Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една еволюция - Диско II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Още една еволюция - Диско II

    Така след като събрах основните неща, понеделник джипката влиза в сервиз за монтиране на окачване, броня , лебедка и шнорхел.

    Следва , какъв размер БФ Гуудрич А/Т да сложа на 16ките джанти ?

    Вчера разглеждах едно Диско 2 на което без лифт бяха сложени 255/70/16 при мен би трябвало да влязат и по-големи.

    Ако кажете и къде да отида направо за да пробваме и монтираме това което ще влезе ще съм много благодарен за инфото.

    И как мога да реша проблема с влизането на боклуци в радиатора , като осили и т.н. ?

    Коментар


    • #17
      До: Още една еволюция - Диско II

      Първоначално публикуван от bobiander Преглед на мнение
      Ако кажете и къде да отида направо за да пробваме и монтираме това което ще влезе ще съм много благодарен за инфото.
      При Голди например. Ама се пази - ще ти натика възможно най-големите гуми

      За системата за два акумулатора - ако ще слагаш втори акумулатор само заради лебедката, преобладаващото мнение е, че един хубав акумулатор е достатъчен. Ако държиш да слагаш два акумулатора, имай предвид, че има известни проблеми със системите на Т-мах. Аз в момента бъзикам моята, като намеря окончателно решение, ще пиша тук.

      За боклуците в радиатора май работи само периодично сваляне и почистване, може и само почистване. Беше коментирано преди време за разни мрежички пред радиатора и други подобни, ама не знам някой пробвал ли е...
      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

      Коментар


      • #18
        До: Още една еволюция - Диско II

        Първоначално публикуван от bobiander Преглед на мнение

        И как мога да реша проблема с влизането на боклуци в радиатора , като осили и т.н. ?
        Виж Цанко какво е сложил ЦЪК
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #19
          До: Още една еволюция - Диско II

          Да решението за радиатора явно ще се мисли тънка мрежа.
          Звъня във Вромос за една лебедка и вторник влизам в бокса за монтаж на всичко. Тези дни ще пусна снимки на нещата които ще се монтират, тъкмо успях да ги събера в един гараж всичките.

          Коментар


          • #20
            До: Още една еволюция - Диско II

            Най-накрая излязох от сервиза, не е в напълно окончателен вид, но джипа доста се промени.
            Първо беше монтирано окачване на Old Man Emu 2" Heavy Duty, броня поръчана от eBay от стомана, лебедка Vromos 9500 lb и шнорхел Safari.
            На оригиналните за модела 16ки джанти сложихме BF Goodrich A/T с размер 265/75/16.

            Ето и малко предварителни снимки от снощи, днес не съм направил снимки защото бързам да отпътувам на лов и да изтествам малко какво се е получило



            Коментар


            • #21
              До: Още една еволюция - Диско II

              Ей-й-й, браво! Не си поплюваш. Тунинг по пълна програма, само резервоара за чистачките стои неестествено. Може би трябва да го защитиш с някаква ламарина.

              Коментар


              • #22
                До: Още една еволюция - Диско II

                Взе ми думите от устата (пръстите в случая ).

                Какво следва - метален резервоар за чистачките от девон4х4, протектор на резервоара, протектори на дифовете, задна стоманена броня, експедиционен багажник, 5-та гума на него и стълбичка

                Май това ще е до пролетта или до коледа

                Коментар


                • #23
                  До: Още една еволюция - Диско II

                  Първоначално публикуван от bobiander Преглед на мнение
                  ...Джаните - имам и оригиналните за Диско 2 джанти 16 цола, дали на тях да сложа или да помисля за други. (18ките е ясно че ще се продават)
                  Колко пари ще се продават 18-ките и може ли снимки? В какво състояние са?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Още една еволюция - Диско II

                    Чакам да удобрят темата в Купува/Продава и ще пусна и линк към нея тук. Иначе като инфо освен джантите се продаава и предната броня с 2 халогена.

                    Ето линкове към вече публикуваните обяви във форума:

                    Броня (тук се виждат и джантите както и предишното състояние на джипа ):
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41351

                    Джанти и гуми:
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41348


                    А сега по темата за еволюцията, някой да си е поръчвал части от тук , или поне да има впечатление от техните продукти ?

                    http://www.td5alive.com/

                    Коментар


                    • #25
                      До: Още една еволюция - Диско II

                      Хайде колега, дай ако има малко снимки, че май возилото ще стано истински звяр и вече от любопитство ми капят лигите.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • #26
                        До: Още една еволюция - Диско II

                        Ето и обещаните снимки на това което се получи за момента. Наложи се да изчакам автомивката, защото от лова последните две седмици даже и цвета малко не се познаваше

                        Общ изглед:



                        Броня , лебедка и протектори:



                        Шнорхел (мисля че доста добре пасна на формата на джипа ):



                        Лебедката отблизо:



                        Гуми БФ Гуудрич А/Т 265/75/16 :


                        Ето и един опит да снимам окачването но май ще трябва да повторя (знам че се вижда малко ръжда но по това също обмислям да се поработи) така че Олд мен ему-то ще го смимам пак.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Още една еволюция - Диско II

                          Готин е станал звяра. Цвета( инглиш рейсинг грийн) и гумите са същите и на моя Рейндж и съм много доволен и от двете. Сериозно, гумите са добър избор и като модел, и като размер. Аз съм страшно доволен.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            До: Още една еволюция - Диско II

                            Да аз разгледах твоята тема за еволюцията на Рейнджа , за сега съм доволен от гумите и поведението на джипа, е на лов не знам до колко успях да го натоваря или да го поставя в по сериозна ситуация но и това предстои. За сега си го карам и в града и съм много доволен и от поведението му извън пътя и на асфалт.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Още една еволюция - Диско II

                              Обачееее, резервоара за чистачкитееее.... Що не вземеш да го пръснеш с един зелен спрей?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Още една еволюция - Диско II

                                Резервоара на чистачките и на мен ми боде очите, тези дни ще поръчам от девон един от алуминий, там е даден син на цвят което също няма да е добре, по скоро и той ще бъде зелен или черен. Но ми се искаше направо от там да пусна и още 1-2 неща направо да дойдат на куп ....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X