Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Компресор

    Здравейте, от къде мога да си намеря празна бутилка от фреон и колко парички да си приготвя? Благодаря за инфото.

    Коментар


    • #17
      От: Компресор

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      Здравейте, от къде мога да си намеря празна бутилка от фреон и колко парички да си приготвя? Благодаря за инфото.
      Нагоре не прочете ли?

      Коментар


      • #18
        От: Компресор

        Не естествено.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #19
          От: Компресор

          Здравейте, темата е стара, но да попитам.
          Сглобявам си тихо компресорче за аерограф и др. Малко лапащи въздух неща, дето не ми е рентабилно да пускам големия компресор.
          Та, раших да ползвам за ресивер бутилка от фреон (розово-оранжева, ако има значение). Всичко вече е почти готово, на мястото на възвратния клапан съм припоил със твърд припой месингова втулка за изходящото налягане. Входящото също е направено чрез студен припой, а стойката за компресора и крачетата + дръжката са заварени с телчарката. Бутилката е снабдена с предпазен клапан, пресостат и още вс. необходими джагасти. Ноо.. Все още ме е шубе да я напълня за проби. Някак си заварките + тънките стени + още куп опасения ме възпират основно колко е запазила якостта си бутилката. Днес я свързах към бутилката на големия компресор и я напълних до 6 атм. Да проверя за евентуални течове - всичко е наред. Но все пак ме
          Какво би било удачното работно налягане?

          Също така малко странебо въпрос, ноо медна тръба 18мм за парна инсталация безопасна ли е да се ползва под налягане 8-10 атм. ?

          Благодаря

          Sent from my LG-F400L using Tapatalk

          Коментар


          • #20
            От: Компресор

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Здравейте, темата е стара, но да попитам...
            Също така малко странебо въпрос, ноо медна тръба 18мм за парна инсталация безопасна ли е да се ползва под налягане 8-10 атм. ?///
            Sent from my LG-F400L using Tapatalk
            Да.

            Коментар


            • #21
              От: Компресор

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Да.
              Благодаря !!

              А съдейки опита ти за фреоновата бутилка нещо ??

              Коментар


              • #22
                От: Компресор

                Е някой нещо ?!
                Освен тест с въздух от големия компресор с по-дълъг маркуч на 12атм. примерно, как да я проверя таз бутилка :think:

                Sent from my LG-F400L using Tapatalk

                Коментар


                • #23
                  От: Компресор

                  Готов е мини компресора. Нагласих го на 7 атм. Пресостата включва през 0.5атм. Работи отлично, от 0 до 7атм. достига за минута и половина.
                  Ако някой има интерес мога и снимки да кача

                  Sent from my LG-F400L using Tapatalk

                  Коментар


                  • #24
                    От: Компресор

                    Да, качи снимки, ако може. Ще е интересно да се види.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Компресор

                      Набързо нащракани. За едно денонощие при изключен компресор налягането в бутилката си остана непроменено, ще видим за повече. Като цяло ми допада как се получи и покрива нуждите за които беше конструиран.







                      Ако някой нещо го интересува да пита.
                      Също така ако някой има съвети да не се скромничи да ги даде

                      Лек ден

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Компресор

                        Защо да е задължителна при наличие на блокажи - толкова ли много дебит им трябва?
                        Предстои ми поставяне на преден и заден блокаж и се замислих, дали да не сложа една 2-3 л бутилка след компресора. Гледах тестове на компресора - вдига 35-ца от 1 до 2 bar за под 2 мин. Дали това не обезмисля цялото начинание с поставянето на бутилка? Моля за съвети/препоръки като например колко литра да е бутилката.

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Бе ти с каква бутилка си напомпа гумите на последната разходка.
                        Бутилката е задължителна само ако имаш въздушни блокажи за да може да почива компрвсора.
                        Тая твойта е готина защото можеш да пълниш предварително. Питах защо не я остави права, защото щеше да заема по-малко място. Така или иначе трябва да я вържеш или да я завинтиш за пода. Като си купиш Джак, колани, шегели въжета, лопата, котва, като сложиш някоя резервна дрешка, резачката, бензина, ........ и ще изправиш компресора
                        Последно редактирано от dochito; 10-07-17, 17:02.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Компресор

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Набързо нащракани. За едно денонощие при изключен компресор налягането в бутилката си остана непроменено, ще видим за повече. Като цяло ми допада как се получи и покрива нуждите за които беше конструиран.







                          Ако някой нещо го интересува да пита.
                          Също така ако някой има съвети да не се скромничи да ги даде

                          Лек ден
                          Това съм го пропуснал.Със такива компресори си помпя гумите на мотора в гаража,в другия гараж пак ,на терасата помпя 4 колела,отделно имам вакуум помпа със същия компресор,та......
                          Една гума за шосейка на 7 бара я помпи за 30-40 сек.В момента в който сложих същата бутилка,7 бара ги прави за около 10 Мин.
                          Махнах я....и си ги ползвам директно със пистолет манометър.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Компресор

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Това съм го пропуснал.Със такива компресори си помпя гумите на мотора в гаража,в другия гараж пак ,на терасата помпя 4 колела,отделно имам вакуум помпа със същия компресор,та......
                            Една гума за шосейка на 7 бара я помпи за 30-40 сек.В момента в който сложих същата бутилка,7 бара ги прави за около 10 Мин.
                            Махнах я....и си ги ползвам директно със пистолет манометър.
                            Този пълни бутилката за ~3 мин от 0 до 7.5 бара. Мен ме устройва. Вече доста време ми върши перфе работа.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Компресор

                              Да не би компресора да е нещо различен,Тея дето попадат при мен ги отварям,сменям им пластините на клапаните че в повечето случаи там набират нагар,в смисъл държа ги в кондиция...
                              Това лято имам почти нов компресор от климатик дванайска,заклинил,там съм сигурен че ще е бърз,но него като го пробвам че ще работи.Дали тая разлика във времето за пълнене може да идва от това че ресивъра го бях вързал със мека връзка към тройник,от който тръгва втора мека връзка към манометър? Съответно те да се раздуват допълнително,все пак са дълги едно десет метра едната?
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Компресор

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                ... мека връзка към тройник,от който тръгва втора мека връзка към манометър? Съответно те да се раздуват допълнително,все пак са дълги едно десет метра едната?
                                Може да не са 100%-вата причина, но помагат доста.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X