Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една еволюция - Диско II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Още една еволюция - Диско II

    Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
    а нещо по-малко, например това няма ли къде да се смести?
    Хм като му гледам цената защо ли да не пробвам, това металното от Девон ми излиза 90 паунда ... това 20$ май ще поръчвам ...

    Добре но нещо шипват само до Канада и Щатите ..

    Коментар


    • #47
      До: Още една еволюция - Диско II

      да не съм те подвел нещо само - пише, че побира 1,5 qt което ако е quart значи почти литър и половина ...

      не си ли се замислял за някаква по-здрава употребявана туба, я от латекс я от някакъв друг строителен продукт - примерно 2-3 литра -
      в едно магазинче в младост 1а (за маркучи) гледах бързи свръзки за въздух и линии 4мм и 6мм - все може да се натамъни нещо стига да има къде да побереш контейнера ... при мен има място между ECU-то и задната стена на коша - примерно 25х25см ...
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #48
        До: Още една еволюция - Диско II

        Ще трябва да скокна до някой който отбира повече от мен , защото в коша на моята машина наистина няма никакво свободно място. Вътре наместихме и управлението на лебедката, имам печка, климатроник и наистина изглежда пълно ..

        Само че къде да отида да го мислим ..

        Сега ще поровя и в нета за някакви други готови идеи ...

        Коментар


        • #49
          До: Още една еволюция - Диско II

          това е интерсно (ако вече не си го прегледал де ...)

          друго което се сетих - нали си разкарал SLS - т.е. компресора не ти трябва вече - що не го разкараш и него и да преместиш бутилката там (пада се някъде под шофьорското място)- пълненето ще е проблем обаче ...
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #50
            До: Още една еволюция - Диско II

            Да взема да разкажа какво ново се монтира по джипа.

            1. Ново турбо по Падок + силиконови въздухопроводи от TD5alive + подсилен колектор, че от нещо моя изпушваше + EGR.

            2. Спирачни вентилирани дискове EBC + накладки EBC

            3. Решетки на предните и задните светлини от Падок

            Следва скоро време: задна броня от Девон, протекрори на диференциалите пак от там, казанче за вода от алуминий пак от Девон.

            И не на последно място изкарване на управление на блокажа на централния диф, това е от www.ashcroft-transmissions.co.uk.

            Коментар


            • #51
              До: Още една еволюция - Диско II

              Първоначално публикуван от bobiander Преглед на мнение
              И не на последно място изкарване на управление на блокажа на централния диф, това е от www.ashcroft-transmissions.co.uk
              Очите ми изтекаха да намеря къде ги има в сайта.
              Дамян ми беше споменал за тях.. ам атака и не ги намерих. Прати ми точно линка.. ако не ти е проблем.
              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #52
                До: Още една еволюция - Диско II

                Да и аз доста се порових, докато намеря къде е това

                Ето и точно линка:

                http://www.ashcroft-transmissions.co.uk/part_17.html

                А ето и описание от сайта който добавих във форумите за Ленд Ровър, в който е описано точно как се слага това:

                http://www.discovery2.co.uk/diff_lock.html

                Коментар


                • #53
                  До: Още една еволюция - Диско II

                  Е това е много ценно.Браво!!!!!!
                  [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                  Коментар


                  • #54
                    До: Още една еволюция - Диско II

                    Благодаря за линковете. Втория е много полезен за монтажа.

                    Поздрави.
                    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
                    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
                    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

                    Коментар


                    • #55
                      До: Още една еволюция - Диско II

                      Джипа в общи линии е готов, имам само 2 проблема:
                      1. Уплътнението и металната пластина за която се захваща механизма на шофьорския прозорец са изгнили и ми трябват нови, а новите се продават като част заедно с прозореца, което не ме устройва много.

                      2. Силиконовите въздухопроводи, днес единия се извади, не знам защо, дано да не е бил поставен добре, а не заради него. Ако някой има опит с такива ще се радвам да сподели, особенно ако има особености при поставянето. Моите са закупени от http://www.td5alive.com

                      Снимки ще има от връх Влък тази събота

                      Коментар


                      • #56
                        До: Още една еволюция - Диско II

                        Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
                        Честито за придобивката и от мен. Да си го ползваш със здраве.

                        Коя година ти е колата и с кой мотор.

                        Ако е V8 двигател няма да имаш място в коша за 2-ри акумулатор. Ако си с TD5 можеш да го сложиш м/у турбината и мастър цилиндъра на съединителя, но трябва да е с по-малък ампераж от оригиналния. В paddоck някъде гледах система за заряд на 2 акумулатора. Не беше скъпа. Според мен нямаш нужда от 2-ри. В документацията на лебедката пише че препоръчват когато се самоизтегляш двигателя трябва да работи, така че ..... няма нужда от 2-ри. Според мен, когато дойде време за подмяна помисли за 2 батерии ултима. С малко реконструкции се събират на мястото на стандартния. ИЛИ както направих аз, си купих нов 110А Варта с щампа на ЛР от МП срещу 269 лв с ДДС. Акумулаторите за Диско 2 са с обратен плюс и трудно ще намериш такъв на пазара.

