Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

    Търси кутия 717.439 Малко ще ти се облекчи мотора на 100км./ч. ама няма да може да ги поддържа на 5та.

    Нищо лошо няма в четворката.

    Кутията ше я смениш после заедно с мотора.

    ПП Ако ти падне такава кутия, взимай я. Аз ще я купя....на цена до 500лв.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

      Моето Г е с петстепенна кутия и повече от 100км/ч не съм развивал и то на равно. Щом джипа ти върви със 110- 120км/ч няма нужда от 5 -степенна кутия...., покарай си го така и както казва колегата Drukman , сам ще усетиш момента за смяна на скоростите , ама заедно с мотора...!!!
      I want out !!!

      Коментар


      • #18
        До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

        [QUOTE=drukman;1044142]Търси кутия 717.439


        ПП Ако ти падне такава кутия, взимай я.

        Здравейте
        така ще направя, ще си покарам четворката и ще видим за напред.
        Ами този номер 717.439 е номера на кутията или какво?
        Ако ми падне ще я взема , но тук в Франция още не мога да разбера от каде мога да вземам части.Или цял за части.

        Коментар


        • #19
          До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

          Цял за части е грехота. Едва ли ще намериш толкова ефтин. Ама ако има пиши.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #20
            До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Цял за части е грехота. Едва ли ще намериш толкова ефтин. Ама ако има пиши.
            Имаше една за 1900 евро не знам какво и имаше ,но тази цена как е.
            Сега има 300ГД 1980год. за 2000 евро за части разбира се.

            Коментар


            • #21
              До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

              Първоначално публикуван от drago77 Преглед на мнение
              Ами тя пали перфектно при ниски тем. , няма пушек никакав.
              Само това чукане в мотора.
              На работещ двигател си поставяй пръста по реда на цилиндрите върху металните тръбички,които излизат от помпата,и влизат в дюзите максимално близо до дюзите-ако е разпръсквач ще го усетиш веднага кой е!
              Тези двигатели имат характерен звук,който бих го определил на "крякане"Звука много зависи от изпреварването на помпата-колкото е по-голямо,толкова по-шумен е мотора,и обратно.Разтежението на веригата променя тази центровка.Зорлем не пипай там,обаче!Загрял не трябва да чука.
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                Първоначално публикуван от drago77 Преглед на мнение
                Ами кои мотор е достатачно мощен за тази тухла 4етвока .
                От дизела?
                6 цилиндров -типа му е 606 иима също 606 турбо ,може и 603 но с турбо иначе без турбо 603 е 113 коня само.
                605 с турбо -това е 5 цилиндров- къде 150 коня е -кат мощност също е добре.

                Абе колкото повече цилиндри - по добре-тва ми е мнението - ама дето казва един колега в една съседна тема -не може да храниш лъв със сено....ама това със смяната на мотрори ,кутии и т.н си е голяма разправия.

                П.С
                Аз съм на 100 км северно от Страсбург в немско и бая се замисля м да се преселя в Франсето- нито ТЮВ е кат немския ,нито данъка на колите ,нито данък на заплатата ама френския ми е кофти а без езика не става ако че полвината хора в Елзас говорят немски

                Коментар


                • #23
                  До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                  За 5000лв. има тука в движение.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #24
                    До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                    Първоначално публикуван от drago77 Преглед на мнение
                    Здравейте моя та Г 300гд гори 20/100км това нормално ли е?
                    Здраво, брат. Виж, 20/100 е чудовищен разход, пък било то и за джип. А и никакво чукане в мотора не е нормално, имал съм не една и две коли с такъв двигател и няма такова нещо, нито при високи скорости, нито при ниски. Малката беля - дюзи. При тебе са БОШ, във Франция около 300 евро коплекта и е ешанж стандарт. Ако е това добре. Само да не е повреда в самия мотор. Няма как да му поставим диагнозата във форума, това се прави с диагностика и най-добре иди направо в Мерцедес-Бенц. Нали се сещаш, че няма как доктора да прегледа болния по телефона например. А и доста работи могат да чукат в един двигател, не са едно и две. Най-добре иди в МБ. Успех.
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                      .... и най-добре иди направо в Мерцедес-Бенц. ....
                      Не знам как е във Франция но тука с кола за 5-6000лв да идеш в Мерцедес е мазохизъм.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #26
                        До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Не знам как е във Франция но тука с кола за 5-6000лв да идеш в Мерцедес е мазохизъм.
                        Ами и не само в Франция ами в целия запад - кат идеш при дилъра си има тарифи.Ще оправят всичко - рядко има някои дет е наистина в час ама те там много и не търсят ами сменят наред и то няма начин - оправя се......
                        То и на какъвто сервиз да идеш пак боли - не кат в Бг без касова бележка и т.н ......

                        Коментар


                        • #27
                          До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Не знам как е във Франция но тука с кола за 5-6000лв да идеш в Мерцедес е мазохизъм.
                          Колеги, сигорно е така но както казват еврейте „не сьм богат да си копувам ефтини стоки“.
                          Защото в Силистра нама добри майстори, на леки коли а какво остава за 4х4.И колкото да е прост мотор нама кои да може да го оправи ако му има нещо все пак.Да ме извиняват ако има силистренски майстори.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                            Здраво, брат. Виж, 20/100 е чудовищен разход, пък било то и за джип. А и никакво чукане в мотора не е нормално, имал съм не една и две коли с такъв двигател и няма такова нещо, нито при високи скорости, нито при ниски. Малката беля - дюзи. При тебе са БОШ, във Франция около 300 евро коплекта и е ешанж стандарт. Ако е това добре. Само да не е повреда в самия мотор. Няма как да му поставим диагнозата във форума, това се прави с диагностика и най-добре иди направо в Мерцедес-Бенц. Нали се сещаш, че няма как доктора да прегледа болния по телефона например. А и доста работи могат да чукат в един двигател, не са едно и две. Най-добре иди в МБ. Успех.
                            Здравей колега, да ще отида до М–Б ще ги чуя и тах и ще сменя дузите.Ти в кои град си ако не е таина разбира се?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X