Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива в действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лада Нива в действие

    Изкарах си акъла но ще знам вече. А за блокаж доста изчетох и гледах клипове и съм се насочил към един локрайт на ижтехно, само незнам още как ще си го поръчам от русия, но работя по еъпроса. Струва 9500 рубли.

    Коментар


    • От: Лада Нива в действие

      Във Варна почти цял ден валя без да спре, не ми се изтърваше и излязохме с още една нива.
      От както смених вътрешни карета и вече не щракат като кречетало, по-спокойно раздавам газ.
      Днес минах две изкачвания, които до сега не бях успявал, защото ме беше страх да не събирам съчми после.

      Коментар


      • От: Лада Нива в действие

        https://www.youtube.com/watch?v=kS32KKbAAFE
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • От: Лада Нива в действие

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име-НИВА-1.jpg
Прегледи:1
Размер:187.7 КБ
ID:5777643
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Лада Нива в действие

            Там където Нивата закъсва, са малко алтернативите за нейното спасение!

            Коментар


            • От: Лада Нива в действие

              И къде закъса?
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Лада Нива в действие

                По билото между Бряновщица и връх Връховръх, западни родопи рид Чернатица!

                Коментар


                • От: Лада Нива в действие

                  Имах предвид, че снимката не се вижда.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Лада Нива в действие

                    Утре като се върна да я спасявам ще пусна още! Днеска хич не ми беше до снимки, да но тази вечер да стегне снега иначе може и на пролет да я върна!

                    Коментар


                    • От: Лада Нива в действие

                      Абе ти това дето си пуснал вече, не се вижда. Чудно ми е какво си направил, че си толкова отчаян.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От: Лада Нива в действие

                        За първи път видях и се возих на Нива през далечната 1979 година. Баща ми работеше като автомеханик в едно ПЛС(Представително Ловно Стопанство) към бившето УБО. Всяко лято след приключване на учебната година ме вземаше в резервата. Там си изкарвах лятото помагах му (учих занаят един вит). Сравнение с джиповете Газ 69 (макар че и те бяха поддържани с нови двигатели от Газ 24(помня като го донесоха новите двигатели в сандъците колко шуменска бира изпиха шофьорите от кеф) и нови джипове Уаз) Нивите изглеждаха като автомобили от друг свят. Понякога ми даваха дори да ги мърдам из плаца до автомивката. Това, което за нас сега си е офроуд изживяване, там това беше рутина и ежедневие. Автомобилите се използваха по предназначение из горите из калта на макс. Не помня Нива да е скъсала маншон, да е счупила каре. Само бензин 93 октана (и джиповете и зиловете се караха с такъв(от къде зная ли, ами на измита кола ми даваха 2 литра за симсона) и масло Диона Супер. Малък бях обаче татко ми не ми даваше да си отдъхна цяло лято(плащаше с това, че като свърша със задачите и можех да карам из резервата коооолкиото си искам ) Та за нивите. Сега поддържам 2 ниви на горското , няколко частни, да си призная само вида им е като на предишните (с малки изменения), Ако не купувам западни части примерно съединител Лук, карета Метели или Мейле комутатори Бош ,(главините на повечето си обърнах на лагери от Ивеко , че ми писва от скъсани главини. Арматурните табла на всичките са презапоявани ..абе да си кажа не ме кефят. Резервните части закупени уж оригинални (водни съединения, кранче за парно, части за стартери са си риск за всеки автомонтьор и собственик. За проходимост и като шофьор и като пътник са ме изумявали. Изумяван съм и в какъв вид са ми ги носели на ремонт горските...... Определено са добри коли за служебни. Имам наблюдения и впечатления и от други джипове и определено Нивите са машини. Но има няколко неща, който задължително трябва да бъдат направени след закупуване включително и на чисто нов автомобил. Съм свидетел как нова нива няма грес в предните главини. Друга губи антифриз а е на 1000 км..задължително притягане или замяна на скобите на водните съединения. Абе има много за писане, но си ги обичам , че са ми детска мечта.

                        Коментар


                        • От: Лада Нива в действие

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Абе ти това дето си пуснал вече, не се вижда. Чудно ми е какво си направил, че си толкова отчаян.
                          Кое по точно?

                          Коментар


                          • От: Лада Нива в действие

                            Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                            Но има няколко неща, който задължително трябва да бъдат направени след закупуване включително и на чисто нов автомобил. Съм свидетел как нова нива няма грес в предните главини. Друга губи антифриз а е на 1000 км..задължително притягане или замяна на скобите на водните съединения. Абе има много за писане, но си ги обичам , че са ми детска мечта.
                            Определено си прав! Има едно списъче с части, които задължително трябва да изхвърлиш и подмениш за да няма проблеми.
                            Има нещо в тази коли, което и мене ме привлича и го няма в другите!

                            Коментар


                            • От: Лада Нива в действие

                              Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                              Там където Нивата закъсва, са малко алтернативите за нейното спасение!
                              Това.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • От: Лада Нива в действие

                                Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
                                Има нещо в тази коли, което и мене ме привлича и го няма в другите!
                                Нарича се :извратена любов.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X