                        Ако си с автомобил до 2002, по скоро помисли как да си изведеш включването на блокажа на централния диф в купето това ще ти е много полезно. Особенно в комбинацията с ТК колата става Но.1

                        Покажи малко снимки да ни порадваш преди и след подобренията.

                        П.С. Само да подскажа, може би сте се сетили.. така и така го разглобявате, измиите и изчистете радиаторите че са 3 един след друг и винаги има много мизерия. Веднъж направен е голяма игра да ги изчистиш

                        Успех!
                        Простете за може би лаишкия въпрос,но как става извеждането на ключ за включването на блокажа на централния диф в купето/И аз съм с Диско 2 2.5 автоматична скоростна кутия,2000 година/

                        Коментар


                        • #57
                          До: Още една еволюция - Диско II

                          Прочети внимателно постовете преди теб , мисля че 3-4 поста преди това съм дал линк откъде може да се закупят частите, и после линк на който ясно се вижда , на снимките, целия процес по монтаж.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Още една еволюция - Диско II

                            общо взето има 4-5 основни начина за активирането на блокажа на междинния диференциал при Диско 2 (където го има - в линковете по-горе има инфо как да "напипате" пин-а на активатора - намира се от горната страна на раздатката - за да сте сигурни, че "карантиите" на блокажа са си там)

                            1) ключе 10-ка - лягате чинно под Диското, и като внимавате да не се изгорите от тръбите на ауспуха - въртите пин-а на 90° - споменавам го само за да го имате впредвид ако ви се наложи да се прибирате аварийно, но се налага блокиране...

                            2) 60-на см лост - малка планка с подходящ отвор (на снимките от Ашкрофт си личи коя е) е свързана с пин-а на раздатката с гайка М8 - лоста е закачен за планката и през ухо монтирано на шасито излиза под вратата на пътника. Там е огънат на 90° за удобство - искате блокаж - излизате - дърпате лоста и карате ... просто, безотказно и малко неудобно.

                            3) Електически соленоид - из нет-а циркулират няколко такива - идва си комплект с планките, ключетата и инструкция за монтаж - цъкате копче - имате блокаж - цъкате пак - изключвате го - има разнородни отзиви - от "супер", "манна небесна" до пълен боклук - общо взето някои от китовете (незнам кои точно) не са добре влаго-защитени и след година висене отдолу, в цялата гняс на която се натресете, се получават откази (точно когато най-нетрябва ... )

                            4) Твърда връзка от Диско 1 - ако си намерите - монтажа бил с една идея по-пипкав отколкото на комплекта от Ашкрофт, но като цяло би излезнало доста по-ефтино от "оригинала" - в зависимост от цената на която го намерите из моргите ...

                            5) Жилен активатор какъвто се вгражда в последните години на модела (2003+) - това е този от линка на Ашкрофт. Него няма да го коментрам ...

                            6) вариации на жилни активатори с извеждане жилото някъде в купето - известен проблем са планките за захващане на жилото върху раздатаката - но планката си има фабричен номер и се продава отделно - 6-7 лири е, но пък за малката планка - която се закача за пина на активатора - тя не се продава отделно - трябва да се прави ...

                            7) карданна връзка - 2 раздвижени връзки каквито се ползват в удължителите за гедоре-комплектите + съответните по дължина пръти + подходящо изработена планка за пина + топка в купето. Цялата конструкция влиза в купето през дупка в кожуха - някъде около лоста за бързи-бавни - въртите и имате блокаж - въртите обратно - изключвате го ... бях се спрял на този вариянт - но нещо взех да се отказвам - незнам защо...

                            за всичките тези свързвания има доста инфо из нет-а - с подходящи картинки - 'дет се вика - за всеки вкус и джоб

                            а, че си трябва блокаж - трябва си - поне при мен комбинацията от плътен сняг + тракшън, води до осезаема загуба на мощност, точно когато ти трябва.

                            За пример, преди 2 седмици се опитах да мина историческия път към Петрохан - на места имаше дълги участъци с навявания от около метър - снега компактен и загубата на мощност си се чувстваше осезаемо докато пробивах преспите.

                            [ATTACH]150809[/ATTACH]

                            лек ден
                            LR Disco II, Td5

                            Коментар


                            • #59
                              До: Още една еволюция - Диско II

                              Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                              общо взето има 4-5 основни начина за активирането на блокажа на междинния диференциал при Диско 2 (където го има - в линковете по-горе има инфо как да "напипате" пин-а на активатора - намира се от горната страна на раздатката - за да сте сигурни, че "карантиите" на блокажа са си там)

                              .......

                              лек ден
                              Благодаря за изключително подробния отговор на моя въпрос!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Още една еволюция - Диско II

                                Още нещо ново Сега изглежда още по-яко
                                с тези 30мм фланци ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X