Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 40

Тема: радиатора на парното в купето...

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране радиатора на парното в купето...

е, вчера както си карах по околовръстното стъклата взеха да се потят и колкото и да ги духам не се оправяха а на белчо като се пусне обдухването на предното стъкло конденза изчезва почти веднага...
    както и да е, оказа се че просто парното духа лепкава пара с елементи на антифриз . наминах за консултация в сервиз на верни другари и диагнозата се изясни - дуфнал радиатор в купето... след много кратак размисъл го изключих от охладителната система и на негово място спретнах байпас - долния маркуч като го откачиш от радиатора перфектно обикаля около тръбите на турбото и се връзва на изхода на горния маркуч в двигателя/ ако на някой му се случи да не се чуди как да се прибере/ , долях антифриз и се прибрах... та сега Белчо е без парно ,с оглед на сезона -лошо!

следват няколко въпроса:
    - струва ли си да се слага втора ръка радиатор или да търся нов за повечко кинти?
    - радиаторите преди и след фейс лифта 97г. дали са заменяеми?
    - радиатор от черок с дясна дирекция дали ще стане?

благодарен ще съм за съвети по тази гадна ситуация...

п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    София....
    Публикации
    4,926
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране До: радиатора на парното в купето...

Б@лигъ освен да идваш и да почваме да сваляме
    0877 17 07 27 .........и съм заменил "Лимоновите резанки" с "Пияни вишни" :-)

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

ще сваляме като намеря друг радиатор, сега няма за какво...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    София
    Публикации
    175
    Точки (при гласуване)
    5

Прочети руснаците какво казват по въпроса :
    http://jeep.avtograd.ru/Cherokee/FAQ/heater/index.htm
    JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

Място
    Бургас
    Публикации
    72
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на glinski Преглед на публикациите
    ...,с оглед на сезона -лошо!

следват няколко въпроса:
    - струва ли си да се слага втора ръка радиатор или да търся нов за повечко кинти?

п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото
    С оглед на сезона - много лошо... Знаеш, че моето е като твоето (Чероки ) и аз миналата зима имах същия проблем, поради което безкрайно ти съчувствам... отговарям на въпросите според тяхната последователност:
    – радиаторите са медни и един добър заварчик би се справил, ако повредата не е голяма разбира се. От друга страна нов меден радиатор, ще надживее купето.
    - не знам
    - Не става! Проверих.
    Ето ти опция:
    Цитат Мнение на zehirev Преглед на публикациите
    Радиатор за парно на чероки 2,5 тд, '98 година от Вестауто = 248 лв меден. Не пожелавам на никой да го сменя - няма друга такава играчка...
    От друга страна, в Бургаски магазин на Косер, сигурно щях да го намеря по-евтин, просто тогава нямаха.
    Освен това могат да ти извиват ръцете за цена за труд... голяма играчка е и предполагам нямаш време да го правиш сам. Не знам по София колко е нормалната цена за такъв тип работа, но според мен повече от 120 - 130 лв е обир, а преди време четох във форума едни суми...
    Поздрави!
    Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
    if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на zehirev Преглед на публикациите
    С оглед на сезона - много лошо... Знаеш, че моето е като твоето (Чероки ) и аз миналата зима имах същия проблем, поради което безкрайно ти съчувствам... отговарям на въпросите според тяхната последователност:
    – радиаторите са медни и един добър заварчик би се справил, ако повредата не е голяма разбира се. От друга страна нов меден радиатор, ще надживее купето.
    - не знам
    - Не става! Проверих.
    Ето ти опция:

От друга страна, в Бургаски магазин на Косер, сигурно щях да го намеря по-евтин, просто тогава нямаха.
    Освен това могат да ти извиват ръцете за цена за труд... голяма играчка е и предполагам нямаш време да го правиш сам. Не знам по София колко е нормалната цена за такъв тип работа, но според мен повече от 120 - 130 лв е обир, а преди време четох във форума едни суми...
    Поздрави!

