Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловна пушка - тип АК (Арсенал)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ловна пушка - тип АК (Арсенал)

    Какво ви е мнението за тази пушка? Чудим се Брат ми дали си заслужава. Не става дума за лов а като пушка?
    VPetrov.photography

  • #2
    Ама какво е това? Автомата оставен само на единичен огън или нещо друго?
    По света има това с дълга цев. Значи примерно РПК. Има и Сайга. Пак автомата без автоматичният огън и във всякаквите ловни калибри. Пълнител с 5 патрона.
    Като винтовка си е винтовка. Нищо особено, ама и нищо лошо. Гладкоцевната е ... Бе, нищо не може с нея на лов.
    Обаче. Струват луди пари и не случайно По закон можеш да пренасяш ловното оръжие от къщи до мястото само разглобено. Така на практика не можеш да го използваш законно за самоохрана. А на това разглобяването е само откачане на пълнителя ... Две секунди до първият изстрел Пък после
    ... Кто кого переживет,
    Тот и докажет что был прав,
    Когда припрут ...
    Мда.

    Коментар


    • #3
      Стефане, кви са тия приказки от теб?! гръмнеш ли някого с ловно оръжие, ще изхраниш 3 поколения адвокати, пък ако не си в състояние да го направиш, ще ядеш и спиш за сметка на данъкоплатеца.

      Който има подозрения, че ще му се наложи да се отбранява, да си вземе пистолет или револвер специално за целта. Пак ще храни адвокати, ако се стигне до съд, но ще за по-кратко.

      Пушкалата от този тип могат да се вземат само с ловен билет и разрешително за целта, въпреки, че има всякакви пинизи, ако разровиш кочинката на КОСаджиите.

      А, на цитата от Висоцки, американците имат друга поговорка - Better to be trialed by 12, than carried by 6, ама не лежете на тая кълка. Единственото пушкало за охрана е гладкоцевната къса помпа, взета с разрешително за целта.

      Коментар


      • #4
        Вие кажете как гледате на оръжието като такова, със законовата страна няма проблеми, нали знаете че оттам съм винаги перфектен.

        А това Стефане си е жив АК но с възможност само за единична стрелба и пълнител ако не се лъжа от 5 патрона...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Ми, няма такъв въпрос, Венци. Зависи за какво ще се ползва. За едни цели е адекватно, за други добро, а за трети - не става. Ако е да си го държиш в къщи, почти всичко е добро.

          Единствено мога да коментирам качеството на изработка. Типично българско пушкало. Като цяло с качество над средното за класа и здрави основни възли, но току се появяват разни недоизпипани дреболии.

          Коментар


          • #6
            Имах в предвид дали има съществени известни недостатъци и дали и колко се отличава като изработка и качество от донора си АК? Извинявам се за неточния въпрос...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Най доброто оръжие не знам за какво искате да го ползвате щом не е за лов, но смятам че АК се е доказал. Евтино оръжие цените варират от 450 до 600 лв, много евтини патрони /най добрите за мен са сръбските на Партизан/. Нямат съществена разлика от бойните /нямат автоматичен огън/. А и смият Михаил Калашников бе казал че българските АК са едни от най добрите. Аз притежавам модела SLR-97 LUX и съм много доволен сложил съм руски бързомерц Compact.

              Коментар


              • #8
                Като качество и изработка превъзхожда средностатистическия АК, откъдето и да я погледнеш.

                Коментар


                • #9
                  Благодаря ви и на двамата точно това ми бе необходимо.
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Гладкоцевната е ... Бе, нищо не може с нея на лов.
                    Мда.
                    Аз ли нещо не разбрах, АК ли
                    вече е станал гладкоцевен ...
                    'Ба ли го ...
                    Нейсе, запуши я! Що се касае
                    до въпроса - Много нещо се
                    изписа по темата (вселената)
                    АК. 'Секи си има пристрасти-
                    ята и аргументите за тях, обаче...
                    Всичко това е вярно, ама за
                    другите пушкала, не за АК-то.
                    Лично за мен това беше, е и си
                    остава най-доборото за един мъж,
                    (охотник,спортисть и харощий
                    семянин).(Аргументите за това-
                    в сума ти по-предни постове.)
                    Х'американските оръжей-
                    ни футуролози прогнозират, че
                    оръжие с толкова комплексни ка-
                    чества ше се появи (може би),
                    към 60-те години на настоящото
                    сенчъри ... Ше видим !!!
                    Абе с две думи - купувай и
                    после сам ще кажеш дали сте
                    останали доволни с брат ти!

                    Т'ва е ружьото!!!

                    УСПЕХ!
                    Да живей куманизъма!

                    Коментар


                    • #11
                      Качеството надвишава стандартният АК в пъти.Говоря за СЛР 98 лукс.
                      Ако искаш автоматична е въпрос на пила и 20 минути но не виждам
                      смисъла.Пълнител както с 5 така и с 30 - въпрос на избор.Само да не
                      е в кал.5.45-за нищо не става.Ако искаш не ти е далеч ела и виж,
                      знаеш къде живея.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        Благодаря и за последните мнения а до вас хънтере ще скоча да я видя... (ще ти звънна)
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Благодаря и за последните мнения а до вас хънтере ще скоча да я видя... (ще ти звънна)
                          О.К.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            Ей, специалист връз специалист ...
                            Гладкоцевният АК се казва Сайга. За кво писах три реда повече?
                            Добре бе красавец. Щом предпочиташ твойта майка да ходи в черно а не неговата, пести пари от адвокати, кой ти пречи. Аз винаги съм твърдял че решението за употреба на оръжие е лично. Когато не е война.

                            Тая цев не е от автомата. Ако не е РПК, нямам идея за ква балистика става дума.
                            Последно редактирано от Стефан; 09-02-07, 19:25.

                            Коментар


                            • #15
                              Гладкоцевни са самч Сайга 12 / 16 и още няква такава. Другите са нарезни.

                              Интересното е, че тези пукалки първоначално са направени за изтребване на дивеч, а не за лов.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X