Страница 1 от 40 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 797

Тема: Лада Нива в действие

Място
    София
    Публикации
    3,432
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране Лада Нива в действие

Драги колеги, предлагам тази тема предимно за "Нива в действие", без сравнения с други марки, освен коментари при описание на конкретни ситуации от офф-туризъм или състезания, където всички участници да имат възможност за реплика и мнение.
    Днес заранта още по тъмно ме налегна яка скука и направих няколко кръгчета на пресен сняг източно от града. Снегът беше малко (20-25 см), пресен и хубав, тук-таме навято до 1 м. Бях сам и нямам снимки, защото там спреш ли - няма тръгване. Голям кеф. Очаквам с нетърпение постинги с ваши преживявания и успехи с Лада-Нива (а и с други марки).
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

Място
    София
    Публикации
    6,926
    Точки (при гласуване)
    31

По подразбиране До: Лада Нива в действие

С нова Лада Нива 1.7 имам МНОГО и все НЕЗАБРАВИМИ преживявания, които станаха причина да си купя автомобил. Някои от тях откровено граничеха с Кама Сутра и садо-мазо Например когато съвсем чисто новата кола посред зима ме за*** до кочинката на куките при тунела на АМ Тракия.
    Крайно време е производителите на това нещо да се изправят пред съда в Хага и притежанието му да е наказуемо (не, че не е наказание)
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,723
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Някой хора си харесваме садо-мазото Нива. То смисълът на оффроуда е нещо подобно - сами да си търсим трудностите . Дори често трудно стигаме до тях .После сами си преодоляваме трудностите и накрая се чувстваме отпочинали и доволни от направеното .
    Имам чувството , че Нива дава най-истински преживявания . Защото най-много зависи от водача и по-малко от техниката .
    Днес ходих по неутъпкани пътища. Сняг не повече от 30 см . Гуми ВлИ 5 .
    На неутъпкан сняг са добре гумите . Няма спиране .
    Попаднах обаче на ледена кора под снега и там повъртях задницата доста . На лед ВлИ 5 са слабички . Не знам само при мен ли е така ..... или и другите марки гуми са такива ?
    Иначе кефа на сняг е голям .......
    И темата е много добра . Поздравления , колега !
    Точно за зимните студени дни ......

Място
    Ямбол
    Публикации
    4,378
    Точки (при гласуване)
    15

За съжаление не само при новите Ниви има проблеми с качеството и надеждността,а и при други марки-затова не бъди толкова нападателен.Но нека бъдем по темата и да не "разтягаме локуми" точно тук.Утре ще гледам да пусна малко свежи снимки.Честно казано заглавието на темата много ми допада и ще се постарая доколкото ми позволяват силите да подържам темата-Колеги надявам се и вие да сте на същото мнение и да пускате повече снимки...така ще е по-интересно за всички нас.Успех.

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на bgbul Преглед на публикациите
    Някой хора си харесваме садо-мазото Нива. То смисълът на оффроуда е нещо подобно - сами да си търсим трудностите . Дори често трудно стигаме до тях .После сами си преодоляваме трудностите и накрая се чувстваме отпочинали и доволни от направеното .
    Имам чувството , че Нива дава най-истински преживявания . Защото най-много зависи от водача и по-малко от техниката .
    Днес ходих по неутъпкани пътища. Сняг не повече от 30 см . Гуми ВлИ 5 .
    На неутъпкан сняг са добре гумите . Няма спиране .
    Попаднах обаче на ледена кора под снега и там повъртях задницата доста . На лед ВлИ 5 са слабички . Не знам само при мен ли е така ..... или и другите марки гуми са такива ?
    Иначе кефа на сняг е голям .......
    И темата е много добра . Поздравления , колега !
    Точно за зимните студени дни ......
    За други гуми не знам, но служебната е обурудвана с ВЛИ5 и мога да кажа, че на лед са много лабилни гумите.На чист асвалт се държат добре до 70-80км/ч(след тия километри е малко опасно.На кал са добре и на неутъпкан сняг са добри.

Място
    Ямбол
    Публикации
    4,378
    Точки (при гласуване)
    15

Ето как изглежда хълм Боровец в Ямбол по време на топящия се сняг-разбира се и Нивата я има...леко в действие...
    Прикачени картинки Прикачени картинки      

Evgeni Enduro е офлайн
    Евгени Тошев
    Утвърден участник | +ПЛ |* МСС *
    Място
    Нови Искър
    Публикации
    869
    Точки (при гласуване)
    16

Нивата я имам от година и нещо. Взех я за смешни пари от един търг, но беше много, ама много изгнила. Стоя 6-7 месеца в гаража и я изкарах горе-долу нагласена. Сложих нови гуми и газова уредба и хукнах да се упражнявам по баирите, докато дойде хубавото време за мотора!
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

Място
    Видин
    Публикации
    859
    Точки (при гласуване)
    13

Smile До: Лада Нива в действие

http://vbox7.com/search/?completed=0...ff+road+Drujba
    Малко клипчета и от мен .

Място
    София
    Публикации
    52
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Evgeni Enduro Преглед на публикациите
    Нивата я имам от година и нещо. Взех я за смешни пари от един търг, но беше много, ама много изгнила. Стоя 6-7 месеца в гаража и я изкарах горе-долу нагласена. Сложих нови гуми и газова уредба и хукнах да се упражнявам по баирите, докато дойде хубавото време за мотора!
    Браво Гени добре си я оправил...трябва да дойдеш до Пасарел да я видиме...Цанко
    Поздрави...

