Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 42

Тема: радиатора на парното в купето...

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране радиатора на парното в купето...

е, вчера както си карах по околовръстното стъклата взеха да се потят и колкото и да ги духам не се оправяха а на белчо като се пусне обдухването на предното стъкло конденза изчезва почти веднага...
    както и да е, оказа се че просто парното духа лепкава пара с елементи на антифриз . наминах за консултация в сервиз на верни другари и диагнозата се изясни - дуфнал радиатор в купето... след много кратак размисъл го изключих от охладителната система и на негово място спретнах байпас - долния маркуч като го откачиш от радиатора перфектно обикаля около тръбите на турбото и се връзва на изхода на горния маркуч в двигателя/ ако на някой му се случи да не се чуди как да се прибере/ , долях антифриз и се прибрах... та сега Белчо е без парно ,с оглед на сезона -лошо!

следват няколко въпроса:
    - струва ли си да се слага втора ръка радиатор или да търся нов за повечко кинти?
    - радиаторите преди и след фейс лифта 97г. дали са заменяеми?
    - радиатор от черок с дясна дирекция дали ще стане?

благодарен ще съм за съвети по тази гадна ситуация...

п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    София....
    Публикации
    6,442
    Точки (при гласуване)
    21

По подразбиране До: радиатора на парното в купето...

Б@лигъ освен да идваш и да почваме да сваляме
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    9

ще сваляме като намеря друг радиатор, сега няма за какво...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    София
    Публикации
    175
    Точки (при гласуване)
    8

Прочети руснаците какво казват по въпроса :
    http://jeep.avtograd.ru/Cherokee/FAQ/heater/index.htm
    JEEP CHEROKEE '98 XJ. 4.0 190 hp

Място
    Бургас
    Публикации
    72
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на glinski Преглед на публикациите
    ...,с оглед на сезона -лошо!

следват няколко въпроса:
    - струва ли си да се слага втора ръка радиатор или да търся нов за повечко кинти?

п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото
    С оглед на сезона - много лошо... Знаеш, че моето е като твоето (Чероки ) и аз миналата зима имах същия проблем, поради което безкрайно ти съчувствам... отговарям на въпросите според тяхната последователност:
    – радиаторите са медни и един добър заварчик би се справил, ако повредата не е голяма разбира се. От друга страна нов меден радиатор, ще надживее купето.
    - не знам
    - Не става! Проверих.
    Ето ти опция:
    Цитат Мнение на zehirev Преглед на публикациите
    Радиатор за парно на чероки 2,5 тд, '98 година от Вестауто = 248 лв меден. Не пожелавам на никой да го сменя - няма друга такава играчка...
    От друга страна, в Бургаски магазин на Косер, сигурно щях да го намеря по-евтин, просто тогава нямаха.
    Освен това могат да ти извиват ръцете за цена за труд... голяма играчка е и предполагам нямаш време да го правиш сам. Не знам по София колко е нормалната цена за такъв тип работа, но според мен повече от 120 - 130 лв е обир, а преди време четох във форума едни суми...
    Поздрави!
    Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
    if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на zehirev Преглед на публикациите
    С оглед на сезона - много лошо... Знаеш, че моето е като твоето (Чероки ) и аз миналата зима имах същия проблем, поради което безкрайно ти съчувствам... отговарям на въпросите според тяхната последователност:
    – радиаторите са медни и един добър заварчик би се справил, ако повредата не е голяма разбира се. От друга страна нов меден радиатор, ще надживее купето.
    - не знам
    - Не става! Проверих.
    Ето ти опция:

От друга страна, в Бургаски магазин на Косер, сигурно щях да го намеря по-евтин, просто тогава нямаха.
    Освен това могат да ти извиват ръцете за цена за труд... голяма играчка е и предполагам нямаш време да го правиш сам. Не знам по София колко е нормалната цена за такъв тип работа, но според мен повече от 120 - 130 лв е обир, а преди време четох във форума едни суми...
    Поздрави!

