Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дефендер,Вранглер или Г класа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

    Имал съм и съм карал доста джипки.Оставил съм си за всекидневно каране и по леки приключения Нисан Патрол три литров дизел.А за тежки терени Г класа (старата)пак трилитров дизел.Мога да кажа със сигурност че ходя доста често из горите.Там "Бързите"джипки не са на почит.Много добра работа вършат двата му блокажа,ама много добра.Много бавните му бавни компенсират слабото моторче.Ще пусна една снимка.Фотото малко лъже но терена е почти отвес.Няма никаква възможност за засилка.Ако го направиш предницата се блъска буквално като в стена.Даже при плавно тръгване и с двата блокажа лебедката леко "заорава"докато джипа хване "баира".
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

      За справка на наклана с АТВето ми от същото место с включено предно,бавни и блокаж и с един човек отпед на багажника пак почва да вдига предницата и да се обръща.С две думи от Гето съм доволен.Ето и атевето.Който е карал знае с какви наклони се справя.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #33
        До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
        Виждаме още на първата снимка, че е останало на три колела - какво повече...
        Нищо лично!
        Не,че е по темата,ама на 3 или на 2 колела,Г-гата излиза,а другите на 4 не си и помислят да минат от там.
        За различните терени,различните машини имат предимство-къде ходове,къде блокажи,къде пък лекота и размери...(пример-на "Пашалиица" Витарите и Самурайте "наказаха" големите офроъдъри на калния гьол).От трите изброени,аз лично избирам Г-гата.Здрава и надеждна машина,сериино с блокажи.Минус и е само теглото(ама то пък,как здрава и без тегло???)
        Поздрави!
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар


        • #34
          От: До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

          Предварително се извинявам ако включването ми не е уместно, но май не намерих по-подходяща тема. И аз се замислям за Вранглер, без да имам претенции за сериозен офроуд. По скоро си мисля за атрактивна кола, която да ми върши работа и на черен път. За това ме интересува как е като возия по асфалт, какви скорости понася, стабилна ли е в завоите и прочие такива "паркетни" подробности.

          И моля ви не ме оплювайте че искам да урбанизирам този джиип. Все пак апетитът идва с яденето.

          П.С. Замислям се за сравнително нов модел, след 2002 година.

          Коментар


          • #35
            Re: От: До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

            +1 за G-то ,

            а относно Wranglera за атрактивна кола ще ти свърши работа (идеален е за лов по кафетата) ,а и за черен път си го бива.

            Коментар


            • #36
              От: До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

              Първоначално публикуван от renton Преглед на мнение
              ....... По скоро си мисля за атрактивна кола, която да ми върши работа и на черен път. За това ме интересува как е като возия по асфалт, какви скорости понася, стабилна ли е в завоите и прочие такива "паркетни" подробности..........
              "Атрактивна" е субективно мнение. Мен ВрнГела много ме кефи, други не го харесват. Говоря за външен вид.
              За "вършене на работа".......става, ако си сам или с гаджето. Колата има или задна седалка (детска) или багажник. Двете заедно - не.
              Никой джип не е стабилен на асФалт като лека кола. Вранглера е нисък и това му помага малко ако е с подхогящи гуми но тогава ще закъса на първата кал.
              Скорости над 130-140 не са добри за джип. За Вранглера също.
              За черно .... има едни напречни греди на шасито отдолу, които малко го спъват на силно пресечено, но пък е лек и с нисък център на тежестта.
              За здравина е здрав. Части от хАмерика - еФтино. Майстори за новите модели (електроники) трудно.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #37
                От: До: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                Първоначално публикуван от renton Преглед на мнение
                ...По скоро си мисля за атрактивна кола, която да ми върши работа и на черен път. За това ме интересува как е като возия по асфалт, какви скорости понася, стабилна ли е в завоите и прочие такива "паркетни" подробности...
                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                "Атрактивна" е субективно мнение...
                Въобще не е субективно. Търси се пи*еловка.

                Коментар


                • #38
                  От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                  Че тя за друго става ли изобщо?
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                    Първоначално публикуван от niki uaz
                    Според мен Г класата НЕ Е за оф роад
                    За състезания може да се спори, но ако ти ми покажеш с кой джип ще стигнеш по-далече от Гелендията, ще съм ти задължен до живот.

                    ...Без да ремонтираш ...евентуално.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      За състезания може да се спори, но ако ти ми покажеш с кой джип ще стигнеш по-далече от Гелендията, ще съм ти задължен до живот.

