Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник на покрива - Паджеро '93, къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник на покрива - Паджеро '93, къса база

    Здравейте. Прочетох темите за багажници, но не можаха да ми помогнат. Искам да сложа багажник на покрива. Багажника ще си го направя сам. Проблема обаче е с закрепянето му на тавана. Значи на покрива има 2 канала за багажник, каналите са вдълбани в самия таван на 3-4 см от вратите, а не като на лада или москвич. В тези канали има нещо като глави на гвоздеи, все едно съм забивал пирони в тавана и съм оставил главите малко да стърчат - на брой са около 5-6 от всяка страна. Откъде мога да намеря метални лайсни/пръчки/кво да е, което може да се закрепи и на него да заваря самия багажник? Ако няма откъде да взема такова нещо, има ли някъде снимка, или описание на самото закрепване, за да се опитам да го направя сам? Ще пренасям с него гипсокартон, ламарини и др. такива широки неща.

  • #2
    виж тук няколко решения без заварки...
    Прикачени файлове
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #3
      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8631

      Коментар


      • #4
        тези ги знам

        То и без това тази кола си остава вечно моя :-) за това ще взема грубо да завинтя шина с винтове за метал, какво пък, после винаги може да се китоса и пръсне малко :-) цялата галимация е, защото какъвто и купешки багажник да взема като го натоваря ще кльофне.

        Коментар


        • #5
          не разбрах кой модел паджеро имаш... на старите не е ли с улей точно като на лада/москвич?
          аз имах такъв и беше много здрав, но си продадох джипа и сега продавам и багажника...
          Прикачени файлове
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            не е като на москвич

            Не е със странични улеи като на москвич, а е направен за надлъжни релси, които трябва да се закрепят върху тавана. Няма закопчалки за напречни рейки. Сложна работа, прикрепям снимки как изглежда отдалече. За съжаление нямам такива снимки отблизо. Идеята е да изкривя желязна шина по покрива на колата и да я завинтя за тавана с къси винтове за ламарина. На тези шини ще заваря горната конструкция, там е лесно.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              Решение на проблема

              Оказа се, че моя модел изобщо не е предвиден за багажник, заради огромния шибидах на покрива. Затова свалих корите отвътре, пробих тавана от 2те страни по 5 дупки. Заварих си едни релси с планки и ги завинтих за тавана с болтове. Отгоре сложих 2 винкела 40х40х4 и върху тях 6 рейки от профил 30х20. Стана много здраво, мога целия да увисна само на едната рейка. Върху рейките сложих изолация за тръби, така че изолацията обвива рейката и е меко като слагам отгоре неща и не се драска боята. В момента сглобявам приставка (за стъклопакети, гипсокартон, ... и велосипед), която се закача за задната част на багажника и минава зад задната врата. Цялата тежест на приставката се понася от теглича, ако нося извънредно тежки товари > 300 кг. Заедно с боята и болтовете излезе 100лв, а имам 2 много здрави багажника. А, и 2 дена труд от моя страна :-)

              Коментар


              • #8
                Re: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                Добре си я надупчил Несъмнено ще ти върши работа. И аз бях така докато си купих ремарке. Хем качвам до 1 тон, хем не се притеснявам толкова за завръзване и обезопасяване. Освен това допълнителна тежест на тавана на и без това високия джип го прави още по-нестабилен. Имай го предвид. Успех

                Коментар


                • #9
                  Re: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                  Паджерото е много нестабилна кола, вече е изпробвано. Горката джипка е мръсна като прасе, преобръщана, усукана, тапицерията хлопа, с други думи вечно моя. Ремаркето е хубаво нещо, но е по-сложно. За следващата къща ще си купя :-)

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                    Първоначално публикуван от k.nakov Преглед на мнение
                    Паджерото е много нестабилна кола, вече е изпробвано. Горката джипка е мръсна като прасе, преобръщана, усукана, тапицерията хлопа, с други думи вечно моя. Ремаркето е хубаво нещо, но е по-сложно. За следващата къща ще си купя :-)
                    Ма ти защо още в началото не каза че може да се прави свободно съчинение, нали знаеш че с чук и тел всичко става!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                      Първоначално публикуван от k.nakov Преглед на мнение
                      Паджерото е много нестабилна кола...
                      но е доста стабилен джип... за сметка на малкия ход на окачването отпред...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        До: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                        Не стана ясно какъв модел багажник е подходящ за паджеро?

                        Аз търся нещо тип "експедиционен", на който освен багаж ще се качват и каяци. Стандартните багажници за каяка не ми вършат работа, защото освен тях нищо друго не може да се сложи. Така, ще съм благодарен ако се намери някой, който може да ми даде идея (снимка, чертеш, описание) за нещо подходящо или координати на човек около Пловдив, който може да ми помогне да го направим.

                        За сега карам с един стар багажник от предишната ми кола (ладичката), който се монтира перфектно, защото е правен точно за такива улеи каквито има Паджеро първа кръв. НО...самия му размер е двойно по-малък от тавана на мицубишито и затова губя място! Пък и е нещо лабав като конструкция...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                          ИИИИХАААаааа, и аз вече си имам багажник





                          Ще бъда задължен на Илиян (Taran) през следващите поне 120 години, задето ме търпя, помага ми и ми предостави място и инструменти в работилницата си...
                          Последно редактирано от denislav; 29-06-09, 23:34.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                            Да,па ако се натуткам,да пратя и снимките от процеса на работа,цена няма да имам ...
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Багажник на покрива - паджеро '93, къса база

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Да,па ако се натуткам,да пратя и снимките от процеса на работа,цена няма да имам ...
                              Даа мен лично ме интересуват снимки на захващането
                              [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                              [B]If you want, you can![/B]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X