Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.8 дълга база много гори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

    Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
    Точно така само че на N - или греша!
    Направо грешиш маслото на кутията се мери на "D".
    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

    Коментар


    • #32
      До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

      мерси колеги пак научих нещо ново ние го мерихме на свободна или на паркинг не директна.

      Коментар


      • #33
        До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

        Аз дърпам ръчната (ако нее много студено) но за всеки случаи го подпирам и на бордюра и на D
        Audi a4 2,5 tdi
        Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
        Не всичко, което има две бузи е лице!

        Коментар


        • #34
          До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

          Колега, не се учудвай за разхода. Моето е 2.8 ТДИ, къса база, ръчни скорости и януари месец ходих до Франция с него като съм сипвал само хубава нафта, говорим от Унгария нататък, даде ми за общия пробег от 4950 км, среден разход 11/100 км. Тук в БГ градско, в студено време, и на режим 4х4 отива към 15. Смея да твърда, че това е нормално за този вид двигатели и изобщо за Паджеро. Карай спокойно, и колкото изгори само допълвай резервоара.

          Коментар


          • #35
            До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

            на мен ми се струва че е пипана помпата увеличено е налягането защото всичко си е наред а гори. вчера го засякох в туба 5л до двигателя и излиза около 16 само на заден мост и то без форсиране градско в 1500/2000 оборота и ми се вижда много по тук питах колеги те ми казват 11/13 със същите в пловдив в бош някой знаели дали ги пипат добре.

            Коментар


            • #36
              До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

              Не бързай с пипането в помпата, защото после няма оправяне.
              А сигурен ли си, че мериш километрите правилно?
              С какви гуми си например?

              Коментар


              • #37
                До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                ...и кои маркучи слагаш в тубата?
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #38
                  До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                  Колеги , днес се върнахме с жена ми от отпуск и за цялата седмица (нарочно го засекох- заради колегата) сме изминали 580 км. с точно 70литра. Дистинация , София-Копривщица - Пловдив/през я.Пясъчник - с.Шишманци - Пловдив - София. Трима души , щерката - 7м. , и нейният багаж , напълно компесиращ теглото.
                  Сметнете сами 70/5,8=12,07 среден разход. Средно съм карал с 80-90кв. само от Пловдив към София днес по Тракия съм карал средно със 100-110 , но при доста неприятен насрещен вятър.

                  п.п. В Пловдив се видях с Teopajero и Peterbg1 на по кафе , които отделиха време да се видим ,щом разбраха , че съм на техен терен - за което им Блгодаря.
                  Паджеро 2 дълга база 2800 автомат


                  ...... от София до Копривщица и от Шишманци през Пловдив към София - около 260-270км. с включено парно- климатроник.
                  Последно редактирано от salex75; 21-02-10, 21:52. Причина: допълване...
                  0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                    Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
                    на мен ми се струва че е пипана помпата увеличено е налягането защото всичко си е наред а гори. вчера го засякох в туба 5л до двигателя и излиза около 16 само на заден мост и то без форсиране градско в 1500/2000 оборота и ми се вижда много по тук питах колеги те ми казват 11/13 със същите в пловдив в бош някой знаели дали ги пипат добре.
                    Колега сигурвн ли си,че километража ти показва в километри.Да не са мили само.
                    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                    Коментар


                    • #40
                      До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                      Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
                      Колега сигурвн ли си,че километража ти показва в километри.Да не са мили само.
                      Е той ако гори 16/100мили =10/100км
                      Моя за 10000км средно ми изгори 15,260/100км.
                      Основно градско
                      Audi a4 2,5 tdi
                      Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                      Не всичко, което има две бузи е лице!

                      Коментар


                      • #41
                        !!

                        Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
                        на мен ми се струва че е пипана помпата увеличено е налягането защото всичко си е наред а гори. вчера го засякох в туба 5л до двигателя и излиза около 16 само на заден мост и то без форсиране градско в 1500/2000 оборота и ми се вижда много по тук питах колеги те ми казват 11/13 със същите в пловдив в бош някой знаели дали ги пипат добре.
                        Казват , че били добри , но има колега който с П2-2800-автомат с разход 20 на 100 (като твоя) мина през тях и с/у 700 лв. получи обратно МЪРТВЕЦ!!! , който сега пак е в Пловдив в друг сервиз и оправят бакиите на първия (БОШ) ,след като при рекламацията там му отговорили , че явно има проблем и с ГЕНЕРАЦИЯТА!!! та трябва да се бръкне още толкова!!! Ако желаеш ще ти дам кординати за да знаеш къде ДА НЕ ХОДИШ.
                        Поздрави ,
                        Свилен Александров.
                        0876 0876 89 / salex0666@gmail.com/л.с.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                          колеги мерси за отзивите. днес ми казаха че в стамболийски до пазарджик имало дизелджия който пипа добре.та му се обадих и му казвам историята че всичко е наред и той ми вика че то толкова си гори 15,16 може да стигне и до 20 вика кат не варви тогава не гори,каза такива дето разправят че им горяло 11/13 със здраве да си ги карат ама не става, а за помпата каза че не се пипа и нищо не може да се направи по въпроса с две думи всичко си му е наред, просто трябва да свикна с разхода за което ми е малко трудно имам мерцедес ц220 д той ми гори градско 7,8 и затова ми е трудно но ще свикна,а за гумите бяха някви летни 265/70/15,а сега му сложих 235/75/15 малатеста-кобра и пак ви благодаря за вниманието.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                            Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
                            ,а за гумите бяха някви летни 265/70/15,а сега му сложих 235/75/15 малатеста-кобра и пак ви благодаря за вниманието.
                            Е, точно затова те питах за гумите
                            С тези, по-малките, километражът те лъже с 2.5% в километрите, отделно ако са "рошави", това е допълнителен разход, а освен това като качество са... хм

                            Коментар


                            • #44
                              До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                              аз влизах в тоя сайт маргел за гумите там има калкулатор о излиза вместо 100 , 102 км. не е голяма разлика според мен, а какво искате да кажите за гумите че не са хубави, аз мн не ги разбирам иначе на асфалт бая шумят незнам дали ще се изтрият бързо,. по принцип тези или бф годрич са по хубави като всесезонни.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Паджеро 2.8 дълга база много гори

                                Първоначално публикуван от mecho_3 Преглед на мнение
                                по принцип тези или бф годрич са по хубави като всесезонни.
                                Между тези двата вида общото е само, че са кръгли и черни. Въобще не могат да се сравняват. В раздела "Гуми" има много инфо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X