благодаря колега. радиатора намерих нов за 198лв... остава да го купя и сменя...мисля да сменя и капачката на разширителния съд с нова... вероятно ще си го монтирам с помоща на другари, правил съм го и преди на не по малко гадни коли на алфата ми остана само колоната с волана за да сменя радиаторчето...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    бургас
    Публикации
    1,180
    Точки (при гласуване)
    8

здравейте колеги.
    вчера докато се заглеждаш в джип енциклопедията, отидох на линк със отзиви...Моето чероки има парно..макар и слабо. Затова, ставало не да се купува нов радиатор, а да се вземе от лада , защото били почти едни и същи...след което...о думите на един от собствениците, които са си сменили радиаторчетата , при минус 17 градуса и движение на колата със 100 км/час те са си седели по тениска на леко отворен прозорец.
    И все пак.. говорим за джип към 90 година..а вашите са ...малолетки )) мисля си че можем да разберем какви са размерите на радиатора и да потърсим ако не същите то доста наподобяващи...защото.. радиаторите са като делката ..един завод ги прави ,много модификации и на много коли се слагат едни и същи.
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6

0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

Място
    София
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    6

На моето го сменях с ново и ми излезна 200 лв но моето е десняк. Размерите най вероятно са същите но пребва да се преправят тръбичките. Те са около 15 см и имат две кривки най-вероятно ще стане.

Място
    Плевен
    Публикации
    174
    Точки (при гласуване)
    5

Здравей, колега.Би ли споделил от къде намери радиаторче за парното на черока на цена 198 лв че и на мене ми трябва пък ми говорят за някви 400 лв.И коя година е черока?Ще съм ти много благодарен.
    [URL]http://www.vbox7.com/play:c97f3de0[/URL]
    The faster you go the bigger the mess!:|

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на MartiX5 Преглед на публикациите
    Здравей, колега.Би ли споделил от къде намери радиаторче за парното на черока на цена 198 лв че и на мене ми трябва пък ми говорят за някви 400 лв.И коя година е черока?Ще съм ти много благодарен.
    радиатора закупих от ВестАуто... 192лв. доставиха ми го за 7-8дни че нямаше. след малко отивам да си го прибера
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    Плевен
    Публикации
    174
    Точки (при гласуване)
    5

Мерси за инфото.Ще звънна утре във Вестауто да питам дали имат за Черок '96г 2.5 ВМ мотор.Дано да са същите.
    [URL]http://www.vbox7.com/play:c97f3de0[/URL]
    The faster you go the bigger the mess!:|

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

ще прегледам сервизното ръководставо и утре разглобявам таблото да слагам новия радиатор. сам ще го правя , колкото и да е гадно. имам два свободни дни, но не и пари за да вкарам Белчо в сервиз. отигравал съм го сам на старата ми алфа, и там се разглобяваше цялото табло за да се докопам до радиатора, ама нямаше климатик... сега е момента за съвети от хора дето са го правили. колата е 98г... за сега разбрах за еърбега и изчакването 10-15 мин след откачане на акумулатора поради съображения за сигурност - да не гръмне...

p.s: всъщност се оказа че се изчаква само 2мин. след откачане на масата от акумулатора и изолирането и за да се разреди и кондензатора на системата за еърбезите... не 10-15мин...
    Последно редактиран от glinski ; 08-03-10 в 22:59 Причина: :)
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

ааа, страшен филм... майче и волана трябва да свалям мислех че италианците са майсторите на безумните дизайнерски решения, но това табло на което в конструкцията са вкопани въздуховодите ме съсипа. дано успея днес да го сваля че без сили останах...
    Последно редактиран от glinski ; 09-03-10 в 16:32
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    София
    Публикации
    130
    Точки (при гласуване)
    6

Thumbs up До: радиатора на парното в купето...

Дано да не е като на WJ-я, защото там няма как да извадиш радиатора без да извадиш целия въдуховод. Съпроводено е с изпускането на фреона от климатичната инсталация и източване на антифриза от охладителната. Свалянето на колоната на волана и всичко де що е отпред не го коментирам...
    Конкретни съвети не мога да ти дам, но ти желая успех в туй кураво начинание.
    Ако ще те стимулира, за подобна операция на WJ-я ми искаха 400лв
    Предполагам, че толкова си струва тази операция по сервизите, ама аз не успях да ги преглътна
    Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
    http://save-gery.org/bg

Място
    софия
    Публикации
    645
    Точки (при гласуване)
    6

така... стигнах до свалянето на волана и го зарязах за утре. всичко се сваля - табло, уреди , еърбезите и двата, всички въздуховоди, волана, че дори и цялата електрика отпред се разкача. голям купон! надявам се утре да стигна до заветния радиатор и да започна сглобяването.

