Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за номер на рама

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за номер на рама

    Скоро се здобих с Паджеро 3000v6 къса база нов внос и трябва да мина кат но номера на рамата не се вижда защото шасито е намазано с някаква черна боя.Въпроса ми е да го търкам ли или да не пипам докато не отида там.Какво може да ме изненадат.Който е патил да сподели.

  • #2
    До: Питане за номер на рама

    По добре се опитай да го намериш тоя номер,защото аз ,като отидох в КАТ се оказа,че е изгнила рамата точно на това място до толкова,че не се четеше нито един знак.
    И до днес колата я карам на името на стария собственик(добре,че е приятелче).
    Най- лошото е,че могат да ти я „арестуват„.

    Коментар


    • #3
      До: Питане за номер на рама

      Ама джипа не ти го взеха така ли?

      Коментар


      • #4
        До: Питане за номер на рама

        Първоначално публикуван от petaca Преглед на мнение
        Ама джипа не ти го взеха така ли?

        Не.Той си беше с българска регистрация и си личеш явно,че точно там е изгнил до безобразие.Върнаха ми документите и ме напъдиха.

        Коментар


        • #5
          До: Питане за номер на рама

          Колега petaca, я ми се обади на тел. 0888416021.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            До: Питане за номер на рама

            Няма проблем взимаш една шкурка и почваш да търкаш ,не се притесняваи за номера няма да го изтъркаш и него защото е дълбоко набит.

            Аз така направих и нямах проблеми пред КАТ.Успех.

            Коментар


            • #7
              До: Питане за номер на рама

              При мен беше същата случка, но в КАТ ми връчиха една отверка и казаха докато не се появи номер да не спирам Слава на бога номера се появи След това обаче трябва да го запечаташ с нещо, защото ще започне да гние!
              GSM: 0898 554713
              Уебсайт: BULEXTREME.com

              Коментар


              • #8
                До: Питане за номер на рама

                На един колега,пък успяха да изнамерят само 3 знака от номера.След някаква справка и проверка по колата,установиха,че няма непозволена интервенция.Набиха нов номер на колонката между вратите и му издадоха някакво удостоверение,че номера е пренабиван на друго място,което вече е неразделна част от документите на колата.

                Коментар


                • #9
                  До: Питане за номер на рама

                  Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                  На един колега,пък успяха да изнамерят само 3 знака от номера.След някаква справка и проверка по колата,установиха,че няма непозволена интервенция.Набиха нов номер на колонката между вратите и му издадоха някакво удостоверение,че номера е пренабиван на друго място,което вече е неразделна част от документите на колата.
                  Колега, а кой му наби нов номер? Тия от КАТ ли?
                  M57D30T1
                  W450

                  Коментар


                  • #10
                    До: Питане за номер на рама

                    Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                    Колега, а кой му наби нов номер? Тия от КАТ ли?

                    Не,обаче те го изпратиха някъде,незнам къде точно,но ако те интересува ще попитам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Питане за номер на рама

                      Най добре търси приятел в КАТ и после му мисли.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Питане за номер на рама

                        Аз моя го минах с телена четка на ъглошлайф и после с шкурка.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #13
                          До: Питане за номер на рама

                          Ако номерът не се вижда те изпращат на експертна комисия. Тя се събира 1 ден седмично. Там търкат с разни химикали и евентуално се появява някоя цифра и буква. Снимат, документират, съставят протокол и те изпращат в оторизиран сервиз да пренабият №. По закон трябва да го пренабият на рамата, на място близко до оригинала и след няколко години № пак го няма. В сервиза го набиват евентуално на колонката на вратата. Това излиза 100 лв. После пак в КАТ, те също набиват техни знаци преди и след №, лепят стикерчита и ти издават още едно малко талонче, неразделна част от големия талон. Това е процедурата. Обикновенно когато се сформира комисията има по няколко джипа за тази процедура.
                          Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
                          0895445845

                          Коментар


                          • #14
                            До: Питане за номер на рама

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Най добре търси приятел в КАТ и после му мисли.
                            Рекох човека да се обади, ама не...
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Питане за номер на рама

                              Първоначално публикуван от bob66 Преглед на мнение
                              Ако номерът не се вижда те изпращат на експертна комисия. Тя се събира 1 ден седмично. Там търкат с разни химикали и евентуално се появява някоя цифра и буква. Снимат, документират, съставят протокол и те изпращат в оторизиран сервиз да пренабият №. По закон трябва да го пренабият на рамата, на място близко до оригинала и след няколко години № пак го няма. В сервиза го набиват евентуално на колонката на вратата. Това излиза 100 лв. После пак в КАТ, те също набиват техни знаци преди и след №, лепят стикерчита и ти издават още едно малко талонче, неразделна част от големия талон. Това е процедурата. Обикновенно когато се сформира комисията има по няколко джипа за тази процедура.

                              Колегата е обяснил каква е процедурата....при мен единственната разлика беше че новия номер го набиха в багажника под пластмасите които се махат. Удоволствието струва 80лв. и 2 седмици чакане да се събере комисията. Иначе стария номер се четеше перфектно без последната цифра, ръждата я беше изяла....но кой се отказва от 80лв? Поздрави

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X