благодаря колега. радиатора намерих нов за 198лв... остава да го купя и сменя...мисля да сменя и капачката на разширителния съд с нова... вероятно ще си го монтирам с помоща на другари, правил съм го и преди на не по малко гадни коли на алфата ми остана само колоната с волана за да сменя радиаторчето...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    бургас
    Публикации
    1,181
    Точки (при гласуване)
    11

здравейте колеги.
    вчера докато се заглеждаш в джип енциклопедията, отидох на линк със отзиви...Моето чероки има парно..макар и слабо. Затова, ставало не да се купува нов радиатор, а да се вземе от лада , защото били почти едни и същи...след което...о думите на един от собствениците, които са си сменили радиаторчетата , при минус 17 градуса и движение на колата със 100 км/час те са си седели по тениска на леко отворен прозорец.
    И все пак.. говорим за джип към 90 година..а вашите са ...малолетки )) мисля си че можем да разберем какви са размерите на радиатора и да потърсим ако не същите то доста наподобяващи...защото.. радиаторите са като делката ..един завод ги прави ,много модификации и на много коли се слагат едни и същи.
    понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
    JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
    Honda Shadow VLX 600 - 1999
    FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6

0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
    Влади

Място
    София
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    8

На моето го сменях с ново и ми излезна 200 лв но моето е десняк. Размерите най вероятно са същите но пребва да се преправят тръбичките. Те са около 15 см и имат две кривки най-вероятно ще стане.

Място
    Лондон - Плевен
    Публикации
    311
    Точки (при гласуване)
    8

Здравей, колега.Би ли споделил от къде намери радиаторче за парното на черока на цена 198 лв че и на мене ми трябва пък ми говорят за някви 400 лв.И коя година е черока?Ще съм ти много благодарен.
    ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE,
    AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SIMPLE WORDS:
    FREEDOM, JUSTICE, HONOR, DUTY, MERCY, HOPE.

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на MartiX5 Преглед на публикациите
    Здравей, колега.Би ли споделил от къде намери радиаторче за парното на черока на цена 198 лв че и на мене ми трябва пък ми говорят за някви 400 лв.И коя година е черока?Ще съм ти много благодарен.
    радиатора закупих от ВестАуто... 192лв. доставиха ми го за 7-8дни че нямаше. след малко отивам да си го прибера
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    Лондон - Плевен
    Публикации
    311
    Точки (при гласуване)
    8

Мерси за инфото.Ще звънна утре във Вестауто да питам дали имат за Черок '96г 2.5 ВМ мотор.Дано да са същите.
    ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE,
    AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SIMPLE WORDS:
    FREEDOM, JUSTICE, HONOR, DUTY, MERCY, HOPE.

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    9

ще прегледам сервизното ръководставо и утре разглобявам таблото да слагам новия радиатор. сам ще го правя , колкото и да е гадно. имам два свободни дни, но не и пари за да вкарам Белчо в сервиз. отигравал съм го сам на старата ми алфа, и там се разглобяваше цялото табло за да се докопам до радиатора, ама нямаше климатик... сега е момента за съвети от хора дето са го правили. колата е 98г... за сега разбрах за еърбега и изчакването 10-15 мин след откачане на акумулатора поради съображения за сигурност - да не гръмне...

p.s: всъщност се оказа че се изчаква само 2мин. след откачане на масата от акумулатора и изолирането и за да се разреди и кондензатора на системата за еърбезите... не 10-15мин...
    Последно редактиран от glinski ; 08-03-10 в 22:59 Причина: :)
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    9

ааа, страшен филм... майче и волана трябва да свалям мислех че италианците са майсторите на безумните дизайнерски решения, но това табло на което в конструкцията са вкопани въздуховодите ме съсипа. дано успея днес да го сваля че без сили останах...
    Последно редактиран от glinski ; 09-03-10 в 16:32
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    София
    Публикации
    130
    Точки (при гласуване)
    8

Thumbs up До: радиатора на парното в купето...

Дано да не е като на WJ-я, защото там няма как да извадиш радиатора без да извадиш целия въдуховод. Съпроводено е с изпускането на фреона от климатичната инсталация и източване на антифриза от охладителната. Свалянето на колоната на волана и всичко де що е отпред не го коментирам...
    Конкретни съвети не мога да ти дам, но ти желая успех в туй кураво начинание.
    Ако ще те стимулира, за подобна операция на WJ-я ми искаха 400лв
    Предполагам, че толкова си струва тази операция по сервизите, ама аз не успях да ги преглътна
    Ex. Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2003
    http://save-gery.org/bg

Място
    софия
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    9

така... стигнах до свалянето на волана и го зарязах за утре. всичко се сваля - табло, уреди , еърбезите и двата, всички въздуховоди, волана, че дори и цялата електрика отпред се разкача. голям купон! надявам се утре да стигна до заветния радиатор и да започна сглобяването.

