях дроселовата клапа се използва,да притваря въздуха при рециркулация на филтъра за твърди частици,за да се повишава температурата на газовете(за което се ползват и още разни решения едновременно).Става въпрос за мотори OM642 и ОМ646...
                            Помня че имаше по две различни клапи за рециркулация,по два всмукателни канала на цилиндър в колекторите,като едните канали се затварят и отварят при определени режими.В цялата кола сигурно им 5-6 датчика за налягане на газове и три-четири за налягане на гориво...
                            Сложно,сложноо....поне за мен.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X