Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 2,8 TDI.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблем с 2,8 TDI.

    Колега пробвай с тубата но сложи прозрачен маркуч на излишната така ще се вижда дали връща нафта или има и въздух така ще разбереш всичко. Ако има въздух значи е помпата ако няма търси от сондата до помпата.

    Коментар


    • #17
      До: Проблем с 2,8 TDI.

      Аз бих пробвал по този начин:

      Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
      Колега,монтирай едно грубо филтърче преди финния, или как си го изолирал дирекно на горивопровода.То ще ти каже много неща"стига да можеш да разговаряш с него".Провери и сондата.
      ..........като сменям мястото на филтъра по горивопреносната магистрала! Примерно тръгваш от резервуара към двигатела и в определен момент ти остава сух филтъра, търсиш проблема назад! И входа на филтъра да е над изхода.
      Успех!
      Последно редактирано от kocha; 12-02-10, 10:59.
      Eвгени Филчев
      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

      Коментар


      • #18
        До: Проблем с 2,8 TDI.

        Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
        Аз бих пробвал по този начин:



        ..........като сменям мястото на филтъра по горивопреносната магистрала! Примерно тръгваш от резервуара към двигатела и в определен момент ти остава сух филтъра, търсиш проблема назад!
        Успех!
        Няма сми. Разправия е. Да елиминира всичко преди помпата, за да разбере дали е тя, пък после ще мислим останалото. Става с номера с тубата, за който казах по-горе. И тубата трябва да е чиста, за предпочитане дори нова. Една 5 литрова ще свърши идеална работа. После, ако не е помпата - сменя и продухва всичко назад. Щом е тръгнало на едно място, значи ще тръгне и на други. А тръбички и маркучи продават навсякъде.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Проблем с 2,8 TDI.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Няма сми. Разправия е. Да елиминира всичко преди помпата, за да разбере дали е тя, пък после ще мислим останалото. Става с номера с тубата, за който казах по-горе. И тубата трябва да е чиста, за предпочитане дори нова. Една 5 литрова ще свърши идеална работа. После, ако не е помпата - сменя и продухва всичко назад. Щом е тръгнало на едно място, значи ще тръгне и на други. А тръбички и маркучи продават навсякъде.
          Колега,това с тубата е добра идея,но почти сигурно е че ще я сложи на двигатела,тоез на високо и ще се получи самотек.Няма да разбере дали е от помпата.
          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

          Коментар


          • #20
            До: Проблем с 2,8 TDI.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ................................. Щом е тръгнало на едно място, значи ще тръгне и на други. А тръбички и маркучи продават навсякъде.
            И ти си прав!!!
            Eвгени Филчев
            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

            Коментар


            • #21
              До: Проблем с 2,8 TDI.

              Ако не е от помпата провери си сондата в резервоара, че от нашите БЕНЗИНОСТАНЦИЙ само динозаври не съм вадил от резервоар!

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с 2,8 TDI.

                Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                И ти си прав!!!
                Доста хора тук са прави.Остава колегата ,да пробва, да намери, и да пише какъв е бил проблема.
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с 2,8 TDI.

                  Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                  Колега,това с тубата е добра идея,но почти сигурно е че ще я сложи на двигатела,тоез на високо и ще се получи самотек.Няма да разбере дали е от помпата.
                  Това не е бензинов карбуратор, за да се притеснява от това. Помпата трябва да вдигне определено налягане в корпуса си (ниско налягане), след което прави високото. Ако помпата не е в ред, едва ли самотека ще пречи на това да се установи че не е в ред. Отделно вместо това може да я сложи в кабината. Става въпрос за километър-два каране, или поне толкова, че да се увери дали проблема остава или не. Двата маркуча през полуотоврения прозорец не са нещо супер сложно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с 2,8 TDI.

                    Колеги днес сложих туба на предната броня и с два маркуча вързани директно в помпата,и сега работи добре няма проблем.Но дали е възможно да си тече на самотек и да си работи.Тубата е на нивото на помпата а маркучите минават по капака и са по високо от тубата и помпата такаче самотек според мен не може да има.
                    [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с 2,8 TDI.

