Обява

Свий
Няма добавени обяви.

радиатора на парното в купето...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • радиатора на парното в купето...

    е, вчера както си карах по околовръстното стъклата взеха да се потят и колкото и да ги духам не се оправяха а на белчо като се пусне обдухването на предното стъкло конденза изчезва почти веднага...
    както и да е, оказа се че просто парното духа лепкава пара с елементи на антифриз . наминах за консултация в сервиз на верни другари и диагнозата се изясни - дуфнал радиатор в купето... след много кратак размисъл го изключих от охладителната система и на негово място спретнах байпас - долния маркуч като го откачиш от радиатора перфектно обикаля около тръбите на турбото и се връзва на изхода на горния маркуч в двигателя/ ако на някой му се случи да не се чуди как да се прибере/ , долях антифриз и се прибрах... та сега Белчо е без парно ,с оглед на сезона -лошо!

    следват няколко въпроса:
    - струва ли си да се слага втора ръка радиатор или да търся нов за повечко кинти?
    - радиаторите преди и след фейс лифта 97г. дали са заменяеми?
    - радиатор от черок с дясна дирекция дали ще стане?


    благодарен ще съм за съвети по тази гадна ситуация...

    п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

  • #2
    До: радиатора на парното в купето...

    Б@лигъ освен да идваш и да почваме да сваляме
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: радиатора на парното в купето...

      ще сваляме като намеря друг радиатор, сега няма за какво...
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #4
        До: радиатора на парното в купето...

        Прочети руснаците какво казват по въпроса :
        http://jeep.avtograd.ru/Cherokee/FAQ/heater/index.htm
        JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

        Коментар


        • #5
          До: радиатора на парното в купето...

          Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
          ...,с оглед на сезона -лошо!

          следват няколко въпроса:
          - струва ли си да се слага втора ръка радиатор или да търся нов за повечко кинти?
          - радиаторите преди и след фейс лифта 97г. дали са заменяеми?
          - радиатор от черок с дясна дирекция дали ще стане?


          благодарен ще съм за съвети по тази гадна ситуация...

          п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото
          С оглед на сезона - много лошо... Знаеш, че моето е като твоето (Чероки ) и аз миналата зима имах същия проблем, поради което безкрайно ти съчувствам... отговарям на въпросите според тяхната последователност:
          – радиаторите са медни и един добър заварчик би се справил, ако повредата не е голяма разбира се. От друга страна нов меден радиатор, ще надживее купето.
          - не знам
          - Не става! Проверих.
          Ето ти опция:
          Първоначално публикуван от zehirev Преглед на мнение
          Радиатор за парно на чероки 2,5 тд, '98 година от Вестауто = 248 лв меден. Не пожелавам на никой да го сменя - няма друга такава играчка...
          От друга страна, в Бургаски магазин на Косер, сигурно щях да го намеря по-евтин, просто тогава нямаха.
          Освен това могат да ти извиват ръцете за цена за труд... голяма играчка е и предполагам нямаш време да го правиш сам. Не знам по София колко е нормалната цена за такъв тип работа, но според мен повече от 120 - 130 лв е обир, а преди време четох във форума едни суми...
          Поздрави!
          Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
          if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

          Коментар


          • #6
            До: радиатора на парното в купето...

            Първоначално публикуван от zehirev Преглед на мнение
            С оглед на сезона - много лошо... Знаеш, че моето е като твоето (Чероки ) и аз миналата зима имах същия проблем, поради което безкрайно ти съчувствам... отговарям на въпросите според тяхната последователност:
            – радиаторите са медни и един добър заварчик би се справил, ако повредата не е голяма разбира се. От друга страна нов меден радиатор, ще надживее купето.
            - не знам
            - Не става! Проверих.
            Ето ти опция:

            От друга страна, в Бургаски магазин на Косер, сигурно щях да го намеря по-евтин, просто тогава нямаха.
            Освен това могат да ти извиват ръцете за цена за труд... голяма играчка е и предполагам нямаш време да го правиш сам. Не знам по София колко е нормалната цена за такъв тип работа, но според мен повече от 120 - 130 лв е обир, а преди време четох във форума едни суми...
            Поздрави!

            благодаря колега. радиатора намерих нов за 198лв... остава да го купя и сменя...мисля да сменя и капачката на разширителния съд с нова... вероятно ще си го монтирам с помоща на другари, правил съм го и преди на не по малко гадни коли на алфата ми остана само колоната с волана за да сменя радиаторчето...
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • #7
              До: радиатора на парното в купето...

