Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компресор

    Здравейте!
    Имам си нова измишльотина, но ще започна от причините.
    Миналата неделя се наложи доста да спадна гумите, защото Феро отказваше да драпа. На един камък в канафка, при страничен удър се размонтира гумата. Вдигнахме и започнахме да се чудим от къде да я захващаме. Резервната ми е галош и решихме да се пробваме да си надуем кобрата. Доста напъвахме с компресора, но нямаше дебит за да я изхвърли върху джантата. В крайна сметка го направихме със взрив, но за това няма да говоря (моля не правете това у дома си).
    Реших, че ми трябва компресор с бутилка, за да се разчита на дебит за кратко време, който да изхвърли гумата. След това най-лигавия компресор ще свърши работа. Резултата от умуването е следния:

    1.Купих един автомобилен компресор за 60-70 лева
    2.Взех бутилка от фреон 13.6л, 18 бара работно налягане
    3.Бронзов вентил за джанта с монтирана игличка (ще обясня за какво)
    4.Бърза връзка
    5.Малки тампони за окачване със 6мм шпилки
    6.Шина за монтаж на тампоните
    7.Крачета от ф8
    8.Медна тръбичка от изходния кран до бързата връзка

    Тестове:
    1. Незнам колко ще изкара самата помпа, но по книга дават да работи до 10 атмосвери. Днес реших да я оставя да видя дали може да се разчита на нея. На 6.5 атм ми дожаля и реших да я спра. При 13.6л бутилка налягането се повишаваше с 1атм/мин. Интересното е, че като я включих пак (веднага) ми изгоря бушона на запалката. Не след дълго разбрах, че половината табло, барабар с касетофона са вързани на този бушон, а производителя на компресора му дава 15 А.
    2. Игличката е за да може преди разходка да я надуя от стационарния компресор. Същия ми е нагласен на 8.5атм.
    3. При зареждане на бутилката от стационарния компресор на 8атм проведох следния тест: Изкарах игличката на едната си гума за да се убедя, че налягането ще стигне до атмосферното. Завих игличката и започнах помпенето. Гумите ми са Кобра 215х80х15 и една гума се напомпи до 1.8атм.
    4. Пробвах и гайковърт, но капацитета на бутилката няма да стигне за гайките само на една гума, просто пистолета е като ламя.
    Получи се готино компресорче, само в желанието си да изсуша по-бързо боята малко се поизложих, ама това да му е кусура

    Последно редактирано от sobax; 11-02-10, 20:44.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

  • #2
    До: Компресор

    Браво бе. Ти си най сериозния от всички ни.
    Два въпроса:
    Защо не остави бутилката права и компресора отгоре.
    Какъв е гайковера. Ефтините лапат много въздух.

    ПП купил съм газ за разбортирани гуми.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: Компресор

      Идеята и реализацията са чудесни.....
      Моля за още снимки...
      На бой отиват само старците!

      Коментар


      • #4
        До: Компресор

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Два въпроса:
        Защо не остави бутилката права и компресора отгоре.
        Какъв е гайковера. Ефтините лапат много въздух.
        1. Ще стане нестабилно заради голямата височина и тежестта на компресора; дъното на бутилката стъпва на три точки много кофти; крана и предпазителите (дръжки) не позволяват; така е като нормален компресор
        2. Гайковерта е ментерляк

        Може да снимам още, но тази снимка умишлено я направих така, че да се видят всички възли.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          До: Компресор

          Брабо
          И аз мислех за нещо такова но с по компактна бутилка закрепена в колата например от пожарогасител.

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Браво бе. Ти си най сериозния от всички ни.
          Какъв е гайковера. Ефтините лапат много въздух.

