Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 2,8 TDI.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с 2,8 TDI.

    Колеги имам PАJERO SPORT 2,8 TDI. 98г.
    Преди 11000км. правих ремонт на ГНП-то смених семеринга и втулките.От два дни имам проблем както си карам с 80км. падат оборотите и гасне след това трудно пали все едно няма гориво.Когато съм в движение и започне да губи обороти като го изключа от скорост и му подам пълна газ се вдигат оборотите но не може да държи ниските,а на моменти като е на място може да работи с часове на тихи или да го форсирам.Вчера свалях резервуара и го почистих,продихах цялата система,смених горивния филтер преди 300км. а сега съм го вързал директно от резервуара в помпата (изолирах филтера) и същата работа,пак гасне и не държи обороти но като се закрепи ги държи ниските.Не пуши нищо от ауспоха не черни нафтата за да се притеснявам че семеринга а заминал пак.Да погадаем какво е причината.
    Благодаря предварително.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

  • #2
    До: Проблем с 2,8 TDI.

    Ако при смяната на семеринга сте одраскали оста...
    Или си е била наранена още преди смяната. При такива обстоятелства новия семеринг държи определено време и после пак се скапва.
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с 2,8 TDI.

      Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
      Ако при смяната на семеринга сте одраскали оста...
      Или си е била наранена още преди смяната. При такива обстоятелства новия семеринг държи определено време и после пак се скапва.
      Да но не пуши бяло нищо не пуши.Това е интересното.
      При пробив в семеринга ще пуши бяло и ще цапа нафтата с масло,но не го прави.
      [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с 2,8 TDI.

        Смуче въздух от някъде. Гарантирано.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с 2,8 TDI.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Смуче въздух от някъде. Гарантирано.
          Мислиш,че проблема не е помпата.
          И от къде може да смъче възду,никъде няма омазано по тръбопровода.
          [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с 2,8 TDI.

            Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
            Мислиш,че проблема не е помпата.
            И от къде може да смъче възду,никъде няма омазано по тръбопровода.
            Еми, не мога да кажа. Може и помпата да смуче от някъде. За да си сигурен че е или не е виновна помпата, напълни една туба с нафта и боцни вътре нови маркучи, които съедини с помпата - един за "правата" и един за "обратната" нафта. Така поне ще се убедиш дали проблема е в помпата, или някъде по горивопроводите.

            Всъщност не изключвам и да има нещо запушено по входа на помпата, или по някаква причина помпата за ниско налягане да не работи нещо както трябва.

            Сигурното е че не стига нафта. Дали поради въздух, или поради запушване - трябва да се изнамери. Когато не стига нафта не чакай да пуши - няма от какво.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с 2,8 TDI.

              Колега,монтирай едно грубо филтърче преди финния, или как си го изолирал дирекно на горивопровода.То ще ти каже много неща"стига да можеш да разговаряш с него".Провери и сондата.
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с 2,8 TDI.

                Колеги маистора дето ми прави помпата каза,че според него е от подкачващата помпа перките или са блокирали от вода в нафтата или е заседнал боклук там.
                Сега сипах масло в нафтата за да видим дали ще отблокира перката.
                Ако не стане ще има свалянее.
                [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с 2,8 TDI.

                  На входа на самата помпата нямаше ли един фин филтър? Там където влиза тръбичката на нафтата. Не мога да си спомня, може и да се лъжа.
                  I get High by going Down

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с 2,8 TDI.

                    Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
                    Колеги маистора дето ми прави помпата каза,че според него е от подкачващата помпа перките или са блокирали от вода в нафтата или е заседнал боклук там.
                    Сега сипах масло в нафтата за да видим дали ще отблокира перката.
                    Ако не стане ще има свалянее.
                    Абе колега, с нафта се раздвижват клеясали лагери, пък ти масло и слагаш!!?
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с 2,8 TDI.

                      Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                      На входа на самата помпата нямаше ли един фин филтър? Там където влиза тръбичката на нафтата. Не мога да си спомня, може и да се лъжа.
                      Има, обикновено. Но надали е от него, щом от време на време се закрепва.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с 2,8 TDI.

                        Снощи работи на място над 1 час (на тихи и с форсиране) тръгнах до го карам и след 1км. огасна и трудно запали.А хем сложих клапан дето да не се връща нафтата в резервуара .
                        [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с 2,8 TDI.

                          Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                          Абе колега, с нафта се раздвижват клеясали лагери, пък ти масло и слагаш!!?
                          Да колега това го знам но зависи от нафтата,ако съм сипал на някоя елитна бензиностанция и е имали 30% H2O.Тогава дали ще раздвижа или ще блокирва.
                          [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с 2,8 TDI.

                            Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
                            Да колега това го знам но зависи от нафтата,ако съм сипал на някоя елитна бензиностанция и е имали 30% H2O.Тогава дали ще раздвижа или ще блокирва.
                            30% вода .. тогава няма да му викат "бензиностанция" , а водоноска . Все пак и там мярка имат .
                            Колега , картината ти е типична за дизел , на който не му стига гориво. Послушай Спарки ! Човека ти го описа точно. По- лесно е да извадиш маркучите и да ги мушнеш в една туба в купето, за проба. Така ще локализираш проблема - дали е в помпата , или не. От там нататък ще стане ясно какво и как.

                            ПС . Когато смуче въздух по магистралата , съвсем не е задължително да виждаш омазани маркучи.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с 2,8 TDI.

                              Имах проблем с досущ същите признаци,но на ТЛК-70.Оказа се,че е от задръстена цедка на резервоара.Като не и достигаше гориво и започваха номерата отзад започваше зловещо да пуши бял до много светло-синкав дим.
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X