Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пух и Г класа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пух и Г класа

    Интересува ме какво е общото между двата модела и нормално ли е пух да се приравнява с г класа/в обявите/.

  • #2
    До: Пух и Г класа

    Първоначално публикуван от petaca Преглед на мнение
    ... нормално ли е пух да се приравнява с г класа/в обявите/.
    Да. То се тая.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: Пух и Г класа

      Всичко такова е Пух. Г-класа е търговската марка на мерцедес на този автомобил, разработен от кантората Пух. Честно "Пух" пише обикновено на модификацията "Волф" - военния вариант на таралясника.

      Коментар


      • #4
        До: Пух и Г класа

        Забелязал съм, че повечето Г-класи от Швейцария (гражданска версия) са "Пухове". Според мен всичко е маркетингов "трик" към определен пазар. По принцип Г-то е съвместна разработка на Щаер, Даймлер и Пух и се произвежда (гражданската версия) единствено в Австрия.
        Дано да съм бил поне малко полезен
        M57D30T1
        W450

        Коментар


        • #5
          До: Пух и Г класа

          Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
          Забелязал съм, че повечето Г-класи от Швейцария (гражданска версия) са "Пухове". Според мен всичко е маркетингов "трик" към определен пазар. По принцип Г-то е съвместна разработка на Щаер, Даймлер и Пух и се произвежда (гражданската версия) единствено в Австрия.
          Дано да съм бил поне малко полезен
          Да.Така съм чувал и аз.Моят също е Пух отзад е с две врати.То си е Г класа ама Австрийска сглобка.

          Коментар


          • #6
            До: Пух и Г класа

            Това изобщо е австрийска кола. Мерцедеса е ментето.
            От преди войната високопроходимите се разработват само в Австрия. Както и всички уж немски двигатели.

            Коментар


            • #7
              До: Пух и Г класа

              До колкото знам е съвместна разработка на "Даймлер-Щаер-Пух",затова в Германия е "Мерцедес",а в Австрия е "Пух".

              Коментар


              • #8
                До: Пух и Г класа

                Ключова роля за появата на известния още като Гелендваген "G-клас" изиграва бившият шах на Иран Мохамед Реза Пахлави. По това време той е един от основните акционери в компанията "Мерцедес" и като такъв не само харесва новия боен всъдеход, но и поръчва авансово 20 000 машини за иранската армия от разработения съвместно от "Мерцедес" и австрийската компания "Щаер-Даймлер Пух" проект "Н2". Работата по него започва още през 1972 г. Окончателно решение за серийното производство идва с направената през 1975 г. от иранския шах голяма поръчка. В началото на 1979 Пажлави е свален от власт и бяга зад граница. Затова "Мерцедес" и "Даймлер-Щаер Пух" стартират на собствен риск производството през месец февруари 1979 г., без да имат никаква предварителни поръчки и представа как ще се харчи доста скъпия за времето "Мерцедес G-клас" от първото W460 поколение.
                M57D30T1
                W450

                Коментар


                • #9
                  До: Пух и Г класа

                  Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                  Ключова роля за появата на известния още като Гелендваген "G-клас" изиграва бившият шах на Иран Мохамед Реза Пахлави. По това време той е един от основните акционери в компанията "Мерцедес" и като такъв не само харесва новия боен всъдеход, но и поръчва авансово 20 000 машини за иранската армия от разработения съвместно от "Мерцедес" и австрийската компания "Щаер-Даймлер Пух" проект "Н2". Работата по него започва още през 1972 г. Окончателно решение за серийното производство идва с направената през 1975 г. от иранския шах голяма поръчка. В началото на 1979 Пажлави е свален от власт и бяга зад граница. Затова "Мерцедес" и "Даймлер-Щаер Пух" стартират на собствен риск производството през месец февруари 1979 г., без да имат никаква предварителни поръчки и представа как ще се харчи доста скъпия за времето "Мерцедес G-клас" от първото W460 поколение.
                  Е това беше наи точното обяснение.
                  Аз мога да добавя че се променя марката от Пух на Мерцедес Г за по добро релизиране на пазара.
                  Никои да не се качва на камионите преди да са дошли ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пух и Г класа

                    Всичко това е дрън-дрън. За Австрия и Швеицария онези, които в техния си завод правят гелендийките, избират най-хубавичките и здравичките и си ги кръщават на родния завод. За останалия свят нека да свети трилъчевата звезда.
                    За мен това е най-правилното обяснение
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пух и Г класа

                      Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                      Всичко това е дрън-дрън. За Австрия и Швеицария онези, които в техния си завод правят гелендийките, избират най-хубавичките и здравичките и си ги кръщават на родния завод. За останалия свят нека да свети трилъчевата звезда.
                      За мен това е най-правилното обяснение
                      Гражданските (цивилни) версии на Г-то се сглобяват единствено в Австрия (Грац) и никъде другаде по света, докато при военните версии е друг въпрос. Даже гърците си ги сглобяват (за собствени нужди, впредвид за армията) в завода на ЕЛБО. Даже съм сядал зад волана на на военна Г-ега на която емблемата беше Пежо, от което бях безкрайно изненадан. Както се досещате действието се развива в Париж по времето на един военен парад, имам някъде снимки на компа. като ги намеря ще ги кача.
                      M57D30T1
                      W450

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пух и Г класа

                        качи ги де ще ми е интересно да го видя това Г

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пух и Г класа

                          Peugeot P4. Двигателите са френски, другото е лицензна Г-класа:
                          http://en.wikipedia.org/wiki/Peugeot_P4

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пух и Г класа

                            Чудя се, как не ви мързи да четете лигави списания ... Какъв боен, какъв всъдеход ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пух и Г класа

                              Пух са мотоциклети, които не съществуват вече. когато се разпродава австрийското обединение Щаер-Пух, Ман купува щаер, италианци купуват Пух, а Даймлер купува заводите. Там се произвеждат всички Г класи.
                              Както беше за България с Булгаррено така е и с Пух за Австрия, но на тях им разрешиха да продават в Швейцария. Това е преди обединението на Европа. За да се избягват мита такси и т.н. В последствие дадох и на французите да си слагат свой двигател на Г-то и то се нарича то ли Пежо, то ли Рено не съм сигурен точно. Но всичко е Г класа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X