          ПП купил съм газ за разбортирани гуми.
          Всички лапат много въздух

          Коментар


          • #6
            До: Компресор

            Калашев, с бутилка от пожарогасител 2-3-5 литра ще си надуеш панталона най-много. Нали си физик?! С трилитрова бутилка на 10 бара ще си надуеш гумата до 0.15 - 0.20 бара ако нищо не излезе на вън от нея. По груби сметки изкарвам, че кобрите ми събират по 65 литра парчето
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #7
              До: Компресор

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              Калашев, с бутилка от пожарогасител 2-3-5 литра ще си надуеш панталона най-много. ......
              Бе ти с каква бутилка си напомпа гумите на последната разходка.
              Бутилката е задължителна само ако имаш въздушни блокажи за да може да почива компрвсора.
              Тая твойта е готина защото можеш да пълниш предварително. Питах защо не я остави права, защото щеше да заема по-малко място. Така или иначе трябва да я вържеш или да я завинтиш за пода. Като си купиш Джак, колани, шегели въжета, лопата, котва, като сложиш някоя резервна дрешка, резачката, бензина, ........ и ще изправиш компресора
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Компресор

                То ако е за помпене на гуми бутилката е излишна, самата гума се явява ресивър. Виж, за пренос на въздух или за работа с пневматичен инструмент - тогава си трябва.
                А предпазителя е изгорял защото компресора се е опитал да тръгне под товар. Когато се подържа определено налягане в ресивъра, има един магнетвентил/при по-големите междинен ресивър/ за освобождаване на налягането при пуск на двигателя.
                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                0894328706

                Коментар


                • #9
                  До: Компресор

                  Ако гумата е разбортирана, без бутилка е зор. Просто не стига дебита.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Компресор

                    Идеята не е нова. Реализацията е перфектна. Ако някой друг иска да си прави нещо подобно - имам такива фреонови бутилки за по 1 бира.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Компресор

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Бе ти с каква бутилка си напомпа гумите на последната разходка.
                      Вальо, не,че не си напомпих гумите. Притеснявам се ако гумата се размонтира отвътре какво ще стане. В коша може да има горещи масла, бензини и става много опасно.
                      Тая твойта е готина защото можеш да пълниш предварително.
                      Освен това може да работи и да помпи въздух по време на движение
                      Като си купиш Джак, колани, шегели въжета, лопата, котва, като сложиш някоя резервна дрешка, резачката, бензина, ........ и ще изправиш компресора
                      Само Джак и котва нямам от тези неща. Поголемия проблем ми е да подредя всичко и да си стои подредено, но се отклоняваме от темата. Ти ми знаеш разположението в колата, компресора идеално става върху газовата бутилка. Закрепянето не е измислено,но не е проблем да го вържа за държачите на бутилката с биндерленти и край. Имам два спирални маркуча 5м и 8м.
                      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Компресор

                        Като се размонтира от вътрешната страна(доста по трудно; повечето бедлок джанти са само от външната страна), ще демонтираш гумата и ще я "буфнеш" на страни от джипа
                        Последно редактирано от stojan_defender-a; 12-02-10, 09:20.
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          До: Компресор

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Калашев, с бутилка от пожарогасител 2-3-5 литра ще си надуеш панталона най-много. Нали си физик?! С трилитрова бутилка на 10 бара ще си надуеш гумата до 0.15 - 0.20 бара ако нищо не излезе на вън от нея. По груби сметки изкарвам, че кобрите ми събират по 65 литра парчето
                          Аз съм го мислел ако слагам блокаж да си спестя 400лв за компресор и да ползвам твоя варянт с малка бутилка, то в случея и твоита е малка за една гума не стига.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Компресор

                            На тея бутилки пише изрично да не се надуват, дори в САЩ е подсъдимо.
                            Като ги гледам колко са тънки, е ясно защо.
                            Не знам с какво налягане е фреона вътре, но не ми се струват беопасни.
                            Ще се радвам ако някой може да ме обори, тъй като си търся бутилка за компресор, а имам няколко такива.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Компресор

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Ще се радвам ако някой може да ме обори, тъй като си търся бутилка за компресор, а имам няколко такива.
                              Ами след като си прочел за глобите, прочети и останалото. Има отговор на всичките ти въпроси. За успокоение отрежи една бутилка и се побазикай. На всичкото отгоре има и предпазна тапа, която гърми на кой знае колко атм. Това е ако зарежеш фреона на слънце. Бутилката ми стои цяла седмица със 7.5 атм. А забраната за пълнене е с търговска цел. И крана е с клапан за да неможеш да си събираш фреона от машините, а да слагаш нов.

                              Аз така виждам нещата
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X