Място
    Добринище
    Публикации
    1,324
    Точки (при гласуване)
    11

Абе колкал,колкал ама колегата киро им е разбил представите за офф-роад,лада нива и проходимост....айде колеги кажете нещо по въпроса сега.Евала кире за нивата която си направил.

Място
    Видин
    Публикации
    859
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на Rocco Преглед на публикациите
    Абе колкал,колкал ама колегата киро им е разбил представите за офф-роад,лада нива и проходимост....айде колеги кажете нещо по въпроса сега.Евала кире за нивата която си направил.
    Мерси.
    Пожелавам на всички колеги да им вървят безпрепядствено НИВИТЕ.
    http://www.youtube.com/watch?v=oVpTm_oE92k
    http://www.youtube.com/watch?v=MDBF4chNp5A

Място
    Самоков
    Публикации
    192
    Точки (при гласуване)
    10

Ето и ние днес ходихме да наберем смрика за огньовете довечера и направихме малка разходка и някой тест ама снимки от тестовете по късно. И помеждо другото от Нивата с Впи-5 излязнаха повече на баира само две Газ-69 с тракторни гуми и с хубави двигатели.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

avzdrav е офлайн
    Здравко Александров
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    Кюстендил, Плевен
    Публикации
    1,550
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на trapper Преглед на публикациите
    Драги колеги, предлагам тази тема предимно за "Нива в действие", без сравнения с други марки, освен коментари при описание на конкретни ситуации от офф-туризъм или състезания, където всички участници да имат възможност за реплика и мнение.
    Днес заранта още по тъмно ме налегна яка скука и направих няколко кръгчета на пресен сняг източно от града. Снегът беше малко (20-25 см), пресен и хубав, тук-таме навято до 1 м. Бях сам и нямам снимки, защото там спреш ли - няма тръгване. Голям кеф. Очаквам с нетърпение постинги с ваши преживявания и успехи с Лада-Нива (а и с други марки).
    20-25 см сняг са детска игра за Нивюхата,въпреки воя и трескането ги обичам тия машини. В крайна сметка е джип,който иска комфортна возия да си купи Фрийлендър...

Място
    Ямбол
    Публикации
    4,378
    Точки (при гласуване)
    15

Ето и малко свежо фото от днес-тежкия и мазен чернозем в който се ръгнахме даде на моменти зор.Аз даже успях да хвърля и част от антифриза при борбата с едно стръмно и доволно разкаляно дере...

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,723
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

При вас нямате ли сняг ?
    Хубаво каляне .....
    Как загря толкова ? Да не си скъсал ремъка ?

Място
    Ямбол
    Публикации
    4,378
    Точки (при гласуване)
    15

Ми снегът както се вижда се превърна в кал.Иначе за загряването го считам за нормално,тъй като зорът докато изляза от дерето беше голям и моторът работи около 1 минута на 6000об.мин при голямо натоварване-гумите бяха натрупани с кал.Тук при нас почвата е малко особена-калта е гъста,мазна и тежка-няма нищо общо с кафявата горската кал.Иначе при що годе нормални условия почти никога стрелката не мърда над 90гр.Но и този път не беше нещо сериозно-все пак антифриза има свойството да се разширява и казанчето като е малко припълнено и айде 100-200гр. навън.Иначе стрелката на температурата днес достигна на около 2мм. от червената зона,т.е. около 97-99гр.Това за кратко време и изправна охл.с-ма,работеща под налягане не е проблем.

Място
    Варна
    Публикации
    1,162
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    12

Кълъ е голам! Кефъ състо! Добре сте се омазали...

Място
    Видин
    Публикации
    859
    Точки (при гласуване)
    13

Браво !!!! Супер терен сте си намерили, но не насилвайте толкоз колите.
    С каква перка караш - електрическа или постоянно зацепена ?????
    При мен монтирах 2 ел перки от Фиат Ритмо пред радиатора и нямам проблеми, датчика ми е 82-87 градуса и е между термостата и радиатора.

Място
    Ямбол
    Публикации
    4,378
    Точки (при гласуване)
    15

Да-определено добре си осигурил охлаждането.Аз съм с постоянно зацепена перка+перка отпред с копче за включване.А бе честно казано и моята по принцип не грее,ама то вчерашното беше направо жива разсипия-заради топящия се сняг всичко е адски подгизнало и даже и с чисто нови кални гуми буксуването на места беше голямо.Сега остава да оборудваме и зелената машина с гуми,че тя горката направо бере душа с тези шосейки.

Място
    Самоков
    Публикации
    192
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на niva men Преглед на публикациите
    Да-определено добре си осигурил охлаждането.Аз съм с постоянно зацепена перка+перка отпред с копче за включване.А бе честно казано и моята по принцип не грее,ама то вчерашното беше направо жива разсипия-заради топящия се сняг всичко е адски подгизнало и даже и с чисто нови кални гуми буксуването на места беше голямо.Сега остава да оборудваме и зелената машина с гуми,че тя горката направо бере душа с тези шосейки.
    Зелената с какви гуми е, че се вижда едър граифер или се лъжа.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

Страница 1 от 40 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 45
    Последно мнение: 05-01-16, 19:11
  2. Лада Нива 1.9Д
    От snavar във форум ВАЗ
    Отговори: 55
    Последно мнение: 07-02-10, 12:40
  3. Лада комби -> Лада Нива
    От Насов във форум Тунинг, гуми, лебедки и екипировка
    Отговори: 8
    Последно мнение: 02-12-09, 13:14