                      ...Без да ремонтираш ...евентуално.
                      Вальо, като погледнеш ника на колегата, трябва да ти е ясно, че е безмислено да правиш каквито и да е опити да му обясняваш за възможностите на Г-то... Според повечето фенове на руските бангий, по-добри джипки от уаз няма...
                      Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
                      Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                        Първоначално публикуван от niki uaz
                        Според мен Г класата НЕ Е за оф роад
                        Я, имаме специалист!
                        Браво младежо ти не знаеш колко си прав.
                        Уазката е най-добрия високо-проходим автомобил,
                        А Г-то, е за оф роад може и да нестава, но за гората и калта си е приличен избор.
                        И незнам защо е това заблуждение, че за да минеш от някъде е необходимо да си стъпил и на 4-те колелета.
                        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                          Я, имаме специалист!
                          Браво младежо ти не знаеш колко си прав.
                          Уазката е най-добрия високо-проходим автомобил,
                          А Г-то, е за оф роад може и да нестава, но за гората и калта си е приличен избор.
                          И незнам защо е това заблуждение, че за да минеш от някъде е необходимо да си стъпил и на 4-те колелета.
                          И ти нищо не разбираш. Миналата година непрекъснато вървяха реклами на Шевролет Каптива. Казваха, че е Най-продавания високо проходим автомобил в България.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                            Здравейте,от отдавна чета този форум не съм голям специалист в офроуда,но за сметка на това карам и имам преки впечатления от марката Ленд Роувър Дифендър дълга база и мисля да ги споделя тук макър,че темата е позабравена,но искам да напиша преки впечатления не съм привърженик на нито една марка.
                            В работа ми имаме няколко служебни Роувъра всички купувани чисто нови,единя по стария е модел около 2000/2004 год.2.5 куб.5 цилиндров дизел двигателя се води ТД5,помпа дюза около 140 коня/точно не знам колко/с 5 степенна скоростна кутия в момента на около 200 000 км.Реални джипа се предимно по асфалт в редки случей по черни пътища/но все пак е служебен/
                            Проблемите който е правил като нов счупи кобилица в двигателя дюзите са му скъпи няколко са ходили на ремонт износва и едни гумени прустени на тях които уплътняват да не влиза нафта в маслото,в следствие на което пълни нафта в маслото,след около 140/150 жил.км.трябва да се следи редовно нивото на маслото.Предницата ми изкара иколо 120/130 хил.км. и се разби съединителя го износи на около 170 хил.км сега почти не може да включи скорост,особенно на място карета на кардана са сменявани,в момента щракат и двте предни карета на завой,изрони на задна дясна полуоска някакви шлици на някаква капачка /по спмени/,на чист асфалт при потегляне съвсем нормално в момента при качване на канал и при завъртане на ръка на кардана има половин оборот луфт в диференциалите/не знам защо е така/,но като превключваш скоростите се чува,че ги превключва на удар.Лично съм го карал на дигнастика на около 170 хил.км дава грешки във всичко,ама върви Като интериор много неудобен тапицерята на седалките се къса на около 30/40 хил.км./виждал съм и по здрави тапицерии/ парно почти никакво много ''дървено''изпълнение вътре волана му е почти до страничното стъкло което е много неудобно за каране/ако видите такъв Роувър и шофьора му си е изкарал ръката през стъклото лятото не е затова,че му е жега,така се по удобно ама само през лятото/ педалите са му леко в ляво и при качване от нормална кола на него спирачката идва на мястото на съединителя,но се свиква.Дрънка треска вътре при по вискока скорост в него над 100 км/час двама човека трудно се разбират.
                            За по новия модел/мисля и последния им модел/ нашите са около 2010 год.дизелов двигател 2.4 куб.4 цилиндров двигател команрел мисля,че е 136 коня/предполагам двигател на Форд защото има много надписи по него Форд,но на самия двигател няма/ със 6 степенна скоростна кутия.С тех сме имали следните проблеми:
                            Всички контактни ключалки се счупиха и няколко ключа единя докато беше в гаранция му смениха турбото/издаваше странни звуци-но не харчеше масло/ най-големия проблем всички износиха или горна помпа на съединителя а в повечето случей и дете,като долната се води някаква лагер помпа проблемите започват от около 40 000 км.Ключа за пускане на фарове на всички се супи като на едния се запали и стартера,но се предполага,че е в следствие на контактния ключ на всички им горят крушките оригиналните-не знам защо.В момента единя на около 70 000 км.харчи масло предполагам,че е от турбото.Горивния филтър е точно пред задна дясна гума и особенно зимата хвърля кал вода върху него и почват да не палят,с около 10/20 литра топла вода се оправя/може и да лоша потдъжка все пак е служебен,но поне един път в годината се сменят горивните филтри/,на стария му е на същото място филтъра,но не прави толкова проблеми,не знам защо са сложени там,а не в коша на по топло!?Износват и наклатки и то като чели повече задни,изкарват около 30/40 хил.км но стават от лада преди,с много леки модификации ,разбиват и тампоните на задните амортесьори на около 100 000 км.Като интериор е по добре,малко е по луксозен и парното е една идея по добро има и оборотомер същия проблем с тапицерята на седалките къса се бързо,като този и чупи шините на самите седалки дето се държат,педалите пак са леко наляво,волана е близко до вратата като на този като,че ли волана е леко яйцевиден.Ограничени са на 140 км.не може повече,стария не е. Новия е малко по добре понеже е 6 скоростен и леко по уплътнен разхода и на двата джипа е около 10/11 литра,като може би стария 5-ка харчи една идея по малко въпреки,че е 5 скоростен !!!За проходимост не знам нямат блокажи на диференциалите само на между осовия дълги са не са маневрени-ама хич за по черен път стават предимство имат,че са високи което за сняг е добре.Примерно имаме и Лада Нива но тя идва по ниска,но ако имам възможност за гората си я взимам нея.
                            Всичко написано по горе не е да се заяждам с някой или оплювам някоя марка това са преки впечатления,и се надвам да послужат на хора който са тръгнали да избират джипка,може пък другите марки да са и по калпави.Личното ми мнение е,че се надявах на много повече,в следствие написано и гледано по телевизията на явно лежат на стари лаври,аз не бих си купил!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                              Не си само ти. Единия ми е 25 годишен с карбуратори, а другия на 23 дизел. Същите проблеми като на чисто новите в дифове и полуоски, но за сметка на това частите им са с цени като на УАЗка, само дето са по добри.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дефендер,Вранглер или Г класа ?

                                Тенденцията е за спиране на модела Дифендър,защото Ленд Ровър наблягат на лукса.С модела Дифендър трябва да са борят М-с Gкласа и трябва да налеят доста пари.
                                Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                                АСК Ален Мак

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X