разбирам ги защо искат цифра за тази процедура. а пък колко бели може да се направят...ужас
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

Място
    Враца
    Публикации
    125
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    8

така... стигнах до свалянето на волана и го зарязах за утре. всичко се сваля - табло, уреди , еърбезите и двата, всички въздуховоди, волана, че дори и цялата електрика отпред се разкача. голям купон! надявам се утре да стигна до заветния радиатор и да започна сглобяването.

разбирам ги защо искат цифра за тази процедура. а пък колко бели може да се направят...ужас
    Здравей колега,аз го имам същия проблем с това радиаторче! За разглабането не беше голям проблем,ако искаш подробности питай. Аз срещнах доста проблеми с намирането на радиаторчето,питах на 100 места втора употреба но все различни, пробутват ми от Гранд Чероки, а и ново го няма по магазините за части.Днес се сетих да погледна в интернет за някой специализиран магазин и попаднах в темата и прочетах за магазина ВестАуто.Звъннах и го имаха в наличност,поръчах го по куриер с наложен платеж и утре монтирам.Моят е също Белчо но 97.

Място
    София
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Smile До: радиатора на парното в купето...

[QUOTE=glinski;1044171]е, вчера както си карах по околовръстното стъклата взеха да се потят и колкото и да ги духам не се оправяха а на белчо като се пусне обдухването на предното стъкло конденза изчезва почти веднага...
    както и да е, оказа се че просто парното духа лепкава пара с елементи на антифриз . наминах за консултация в сервиз на верни другари и диагнозата се изясни - дуфнал радиатор в купето... след много кратак размисъл го изключих от охладителната система и на негово място спретнах байпас - долния маркуч като го откачиш от радиатора перфектно обикаля около тръбите на турбото и се връзва на изхода на горния маркуч в двигателя/ ако на някой му се случи да не се чуди как да се прибере/ , долях антифриз и се прибрах... та сега Белчо е без парно ,с оглед на сезона -лошо!

следват няколко въпроса:

п.с:да, знам че е гадно и ще трябва да сваляме таблото [/QUOTE

Аз от една година имам спукан радиатор на парното. След като ми го завариха, пак се спука и протече. Тогава му налях течност за спиране на пробоини и нещата се оправиха, за известно време. Трябваше още при първото протичане и разглабяне на таблото да си купя нов радиатор ама.... И от тогава винаги си нося течност за запушване на течове. Случи ми се още два пъти след това, но като налея и спира. Чакам го да изтрещи окончателно и си купувам нов или правен, казаха ми, че били надеждни стига да не протекат.

Място
    София
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

И аз се опитах да си свалям таблото, ама се отказах преди да видя даже каде е радиатора. И нали неможеше да се кара, щот е разглобено таблото, си викнах бърза помощ, да ме носи към сервиза. Там вече си говорихме за 180лв само работа.

Публикации
    80
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    9

Аз сложих радиатор от Ауди 80 ,за 40 лева.Отрязах тръбите и изведох маркучи навън .Монтирах и помпа от Мерцедес ML ,от която няма много полза май.Два дни го правихме. Не сваляй волана, става и така .И пак няма добро парно.
    Последно редактиран от velizarov ; 12-03-10 в 09:00

Място
    Костинброд
    Публикации
    795
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на velizarov Преглед на публикациите
    Аз сложих радиатор от Ауди 80 ,за 40 лева.Отрязах тръбите и изведох маркучи навън .Монтирах и помпа от Мерцедес ML ,от която няма много полза май.Два дни го правихме. Не сваляй волана, става и така .И пак няма добро парно.
    Да не си обърнал захранването на радиаторчето с тия маркучи,получава се въздушна възглавница и невъзможност за пълненето му.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Теч в радиатора
    От veselin_stef във форум JEEP
    Отговори: 4
    Последно мнение: 28-09-09, 20:29
  2. Проблемче с радиатора
    От Carburettor във форум JEEP
    Отговори: 16
    Последно мнение: 07-07-09, 07:12
  3. Кал по радиатора