Обява

Свий
Няма добавени обяви.

помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

    В онези студени дни преди седмица -две нещо го презорих и сега понякога отказва, досега 2 пъти ,след посещение в сервиз се стресна и няколко дена работи/смених свещите от които нито една не работеше как е палил не знам?/но от вчера насам пак старата песен.Въпроса ми е -някой разглобявал ли е такъв стартер?ако да ,да сподели ако има нещо по така по него/дали е проблем само в четките или целия четкодържач?/

  • #2
    До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

    Да, няма нищо общо със другите стартери, целия е на лагери и ротора и стоманения редуктор и бендикса. Трябва доста да си го по озорил
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

      колега твоя стартер отварял ли си го?моя е на много кофти място и само отдолу може да се бръкне но и оттам е много трудно,в понеделник ще го свалям и както казваш май работата ще излезе дебела ,засега пали безотказно но знае ли се кога ще почне пак старите номера.ако имаш наблюдения от първа ръка сподели ,защото аз нямам представа и май работата отива на купуване на нов ,а пък той е цифра.

      Коментар


      • #4
        До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

        То той ако не е отварял такъв стартер, тогава не знам кой е ... Ако имаш проблеми със стартера, Isuzo e човекът, дето може да ти помогне. Преди да го свалиш обаче, не е зле да провериш всички електрически връзки за да не се окаже, че си го свалял напразно.
        П.П. Опиши каква му е болката, пък може нещо да измъдрим от кристалното кълбо ....
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

          по горе съм описал проблема,сега пали ,но като паднат температурите не знам как ще се държи.ако някой има схема на стартера подробно отвътре да покаже за да се ориентирам какво да правя.огледах кабелите отвсякъде,всичко е ок ,няма окисляване или аз не виждам.но ако е така както казва колегата ще имам ядове защото трудно ще намеря точно такъв стартер нов.

          Коментар


          • #6
            До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

            Такъв и да намериш нов няма да е под 1000 лв. Отиди при Лозан да го погледне, сигурен съм че не 1 път е поправял такъв. А ако от твоя не става нищо той най-вероятно има 2-ра употреба. Все пак това му е бизнеса.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

              Ей, човек трябва с ченгел да ви вади думите от устата.... Какво значи "пали-не пали"?! Като завъртиш ключа какво става? Чува ли се чукането на шалтера? Вдига ли консумацията на ток (мижат ли лампите)? Пробва ли когато "не пали" да подадеш плюс на шалтера от друго място? Абе, какво съм седнал да те разпитвам. Като имаш зор, ще си намериш решение!
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

                Първоначално публикуван от bobi-tyrboto Преглед на мнение
                ...Ако някой има схема на стартера подробно отвътре да покаже за да се ориентирам какво да правя....
                Както казва един колега тук:

                Заповядай

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Стартер 2.8TD.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5155417
                Последно редактирано от STROIL; 14-02-10, 18:26.

                Коментар


                • #9
                  До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

                  споко бе колега ,ще обясня подробно ей сега--- въртя ключа ,светва лампичката-жичката и се чува само еднократно цъкане ,това е предполагам бобината и това е.като я запаля на бутане/което незнайно защо е много лесно/,после я гася нарочно и въртя ключа и пали като нова.Два пъти досега ми е отказвала--1 път на минус 15 градуса и аз се изненадах защото е палила и на по студено,но този път вече и акумулатора падна,2 път беше след смяната на всички свещи.Оттогава досега пали всеки път,но искам да си вържа гащите защото се налага да ходя понякога на село т.е.всяка седмица/събота и неделя/и е възможно да не запали точно когато най ми трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

                    Това дето чуваш да цъка докато чакаш и не се опитваш да завъртиш да палиш най-вероятно е релето, което изключва подгряващите свещи, а това че не иска да завърти понякога най-вероятно е, защото шалтерчето не иска да изхвърли бендикса и ту работи, ту не. Предполагам, защото пак не става ясно като завъртиш ключа и не иска да завърти какво се случва на таблото. Гасне ли, чува ли се да цъка (да се опитва да изхвърля бендикса) откъм стартера. Не гасне(намамалява на дсети) ли нищо по таблото и т.н.
                    Но поне гащите са ти вързани, че можеш винаги да запалиш с бутане, щом ти работят подгряващите свещи.

                    Коментар


                    • #11
                      До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

                      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                      Както казва един колега тук: Заповядай
                      [ATTACH]152540[/ATTACH]
                      Благодаря колега за схемата ,ще ми свърши работа утре го свалям и ще разбера какво му е.

                      Коментар


                      • #12
                        До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

                        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                        Това дето чуваш да цъка докато чакаш и не се опитваш да завъртиш да палиш най-вероятно е релето, което изключва подгряващите свещи, а това че не иска да завърти понякога най-вероятно е, защото шалтерчето не иска да изхвърли бендикса и ту работи, ту не. Предполагам, защото пак не става ясно като завъртиш ключа и не иска да завърти какво се случва на таблото. Гасне ли, чува ли се да цъка (да се опитва да изхвърля бендикса) откъм стартера. Не гасне(намамалява на дсети) ли нищо по таблото и т.н.
                        Но поне гащите са ти вързани, че можеш винаги да запалиш с бутане, щом ти работят подгряващите свещи.
                        след като завъртя ключа,се чува цъкане и след това нищо,на таблото не свети жичката,това е .

                        Коментар


                        • #13
                          До: помощ за стартер на фронтера 2.8 тди исузу

                          колеги оказа се ,че стартера отвътре беше много затлачен с прах и гнус някаква, след профилактика и много продухване сега е като нов.размина ми се купуването на четки или нещо друго.Благодаря за мненията на тези който се отзоваха,ако някой има проблем с модел като моя -насреща съм да помогна с каквото мога.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X