              здравейте колеги.
              вчера докато се заглеждаш в джип енциклопедията, отидох на линк със отзиви...Моето чероки има парно..макар и слабо. Затова, ставало не да се купува нов радиатор, а да се вземе от лада , защото били почти едни и същи...след което...о думите на един от собствениците, които са си сменили радиаторчетата , при минус 17 градуса и движение на колата със 100 км/час те са си седели по тениска на леко отворен прозорец.
              И все пак.. говорим за джип към 90 година..а вашите са ...малолетки )) мисля си че можем да разберем какви са размерите на радиатора и да потърсим ако не същите то доста наподобяващи...защото.. радиаторите са като делката ..един завод ги прави ,много модификации и на много коли се слагат едни и същи.
              понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
              ********************************
              JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
              Honda Shadow VLX 600 - 1999
              FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


              0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
              Влади

              Коментар


              • #8
                До: радиатора на парното в купето...

                На моето го сменях с ново и ми излезна 200 лв но моето е десняк. Размерите най вероятно са същите но пребва да се преправят тръбичките. Те са около 15 см и имат две кривки най-вероятно ще стане.

                Коментар


                • #9
                  До: радиатора на парното в купето...

                  Здравей, колега.Би ли споделил от къде намери радиаторче за парното на черока на цена 198 лв че и на мене ми трябва пък ми говорят за някви 400 лв.И коя година е черока?Ще съм ти много благодарен.
                  Subaru Legacy 2.5
                  Suzuki GS500 E

                  Коментар


                  • #10
                    До: радиатора на парното в купето...

                    Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                    Здравей, колега.Би ли споделил от къде намери радиаторче за парното на черока на цена 198 лв че и на мене ми трябва пък ми говорят за някви 400 лв.И коя година е черока?Ще съм ти много благодарен.
                    радиатора закупих от ВестАуто... 192лв. доставиха ми го за 7-8дни че нямаше. след малко отивам да си го прибера
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • #11
                      До: радиатора на парното в купето...

                      Мерси за инфото.Ще звънна утре във Вестауто да питам дали имат за Черок '96г 2.5 ВМ мотор.Дано да са същите.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • #12
                        До: радиатора на парното в купето...

                        ще прегледам сервизното ръководставо и утре разглобявам таблото да слагам новия радиатор. сам ще го правя , колкото и да е гадно. имам два свободни дни, но не и пари за да вкарам Белчо в сервиз. отигравал съм го сам на старата ми алфа, и там се разглобяваше цялото табло за да се докопам до радиатора, ама нямаше климатик... сега е момента за съвети от хора дето са го правили. колата е 98г... за сега разбрах за еърбега и изчакването 10-15 мин след откачане на акумулатора поради съображения за сигурност - да не гръмне...

                        p.s: всъщност се оказа че се изчаква само 2мин. след откачане на масата от акумулатора и изолирането и за да се разреди и кондензатора на системата за еърбезите... не 10-15мин...
                        Последно редактирано от glinski; 08-03-10, 22:59. Причина: :)
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • #13
                          До: радиатора на парното в купето...

                          ааа, страшен филм... майче и волана трябва да свалям мислех че италианците са майсторите на безумните дизайнерски решения, но това табло на което в конструкцията са вкопани въздуховодите ме съсипа. дано успея днес да го сваля че без сили останах...
                          Последно редактирано от glinski; 09-03-10, 16:32.
                          не бързам за никъде...
                          XJ 2.5TD '98

                          Коментар


                          • #14
                            До: радиатора на парното в купето...

                            Дано да не е като на WJ-я, защото там няма как да извадиш радиатора без да извадиш целия въдуховод. Съпроводено е с изпускането на фреона от климатичната инсталация и източване на антифриза от охладителната. Свалянето на колоната на волана и всичко де що е отпред не го коментирам...
                            Конкретни съвети не мога да ти дам, но ти желая успех в туй кураво начинание.
                            Ако ще те стимулира, за подобна операция на WJ-я ми искаха 400лв
                            Предполагам, че толкова си струва тази операция по сервизите, ама аз не успях да ги преглътна
                            Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
                            http://save-gery.org/bg

                            Коментар


                            • #15
                              До: радиатора на парното в купето...

                              така... стигнах до свалянето на волана и го зарязах за утре. всичко се сваля - табло, уреди , еърбезите и двата, всички въздуховоди, волана, че дори и цялата електрика отпред се разкача. голям купон! надявам се утре да стигна до заветния радиатор и да започна сглобяването.

                              разбирам ги защо искат цифра за тази процедура. а пък колко бели може да се направят...ужас
                              не бързам за никъде...
                              XJ 2.5TD '98

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X