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Това не е бензинов карбуратор, за да се притеснява от това. Помпата трябва да вдигне определено налягане в корпуса си (ниско налягане), след което прави високото. Ако помпата не е в ред, едва ли самотека ще пречи на това да се установи че не е в ред. Отделно вместо това може да я сложи в кабината. Става въпрос за километър-два каране, или поне толкова, че да се увери дали проблема остава или не. Двата маркуча през полуотоврения прозорец не са нещо супер сложно.
                      Имах предвид,че може да е от щуцера.Иначе си напъно прав.Но по описаните симптоми 100% съм сигурен че проблема не е в помпата.Мяза на чисто запушване.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с 2,8 TDI.

                        Няма запушване продухах с компресор и двете тръби към резервуара,почистих цедката на сондата и измих резервуара.Остава спукам горивопровод.
                        [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с 2,8 TDI.

                          Първоначално публикуван от Branko_80 Преглед на мнение
                          Няма запушване продухах с компресор и двете тръби към резервуара,почистих цедката на сондата и измих резервуара.Остава спукам горивопровод.
                          Провери ли и търбичката над сондата? Да си слагал преди това някаква добавка в горивото.С пълен резервоар пробва ли дали пак прави така.
                          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с 2,8 TDI.

                            Самотек винаги има, когато съда с нафтата е по-високо от края на маркучите. Сега опитай да запалиш, и виж колко и дали тече обратна нафта. Ако тече с прилично количество, значи надали е помпата.

                            Според мен търси причината по тръбопроводите. А не е изключено проблема да е в самия резервоар - някъде по сондата. за проба, можеш да опънеш нови маркучи от резервоара до помпата достатъчно само тоя за правата нафта. ако пак има грижи, значи смуче въздух някъде по резервоара или сондата. Може например да е леко пукнат маркуч някъде там.

                            Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                            Имах предвид,че може да е от щуцера.Иначе си напъно прав.Но по описаните симптоми 100% съм сигурен че проблема не е в помпата.Мяза на чисто запушване.
                            Съгласен. Но дали запушване или смучене на въздух, не се знае. Някога стария ми Ford Tranzit ми направи същия номер, ама тогава лесно го открих. Смучеше, гадината, през помпата за подкачване/обезвъздушаване. И точно така - понякога му падаха ниските обороти, понякога както си караш, започваше да глъхне, и глъхне, глъхне, па съвсем изгасне. Напомпам на помпичката, запали, тръгне, и след 5 минути пак така. Ни пушеше, ни нищо. Просто глъхнеше и гаснеше.
                            Последно редактирано от sparkybg; 12-02-10, 19:45.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с 2,8 TDI.

                              Колеги аз като взех книжка ми купиха едно пежо 205 1.9Д. Та на него имах същия проблем на място работеше и палеше а като го изръчкаш изведнъж забиваше муцуната. Оказа се запушен отдушник на резервоара и заради него се получавал вакум открих го случаино като една вечер ми бяха разбили капачката да точат нафта пред блока и се наложи да покарам един ден без нея. Така че колега виж и този вариянт.....
                              0-

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с 2,8 TDI.

                                Съгласен. Но дали запушване или смучене на въздух, не се знае. Някога стария ми Ford Tranzit ми направи същия номер, ама тогава лесно го открих. Смучеше, гадината, през помпата за подкачване/обезвъздушаване. И точно така - понякога му падаха ниските обороти, понякога както си караш, започваше да глъхне, и глъхне, глъхне, па съвсем изгасне. Напомпам на помпичката, запали, тръгне, и след 5 минути пак така. Ни пушеше, ни нищо. Просто глъхнеше и гаснеше.[/QUOTE]
                                ЦИТАТ.Пак си прав.За това му писах на колегата да сложи прозрачно филтърче за да разбере какво става с нафтата.Но той искаше да гадаеме.
                                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X