Обява

Свий
Няма добавени обяви.

радиатора на парното в купето...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: радиатора на парното в купето...

    Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
    но както казва господин Бочаров - да, ама не...


    с две думи трябва си стабилен инструмент. откопирах мястото за основа на планката и може и да направя планка при някой железар ако не измисля друго.
    Абе не мога да те разбера - що не идеш при оня тапицер в Горубляне, които си има перфектна скоба и ще свали волана за 5 секунди, ами си губиш времето да изобретяваш велосипеда?
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

    Коментар


    • #32
      До: радиатора на парното в купето...

      абе отчетох варианта, ама после трябва да се прибера до центъра за да си довърша нещата. знам ли , да го извадим и после да го завиеме отново но съвсем леко...
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #33
        До: радиатора на парното в купето...

        Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
        абе отчетох варианта, ама после трябва да се прибера до центъра за да си довърша нещата. знам ли , да го извадим и после да го завиеме отново но съвсем леко...
        Предложение - помоли го да ти я даде назаем за ден-два, срещу някаква сума като гаранция, абе все ще измислите някаква схема, едва ли всеки ден сваля волани на Жипове. Много разбран човек е, фен на офроуда, кара Нисан Навара от последните.
        ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
        Volvo XC90 D5 Executive '12
        Volvo XC60 D5 Summum '11
        Alfa Romeo Spider 2.0 '90

        Коментар


        • #34
          До: радиатора на парното в купето...

          колега защо ти е необходимо да сваляш волана,сменях изпарителя на климатика който също е там долу през миналата година-сваля се всицко като почнеш от панелите от горе,но сам не става има доста въртене и усукване, маха се дори подлакътника и пластмасата около скоростния лост,но сам е трудно двама човека го сваляхме за един ден два пъти защото при завиването на една ведийка на криво сам го спукал на ново,има над 90 болта и винта за развиване и не губи малките червени кадифенца ,це после скърца без тях

          Коментар


          • #35
            До: радиатора на парното в купето...

            Първоначално публикуван от gravidis Преглед на мнение
            колега защо ти е необходимо да сваляш волана,сменях изпарителя на климатика който също е там долу през миналата година-сваля се всицко като почнеш от панелите от горе,но сам не става има доста въртене и усукване, маха се дори подлакътника и пластмасата около скоростния лост,но сам е трудно двама човека го сваляхме за един ден два пъти защото при завиването на една ведийка на криво сам го спукал на ново,има над 90 болта и винта за развиване и не губи малките червени кадифенца ,це после скърца без тях

            колега, не знам каква ти е колата не си уточнил... черокито след фейслифта 97г. трудно би могъл да му свалиш блока на радиатора за купето без да разглобиш всичко до ламарина , включително сваляне на волана и всичко зад него, за да може да се свали рамката-въздуховод , върху която се монтира дефакто таблото.... подлакътника ми е най малкия проблем, свалям го за секунди. после до към час, час и половина оголвам рамката, но нея не мога да сваля без да демонтирам волана... това е.



            а с кривене, напъване насилване и т.н. после идват въпросите : защо не работи това или онова... има си някаква технологична дисциплина която трябва да се спазва при демонтаж и монтаж на компонентите , което у нас рядко се прави а после производителя ни е крив...

            бе изобщо 50 - 60% от проблемите при ремонтите се случват от липсата на нужните инструменти и неспазване на предписанията...
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • #36
              До: радиатора на парното в купето...

              е , днес отидох да търся тапицера в горубляне. опитах по картата до колкото можах да се ориентирам , замотах се че там няма табели много и хванах с питане... добри хора ме упътиха и след миг бях спрял пред тапицерската работилница. питах хората и един симпатичен майстор сърцато изрови техния инструмент, като видя че предварително съм свалил еърбега разбира се, и само след 5 минутки беше скъсал едната резба на волана в опит да го свали...
              чеса се по главата, гледа го , извади няква скоба... пробва да я хване от тук от там и каза че няма да стане. щяло да потроши нещо. трябвало да се захване с тройна скоба ...
              та така. човека не мисля че е виновен нещо, просто такова чудо нямааа

              търся тройна скоба ако някой е виждал ....
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #37
                До: радиатора на парното в купето...

                Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                ...търся тройна скоба ако някой е виждал ....
                бе нещо с три крака се търкаляше из гаража ми и болтн между тях
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #38
                  До: радиатора на парното в купето...

                  черокито ми е като твоето и няма нищо счупено ,пределно ми е ясно до кьде се разглобява казвам ти че съм го правил два пъти, да втория аирбаг се маха, но волана не съм свалял

                  Коментар


                  • #39
                    До: радиатора на парното в купето...

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    бе нещо с три крака се търкаляше из гаража ми и болтн между тях
                    не бързам за никъде...
                    XJ 2.5TD '98

                    Коментар


                    • #40
                      До: радиатора на парното в купето...

                      Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                      така... поиграх си малко с волана.с блъскане не знам дали ще излезне, но имам чуство че ще почупя де що има по него лагери или квото е там. ще търся инструмент, или ще направя някъде - не е кой знае какво, една планка с три винта -два я фиксират в нарочните отвори с резба на волана, третия с резба на планката при навиване трябва да избута колоната постепенно.
                      иначе колата си е в движение завинтих и само панела с уредите и този с вентилацията...

                      колегата дето е сменял радиатора без да свали волана не е писал на кой модел го е правил, ако е чероки е преди фейслифта 97г. сигурно на моя всиичко трябва да си му се свали - до тенекия...
                      прав е колегата,може да се свали кутията с радиатора, но трябват поне двама... ако волана се махне е къде по лесно и удобно.... но т'ва е живота
                      Последно редактирано от glinski; 27-03-10, 22:00.
                      не бързам за никъде...
                      XJ 2.5TD '98

                      Коментар


                      • #41
                        От: радиатора на парното в купето...

                        И аз започнах да "свалям", но преди да започна с най-интересния детайл реших да погледна какво се случва. Превключва топло/студено/климатик, но има едно цилиндрично нещо, което не помръдва в никой случай. Чудя се (за) какво е. Разположено е под жабката, пред вентилатора за парното. При работещ (студен) двигател пак въртях копчетата и пак нищо. Кабели ли са или маркучи тези цветните, излизащи от превключвателя за климатик/посока на духане, не погледнах. Още не знам с какво се управлява. В случая зеленото отива към въпросната джаджа.Ето една нощна снимка, дано стане ясно:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Copy of DSCF6040.JPG
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5730457

                        *Ако някой иска да види по-голям размер да си поиска.

                        Иначе: Опитах да промивам радиаторчето с някаква добавка и помпичка, изкарах няколко камъчета и полза няма. Нямам удобна чешма, но се съмнявам че тя ще свърши работа.

                        Коментар


                        • #42
                          От: радиатора на парното в купето...

                          Това е клапата за рецилкулация . Управлява се с въздух.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X