Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

    Първоначално публикуван от dosseto Преглед на мнение
    Оправих си джипа колеги!!! Четох ж една друга тема за същия проблем и без да ходя до Пловдив си поръчах въпросниа датчик и си го подмениах дори сам и всичко си дойде на мястото.Благодаря за съветите!!!

    P.S. Въпросния датчик е за налягането на маслото, който има живот 100 000 - 150 000 км и се прецаква и лъже компютъра на двигателя и съответно не пали. Намира се между 2 и 3 дюза те са два там единя е за налягането, а другия за температурата на маслото.Първия бронзов е на цвят.
    А, колега, от къде го закупи този датчик и спомняш ли си каква беше цената? Мен ми споделиха цена за оригинален 298лв и малко му се нацупих
    +359 899985804

    Коментар


    • #17
      От: До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

      Хм странна работа е този двигател.Днес в сервиза дойде такова исузу непалещо оказа се проблем липса на гориво но не това е интересното.Интересното е,че диагностичната апаратура на бош отваря този двигател чете грешки кодира дюзи абе всичко та незнам какво токлова се оплаквате,че нямало диагносттика за тях в България.
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #18
        От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

        до evgeniml: дай адрес на сервиза да доида другата седмица да проверя един Trooper 3.0

        Коментар


        • #19
          От: До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
          Хм странна работа е този двигател.Днес в сервиза дойде такова исузу непалещо оказа се проблем липса на гориво но не това е интересното.Интересното е,че диагностичната апаратура на бош отваря този двигател чете грешки кодира дюзи абе всичко та незнам какво токлова се оплаквате,че нямало диагносттика за тях в България.
          Да!!!
          От Няколко месеца вече е истина!!
          Мисля, че е от 2010/4 версия.

          Във всеки Бош сервиз .... не само в България могат да го правят.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

            Околовръстен път 353 разклона със с.Герман.
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #21
              От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

              Ще си позволя да дам отговор на двата нови въпроса в темата До колегата с светещата лампа В сервиза са ви казали каква е причината дросела работи датчика не отчита Аз имам датчик и мога да ви го сменя
              До колегите от сервиза с не палещият джип Проверете дали през маркуча за обратно тече нафта ако тече проблема е друг тел 0884 679 260

              Коментар


              • #22
                От: До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Да!!!
                От Няколко месеца вече е истина!!
                Мисля, че е от 2010/4 версия.

                Във всеки Бош сервиз .... не само в България могат да го правят.
                Дотук прочетох и чух за 4 случая, в които новия софтуер на Бош прочита компютъра, но казва, че всичко е ОК, а всъщност проблеми има. Някой може ли да сподели за правилно прочетена грешка?
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                  правят го наистина ама казват или е от това или от онова я да сменим първото дай 300 лева и ако не стане ще сменим и другото и така нататък

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                    Първоначално публикуван от valdes_lov Преглед на мнение
                    правят го наистина ама казват или е от това или от онова я да сменим първото дай 300 лева и ако не стане ще сменим и другото и така нататък
                    Това се прави без диагностика! И аз го мога.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                      Преди 3-4 седмици отворих сайта на Isuzu раздел контакти в Европа. Там за България е посочена PETROMOTOR BULGARIA EOOD със сайт isuzu.bg . На този сайт всичко се пише от името на Isuzu, но и се разбира, че е клон на ПЕТРОС ПЕТРОПУЛОС - Атина. И тъй като доскоро се знаеше, че най-близкото място, на което можеше да се направи диагностика на Трупър беше Атина, викам е сега уцелихме кьоравото - гърците дойдоха при нас. Звъня аз на посочения на isuzu.bg телефон да питам може ли да се провери дали моя джип са му сменени дюзите по програмата за замяна на дюзи за 4JX1 на Isuzu, но някаква мадама ми обяснява, че видиш ли те били по-скоро рекламна фирма Ако съм искал обслужване и/или информация трябвало да се обърна към Агри-М Пловдив и по-специално към Добромир Марчев - търговец в Агри-М. Агри-М ми беше позната от този форум, когато някой колега твърдеше, че са официален сервиз на Isuzu, но после се разбра, че и те не извършват диагностика на този двигател. Викам може да има промяна. Та звъннах аз на Добромир Марчев и му обясних, че имам Trooper 2001г, че еди коя си година Isuzu викат всички джипове с 4JX1 за смяна на дюзите и искам да разбера дали моите дюзи са сменяни и ако не - може ли да сменят при тях и изобщо каква е процедурата. Човека ми каза да звънна на Михо Войводинов - отдел резервни части в същата фирма. Звъня аз на Михо Войводинов и си рецитирам репликите. Човека каза, че досега не са изпращали такова запитване до Isuzu, но да си кажа VIN-а за да им прати имейл пък ще видим. Записа и телефона ми за да ми се обади като има отговор. За съжаление оттогава ни вест ни кост. Викам днес ще звъня пак. Човека каза, че бил пратил мейла, но още нямало отговор. Щял да прати пак. Цитат "То там сега малко отпускарски сезон и няма кой да обърне внимание" Не посмях да попитам къде е това "там". Та така в България - оставаме си все още без поддръжка на Trooper, само с една "рекламна" фирма... Надявам се поне Агри-М да успеят да направят нещо по въпроса.
                      Последно редактирано от silverfox; 15-07-11, 09:46. Причина: Правопис
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                        Да, ама не Само с надяването ще си останем. Моите коли ги опрая сервиз, който се познава достатъчно добре с всики официални и оторизирани сервизи и лица в околията.
                        Всеки път ме бъзика "Ванка, вземи си една нормална кола, че ми омръзна да ме "гонят" и да ми обясняват, че такъв модел няма и съответно частите за него".

                        Мисълта ми е, че нито Агри-М, нито другите хубавци имат хабер да се занимават с Трупър. Дай им там само Д-Макс и разните камиони, рейсове и сходни....мъка
                        +359 899985804

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X