Обява

Свий
Няма добавени обяви.

промени в предницата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • промени в предницата

    пробвал ли е някои да преправя обикновенна предница тоест такава без вентили за помпане на такава със и какъв би бил резултата

  • #2
    аэ също бях задал същият въпрос и отговорът беше че може да си ги помпаме колкото искаме,в смисъл че нищо няма да им стане,не че може да ги помпаме на много атмосфери
    Последно редактирано от Станислав_; 08-02-07, 21:45. Причина: грешка,
    MG RACING

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от stanislav_7140 Преглед на мнение
      аэ също бях задал същият въпрос и отговорът беше че може да си ги помпаме колкото искаме
      Не съм съгласен! Вече писах че съм експериментирал с фабрично направена с вентили предница, и доколкото си спомням допустимото налягане беше около 1 атмосфера. При по-голямо предницата ставаше като заварена.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        Значи пробрема с предницата е решен след малко отивам да си тъсрся подходящи вентили

        Коментар


        • #5
          Доколкото имам спомен - когато карах ЧЗ125крос, предницата му беше с вентили и се помпеше. Мисля че не се препоръчва налягане по-голямо от 0,5 атмосфери. Задните амортисьори също бяха пневматични и се помпеха, но там вече бая атмосфери защото вътре са без пружини. По принцип помпенето на амортисьорите се прави с инертен газ - азот, но аз ги правех с обеднен азот, както се беше изразил някой от форума
          Важно е да се знае че при неизправни семеринги на предницата или когато ще се помпи предница която не е направена да се помпи, налягането спада доста бързо и се губи смисъла от цялата работа.
          Единствения разумен вариант да се втвърди меката предница е като се сменят пружините с по-твърди.
          2010 CRF 250 R

          Коментар


          • #6
            Може дасе потърсят и така наречените прогресивни пружини т.е. с постепенно променяща се стъпка на навивките.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              Днес монтирах въпосните вентили и направих експеримента при налягани от 1 атм постигнах така желания от мен ефект , предницата се повдигна с околу 4 см и се втвърди достатъчно абе според мен ефекта е повече от добър . Пробвах всички възмощни стълби , мугилки и неравности из квартала и мога да кажа че мотора се държи много по добре няма го неприятното пропадане при спускане с голяма скорост или при скок от големите бордюри остава да го истествам и на горско каране но това по нататък

              Коментар


              • #8
                а като са монтирани вентилите предницата имали ход както преди или сега е по-малък,защото на моя сипах по 50мл. масло в предницата и се вдигна и е по-твърда та се чудя дали и аэ да монтирам вентили
                MG RACING

                Коментар


                • #9
                  откаде да взема масло за кавасаки кмх125 и ме иинтересува дали на маслото ште пише по колко да слагам
                  KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                  Коментар


                  • #10
                    Купуваш си масло за предница 10W и слагаш по 408 милилитра на кол.

                    Коментар


                    • #11
                      благодаря ти много теа дни ште го сменям
                      KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                      Коментар


                      • #12
                        Промени в това че стана малко по твърда и малко по висока абе ефекта е много добър и предимство е това че помпаш колкото е необходимо и винаги можеш да испуснеш налягането докато с маслото не е така . Монтажа е елементарен аз си купих два метални вентила за лети джанти пробих капачките и ги монтирах , вентилите от вътрешната страна имат уплътнители които смених с о пръстени понеже бяха много дебели и не стигна дължината на резбата

                        Коментар


                        • #13
                          Re: промени в предницата

                          Павле,последвах твоя пример и резултата е найстина добър
                          MG RACING

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X