Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM 250 360 - Въпрос...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KTM 250 360 - Въпрос...

    Здравейте колеги. Имам едно питане от отговорите на което зависи дали ще съм с нова машинка през този сезон.
    Та въпросът ми е какво представлява този модел на КТМ (360) и дали ще е подходящ за гората ако е модификация SX?
    Единственото което намерих е че има и SX и EXC модификация, та евентуално какви са разликите ( говоря конкретно за този модел) и дали ще може да се преработи SX -а ?
    Въпросът ми е предизвикан от обява на която е обявен КТМ 250 360 1997г - крос, а на снимките има фар!?!
    Предварително благодаря на всички

  • #2
    еи това е машината http://www.mobile.bg/cgi-bin/main.cg...489&f1=details
    Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

    Коментар


    • #3
      Този на снимката е двутактов,имай го в предвид!Сигурно е бая нервен,ама нека Митков да се изкаже по въпроса , най много е карал такива "миксери"
      offroad фен
      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

      Коментар


      • #4
        Re: KTM 250 360 - Въпрос...

        Първоначално публикуван от Ivo_xt
        Здравейте колеги. Имам едно питане от отговорите на което зависи дали ще съм с нова машинка през този сезон.
        Та въпросът ми е какво представлява този модел на КТМ (360) и дали ще е подходящ за гората ако е модификация SX?
        Единственото което намерих е че има и SX и EXC модификация, та евентуално какви са разликите ( говоря конкретно за този модел) и дали ще може да се преработи SX -а ?
        Въпросът ми е предизвикан от обява на която е обявен КТМ 250 360 1997г - крос, а на снимките има фар!?!
        Предварително благодаря на всички
        За пръв път чувам такова нещо! Явно нещо са се объркали.
        SX е четири скоростен при по-мощните и 5 при по-слабите кросови модификации, макар че според мен тези са малко трудни за ендуро. (ха сега Калине, ти си )
        EXC си е ендуро варианта с 6 скорости.
        По принцип преди 2000 г. не ги знам много КТМ-ите!
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          модела в мобиле.бг е ендуро. т.е. EXC и тази кубатура се предполага че ще е доста мощен, това си е ендуро мотор който е направен за трудни терени включително гори, големи наклони и т.н. което предполага не толкова голяма нервност и голяма мощност от ниски обороти което е добре за ендурото.
          Кросовите варианти на КТМ са SX и както всеки кросов мотор така и КТМ са нервни и трудно се карат на ендуро.

          ако нямаш много голям опит, този 360 куб, може да ти дойде доста силен.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            Иво, ако си оправил Ямахата и не си я продал - питай пича да направите една "разходка" със сменени мотори ...
            Така най-добре ще разбереш как е машината.

            То и аз го заглеждах тоя КТМ, ама мисля, че не е за мен.
            Път без препятствия обикновено не води до никъде.

            Коментар


            • #7
              При нас има един 360-2такта ама е доста луд мотор.Май е с някакъв по-особен съединител.

              Коментар


              • #8
                Тоя само е 380

                Коментар


                • #9
                  Баатее, и ти ли полуде по цвайтактери?
                  Ше дадеш ли да му пръдна веднъж на седалката?

                  А иначе - на триград един пич идва с един КТМ360 от Пазарджик до там офроуд - имаше разход 13 или 16. И хората там всички казаха, че мотора е нечовешки зверски мощна машина (то с тия кубици може ли да бъде иначе).

                  Коментар


                  • #10
                    ®yMeH-е аз направих грешката да се кача на Ива на КХ-са и ми се върнаха старите спомени от времето когато карах РМ125...Ееееех хубави времена бяха... Та затова сега се побърках по дитактите отново и продавам Ямахата. А за кръгче - нямаш проблеми нали ще "подушвам че сме от една порода"

                    Коментар


                    • #11
                      ктм ите 360 и по новия 380 са си маниашки машини
                      на ерзберг бе пълно с такива даже и от по старите
                      ползват ги щото са много мощни и леки а са сравнително евтини
                      и не ги жал като ги фърлят по чукарите

                      иначе тва са доста силни машини почти като 500 2т само че се карат по леко по като 250 имат си и POWER VALVE от там по широк диапазон обороти за ползване
                      на практика са доста силни мотори
                      и не всеки може да ги кара както трябва поне според мен
                      ехс модел не съм пробвал сигурно е малко по мек но предполагам че и той е доста силен
                      пробвайте го преди да решите да го взимате

                      Коментар


                      • #12
                        Май дойде време да се похваля .
                        След около седмица "мислене", се оказах собственик на КТМ 360EXC '97
                        Първите впечатления от машината са:
                        Изключително лек (не зная колко кг, но е колкото хъски wr125 на "вдигане").
                        Огромен въртящ момент от ниски rpm (тръгва като 4T oт висок клас).
                        Малко инертен при "връщане" на газта (явно кубатурата си оказва влияние)
                        За повече подробности ще изчакам да мине малко време за да го видя в гората как е.
                        Ще съм благодарен за всякакво инфо за тази машинка...

                        Митков, имаш обещано кръгче

                        Краси и Румен да се готвят след тебе

                        Коментар


                        • #13
                          Мааалеее!

                          Първо - ЧЕСТИТО!
                          Много дълго да си го караш и без произшествия! (Прочети на Събин подписа - ей така профилактично)

                          Леллее ! Колко съм ентусиазиран !

                          И второ ... Митков, аре врътвай бързо кръгчето, че с Краси умираме от нетърпение да ни дойде реда

                          Коментар


                          • #14
                            мдаааа....машината е зловеща макарче е доста тиха(!). Ауспуха е дълъг сигурно 1 метър, та може и за тва да е. Ауспуха духа като на 600-ка , изместването е голямо (бутало 78 ход 74). Оня ден имаше тестове в Горна баня в снега.

                            Вчепетленията са, че ако не го помпаш си върви нормално (за 4-тактов), обаче припомпаш ли..............

                            .........господин Геле е почти 100кг и легнал върху кормилото каза че и 3-та се обръща. По-важното е че според Иво няма преходен режим на клапите или поне е супер смуууууутф.

                            П.С: Серийно е с 130 или 140 отзад, което за двутактов си е баница.

                            Коментар


                            • #15
                              Честито, Иво!
                              Чакаме подвизи с новата моторетка!
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X