Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центровка на запалване у дома

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Центровка на запалване у дома

    А такова, което ще ми свърши работа?

    Коментар


    • #32
      От: Центровка на запалване у дома

      Таквоз' чудо се прави за има няма 2-3 часа от грамотен човек, аз на времето си правих, но за по-голяма прецизност има стробоскопи, които се нагласяват на колко градуса е по-книга и става по-точна пък и по-лесно е. Иди по-добре дай 20на лева да ти я светнат и да ти е мирна главата, въпроса е къде ще намериш човек занимаващ се и знаещ как се използва такова нещо
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #33
        От: Центровка на запалване у дома

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Таквоз' чудо се прави за има няма 2-3 часа от грамотен човек, аз на времето си правих, но за по-голяма прецизност има стробоскопи, които се нагласяват на колко градуса е по-книга и става по-точна пък и по-лесно е. Иди по-добре дай 20на лева да ти я светнат и да ти е мирна главата, въпроса е къде ще намериш човек занимаващ се и знаещ как се използва такова нещо
        Там е проблема, че не съм за парите, ама "майстори" бол, които даже връвките на обувките си не могат да вържат, но леят мозък кое, как, защо по всякакви теми. И като почнат да ми обясняват колко съм прост, нищо не разбирам, така не се правило, само ми късат нервите и си давам парите на вятъра, а понякога даже доравзалят, което след това сам си оправям.
        За момента си направих центровката, харесва ми как работи колата, но не е прецизно направено. С диагностичен кабел и по слух толкова... Но определено е по-добре, от колкото беше преди.

        Коментар


        • #34
          От: Центровка на запалване у дома

          Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
          Здравейте, такъв самоделен стробоскоб може ли някой да ми направи, или услужи за Варна. Поздрави Колкото струва за уреда ще си платя или за услугата. Но при "майстори" разбирачи, които да ми дооплескат колата няма да отида, че и кожата ми да съдерат. А за едното използване да купувам нов, не си струва.
          Това намерих в Елимекс дали ще свърши работа? Цената ме устройва, само да върши работа.
          http://www.elimex.bg/product/102997/...troboskop.html

          Поздрави
          Класическия стробоскоп се прави с газоразрядна лампа, на работата имах руска схема от моделист-конструктор. Мога да ти я пратя по и-мейл. Със светодиоди, или глимлампи, или други щуротии няма да стане както трябва. Трябва да се осигури достатъчно ярък светлинен импулс в синхрон с първи цилиндър, за да се вижда добре как, къде стоят белезите по време на работата на двигателя.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #35
            От: Центровка на запалване у дома

            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
            ...Трябва да се осигури достатъчно ярък светлинен импулс в синхрон с първи цилиндър, за да се вижда добре как, къде стоят белезите по време на работата на двигателя.
            Явно си пропуснал развитието на светодисдите последните 5 - 8 г.
            Накратко, има профи стробоскопи със светодиоди, не за автомобилни цели, които бачкат с максимална честота 10 kHz (казано по автомобилно му - 600 000 оборота в минута), и са прилично ярки...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #36
              От: Центровка на запалване у дома

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Явно си пропуснал развитието на светодисдите последните 5 - 8 г....
              Светодиодите едно на ръка, но те и самите коли отдавна си казват с какво предварение работят във всеки един момент, и то на екрана на телефона. То явно случаят не е такъв де, но си е кофти да се завираш между ремъците с лампа в ръка.

              Коментар


              • #37
                От: Центровка на запалване у дома

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Светодиодите едно на ръка, но те и самите коли отдавна си казват с какво предварение работят във всеки един момент, и то на екрана на телефона. То явно случаят не е такъв де, но си е кофти да се завираш между ремъците с лампа в ръка.
                Дребният проблем е , че тези , дето се настройват със стробоскоп и връткане на делкото искат и газанализатор.Малко да измениш качеството на сместта и ъгъла на запалване избега.
                Допирателните по кълбото са повече , отколкото по окръжност ( не го обяснявам на Паджеровода)
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #38
                  От: Центровка на запалване у дома

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Явно си пропуснал развитието на светодисдите последните 5 - 8 г.
                  Накратко, има профи стробоскопи със светодиоди, не за автомобилни цели, които бачкат с максимална честота 10 kHz (казано по автомобилно му - 600 000 оборота в минута), и са прилично ярки...
                  светодиодите не са вся и все, и те си имат предимства и недостатъци, а и в случая е нужна центровка на класическа запалителна уредба, по класически начин.
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Центровка на запалване у дома

                    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                    ...и недостатъци...
                    Какви по-точно недостатъци визираш, че точно за случая не се сещам за ни един. Не говоря за бели диоди.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X