разбирам ги защо искат цифра за тази процедура. а пък колко бели може да се направят...ужас
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    Враца
    Публикации
    111
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    5

така... стигнах до свалянето на волана и го зарязах за утре. всичко се сваля - табло, уреди , еърбезите и двата, всички въздуховоди, волана, че дори и цялата електрика отпред се разкача. голям купон! надявам се утре да стигна до заветния радиатор и да започна сглобяването.

разбирам ги защо искат цифра за тази процедура. а пък колко бели може да се направят...ужас
    Здравей колега,аз го имам същия проблем с това радиаторче! За разглабането не беше голям проблем,ако искаш подробности питай. Аз срещнах доста проблеми с намирането на радиаторчето,питах на 100 места втора употреба но все различни, пробутват ми от Гранд Чероки, а и ново го няма по магазините за части.Днес се сетих да погледна в интернет за някой специализиран магазин и попаднах в темата и прочетах за магазина ВестАуто.Звъннах и го имаха в наличност,поръчах го по куриер с наложен платеж и утре монтирам.Моят е също Белчо но 97.

Място
    София
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Smile До: радиатора на парното в купето...

[QUOTE=glinski;1044171]е, вчера както си карах по околовръстното стъклата взеха да се потят и колкото и да ги духам не се оправяха а на белчо като се пусне обдухването на предното стъкло конденза изчезва почти веднага...
    както и да е, оказа се че просто парното духа лепкава пара с елементи на антифриз . наминах за консултация в сервиз на верни другари и диагнозата се изясни - дуфнал радиатор в купето... след много кратак размисъл го изключих от охладителната система и на негово място спретнах байпас - долния маркуч като го откачиш от радиатора перфектно обикаля около тръбите на турбото и се връзва на изхода на горния маркуч в двигателя/ ако на някой му се случи да не се чуди как да се прибере/ , долях антифриз и се прибрах... та сега Белчо е без парно ,с оглед на сезона -лошо!

следват няколко въпроса:

п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото [/QUOTE

Аз от една година имам спукан радиатор на парното. След като ми го завариха, пак се спука и протече. Тогава му налях течност за спиране на пробоини и нещата се оправиха, за известно време. Трябваше още при първото протичане и разглабяне на таблото да си купя нов радиатор ама.... И от тогава винаги си нося течност за запушване на течове. Случи ми се още два пъти след това, но като налея и спира. Чакам го да изтрещи окончателно и си купувам нов или правен, казаха ми, че били надеждни стига да не протекат.

Място
    София
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

И аз се опитах да си свалям таблото, ама се отказах преди да видя даже каде е радиатора. И нали неможеше да се кара, щот е разглобено таблото, си викнах бърза помощ, да ме носи към сервиза. Там вече си говорихме за 180лв само работа.

Публикации
    80
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    6

Аз сложих радиатор от Ауди 80 ,за 40 лева.Отрязах тръбите и изведох маркучи навън .Монтирах и помпа от Мерцедес ML ,от която няма много полза май.Два дни го правихме. Не сваляй волана, става и така .И пак няма добро парно.
    Последно редактиран от velizarov ; 12-03-10 в 09:00

Място
    Костинброд
    Публикации
    746
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на velizarov Преглед на публикациите
    Аз сложих радиатор от Ауди 80 ,за 40 лева.Отрязах тръбите и изведох маркучи навън .Монтирах и помпа от Мерцедес ML ,от която няма много полза май.Два дни го правихме. Не сваляй волана, става и така .И пак няма добро парно.
    Да не си обърнал захранването на радиаторчето с тия маркучи,получава се въздушна възглавница и невъзможност за пълненето му.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Теч в радиатора
    От veselin_stef във форум JEEP
    Отговори: 4
    Последно мнение: 28-09-09, 20:29
  2. Проблемче с радиатора
    От Carburettor във форум JEEP
    Отговори: 16
    Последно мнение: 07-07-09, 07:12
  3. Кал по радиатора